Skocz do zawartości

Uszkodzony tylny kierunkowskaz w E91 LCI


kafi333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

czy ktoś ma pomysł jak w poliftowych tylnych lampach naprawić uszkodzone diody od kierunkowskazu?

2 diody się przepaliły i reszta ledwo się świeci... czy da rade to jakoś naprawić? czy trzeba kupować nowe lampy z ASO?

bo podejrzewam ze na allegro to większość z nich może zaraz się popsuc albo już są uszkodzone, dlatego wolałbym naprawić swoje

 

wersja e90 lift LCI sedan

poprosiłbym o pomoc czy cos da sie z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
Czy może ktoś z forumowiczów orientuje się jakie są diody w lampach tylnych lift e60.Chodzi o kierunki,jak się nazywają fachowo lub oznaczenie elektroniczne tych diód.Lub gdzie takie znaleźć.Chciałem przerobić sam lampy USA. :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z forumowiczów orientuje się jakie są diody w lampach tylnych lift e60.Chodzi o kierunki,jak się nazywają fachowo lub oznaczenie elektroniczne tych diód.Lub gdzie takie znaleźć.Chciałem przerobić sam lampy USA. :duh:

 

 

może warto by było zrobić tak że wymontować jedna diode zrobic jej dokładne zdjecia i wrzucic na elektroda.pl?

kurde ale tak naprawde jak ty chcesz rozebrac tylną lampe? przeciez one są nie rozbieralne:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polak potrafi wszystko :cool2:

BMW jedna zrobło lampy tak, że wymieniasz cały modół...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW ogłosiło akcję serwisową na lampy tylne w E91. Ja już byłem, jedź i Ty :cool2:

 

 

tak sie składa że akurat juz mam te lampy wymienione i leży komplecik w garażu, kurde nie wszystkie diody poprostu się zapalają i pomyślałem ze oddał bym te lampki jakiemus magikowi to moze by je naprawił:/ a zawsze na przyszlosc by został komplecik sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Owszem jest akacja serwisowa ale po mimo tego, że dotyczy mnie ten problem nie kopnął mnie zaszczyt wpisania na tę akcję. Wiecie może na jakiej podstawie wpisywane są samochody? Z tego co wiem od BMW Polska podobno sami sobie wybrali jakieś numery VIN. Pytam bo chciałbym mieć jakieś argumenty do rozmowy bo nie pali mi się wydawać 800zł w ASO na wymianę całego modułu bo 2 miesiące temu gwarancja się skończyła :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wada fabryczna. Jedź do ASO - trwa akcja serwisowa na tylne lampy diodowe.

Serio?

Auto jest z 2009 roku, jeżdżę nim od 11 miesięcy (24tys przejechane) i nagle taki objaw?

W sumie ucieszyłeś mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Zauważyłem, że problem jest powazniejszy, ponieważ nie świeci się jeszcze podświetlenie klamki led w lewych tylnych drzwiach.

Więc wydaje mi sie, ze swiatlo nie musi być zepsute tylko coś co steruje tą częścią oświetlenia.

Nie świeci sie jakby lewa tylnia ćwiartka auta (pomijajam światło na klapie bagażnika, które jest ok)

 

Napiszę jeszcze, że wymieniono mi już raz tą lampę w ramach gwarancji. Jednak mimo tego sporadycznie w temperaturach ujemnych wykakiwaly mi błędy "turn indicator rear left failure" oraz "brake light left failure". Po kilku minutach i wyjeciu kluczyka ze stacyjki wszystko wracalo do normy. Aktualnie - nie wróciło i błąd pojawia sie po każdym uruchomieniu auta po wcisnieciu hamulca lub włączeniu kierunkowskazu lewego.

 

Macie jakiś pomysł? Może to jakieś zwarcie?

Umówilem sie do elektryka ale może ktoś zna łatwy sposób na reset czy coś innego co może pomóc.

Będę wdzięczny za sugestie

 

Pozdrawiam

Edytowane przez medialook
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
odgrzeje - wczoraj pojawil mi się błąd tylnego lewego światła stop w LCI - diodowego, czy mam przez to rozumiec że musze wymienić całą lampę ??? Stop w tej lamie się świeci ale w połowie :) prawa część się swieci a lewa nie (chodzi o lampę w błotniku) - btw myślałem że ledy to raczej trwałe rozwiązanie ... a tu taki fuckup :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy nie masz problemu znikajacej masy.

Poprowadz dodatkowy kabel od masy aku do lampy, nie wiem ja wyglada lampa lci ale masa gdzies sie wepnij w lampe u mnie w zwyklej lampie tez cusa sie dzialy przy chamowaniu lub przy migaczach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze pod instalację drugiel lapmy i bedzie wiadomo czy lampa uwalona czy cos z instalacją

nie wiem jak w lci ale w starszych lampach nie ma opcji podlaczenia w kostke z drugiej strony inna kolejnosc kabli bedzie chyba :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tiaaa ... problem rozwiązany :) ehh głupi jest człowiek naprawdę :duh: w lci na diodach owszem są ... ale kierunki :) a stop jest na zwykłej żarówce - oczywiście jak debil wyjąłem całą lampę :) po wymianie żarówki wszystko działa i jest :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Mi wyskoczyła awaria tylnego prawego kierunkowskazu. Niestety po podaniu nr VIN auto nie jest objęte akcją serwisową. W serwisie Zdunek zaśpiewali sobie 470 zł za... podłączenie pod komputer żeby sprawdzić lampę ;) Sama lampa prawie 2xtyle.

 

Na głowę jeszcze nie upadłem, a upałów nie ma żeby 1300 zł zapłacić za tylni kierunkowskaz... Dlatego pomóżcie proszę co dalej zrobić.

- jechać na komputer?

- kupić lampę na all...gro (70-150 chodzą)

- kupić nową (ale po co)

A może jest ktoś w 3city (poza Zdunkiem) kto sprawdzi po prostu co jest źle i pomoże w razie czego zamontować drugą/naprawić?

 

Z góry dzięki za wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.