Skocz do zawartości

118d M47N2 122km bierze olej!


Klajbek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, o.problemie pisałem w innym swoim temacie ale postanowiłem założyć nowy.

Na wakacjach 2016 r wymieniłem olej na Valvoline All-Climate 5w40. Poprzednik lał Castrol 5w40 podobno nie brała nic oleju. Dziś mam 9 tys na nim przejechane, a będę robił trzecia dolewke po +/- 0,5 litra.. 3dni temu zaswiecila się przy gaszeniu żółta kontrolka oleju, było to tylko ten jeden raz. Dziś jakieś 10 min po zgaszeniu sprawdzam olej a tam na MINIMUM. Filtr w odmie wymieniony w listopadzie bo myślałem że to będzie przyczyną , był podobno strasznie zasyfiony. Brak wyciekow, przy odpaleniu nie puszcza chmury,Auto nie kopci wgl ani na biało ani na niebiesko.nie brakuje mocy, na hamowni wyplulo 124 km 394 nm. Powiedzcie mi czy to normalne? 1.5 L NA 10tys km....... 118d M47N2 122km 2005 r 270 tys przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na hamowni wyplulo 124 km 394 nm

394 nm wtf!!? :mad2: :mad2: :mad2:

 

Na wakacjach 2016 r wymieniłem olej na Valvoline All-Climate 5w40. Poprzednik lał Castrol 5w40

Olej zalecany do tego silnika to 0w-30 lub 5w-30.

 

Nie jest to normalne, jak czesto poprzedni wlasciciel wymienial olej, masz dane na ten temat? Turbina w jakiej kondycji?

Przyczyn moze byc wiele, polecam ci jednak pojechac na dobry warsztat i zbadac stan cylidnrow endoskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do oleju to ja już ponad 50 tysięcy km zrobiłem na 5w40 i jest git. Nie ma nawet innej możliwości, żeby tak nie było :)

 

Co do brania oleju, najlepiej żebyś pojechał gdzieś na kanał, zdjął plastikowe obudowy i sprawdził od spodu auta czy wszystko jest czyste. Może być tak że przecieka Ci uszczelka na misce olejowej, (tak jak u mnie) na uszczelce od odmy popuszcza olej. Można dużo gdybać. Lepiej pojedź sprawdź od spodu i czy w dolocie jest olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem na kanale , przewód od intercoolera jest zapocony.

ZAstanawiam się też dlaczego kontrolka cisnienia oleju zaswiecila się tylko raz i to po zgaszeniu samochodu, skoro stan od kilku dni był minimalny ? może warto przy wymianie oleju wymienić też czujnik ?

kross a jaki TY olej lejesz? kolega polecił wrócić do castrola, bo taki był lany cały czas. CO do valvoline to znajomy do mazdy 6 2005r wlał pierwszy raz ten olej i zaczęła mu łykać 1l na 4tys km.. u mnie przy okazji sprawdzony został stan oleju w dyfrze i skrzyni. olej nie kapał po odkręceniu otworów , ale był wyczywalny od razu po wsadzeniu na palcu więc podobno jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch zalewam tylko motula 5w40, bez żadnych płukanek między wymianami, sam olej i tyle. Przejeździęłm na tym oleju 60 tysięcy kilometrów i jest git.

Ile olejów tyle opinii na ten temat. Ojciec do 1.8tsi leje castrol long life 5w30 też jeździ. Ale o oleju dowiesz się dopiero wtedy kiedy zajrzysz do środka silnika. Moim zdaniem wyznacznikiem jest spełnienie po prostu normy od BMW LL-04 (bodajże).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Powiedzcie mi czy to normalne? 1.5 L NA 10tys km....... 118d M47N2 122km 2005 r 270 tys przebiegu

Zycze kazdemu wlascicielowi samochodu aby po takim przebiegu i tylu latach uzytkowania bral tyle oleju...

Norma jest do litr/tys

Co do oleju to ja już ponad 50 tysięcy km zrobiłem na 5w40 i jest git. Nie ma nawet innej możliwości, żeby tak nie było

Na efekty niewlasciwej zamiany oleju trzeba poczekac to dziala ze zwloka...

Moim zdaniem wyznacznikiem jest spełnienie po prostu normy od BMW LL-04 (bodajże).

Nie tylko.Jeszcze sa inne parametry i to chyba wazniejsze...

Ale o oleju dowiesz się dopiero wtedy kiedy zajrzysz do środka silnika.

Jak bedziesz lal to co zaleca producent i bedzie Ci dane zagladnac gleboko do wnetrza silnika wtedy zrozumiesz dlaczego zaleca ten olej a nie inny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz lal to co zaleca producent i bedzie Ci dane zagladnac gleboko do wnetrza silnika wtedy zrozumiesz dlaczego zaleca ten olej a nie inny[/quote

 

WItaj kotin :) to powiedz mi teraz co zalecasz, aby wrócić do castrola 5w40 ? tylko jeden raz był zalany valvoline..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię ile olejów tyle opinii. Wiadome, gęstość, lepkość, ilość popiołów siarczanych i wskaźnik lepkości. Ale skoro spełnia normę BMW w takim razie mieści się w jakiś parametrach. Jedne oleje mają lepsze drugie gorsze tak już jest. Nie ma co dyskutować każdy inny samochód jest inny inaczej eksploatowany i każdy dbał jak chciał.

Według mnie śmiało możesz lać 5w30 jak i 5w40. Kotin doradzi Ci markę bo jest lepszym specjalistą u mnie w rodzinie do 1.8 tsi leją castrol i jest ok, ja leję motul i nie narzekam w żadnym stopniu.

 

PS: Kotin mi przy uszkodzonej uszczelce odmy (trochę wypluwa) żre litr na 10 tysięcy kilometrów a nie oszczędzam silnika niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, o.problemie pisałem w innym swoim temacie ale postanowiłem założyć nowy.

Na wakacjach 2016 r wymieniłem olej na Valvoline All-Climate 5w40. Poprzednik lał Castrol 5w40 podobno nie brała nic oleju. Dziś mam 9 tys na nim przejechane, a będę robił trzecia dolewke po +/- 0,5 litra.. 3dni temu zaswiecila się przy gaszeniu żółta kontrolka oleju, było to tylko ten jeden raz. Dziś jakieś 10 min po zgaszeniu sprawdzam olej a tam na MINIMUM. Filtr w odmie wymieniony w listopadzie bo myślałem że to będzie przyczyną , był podobno strasznie zasyfiony. Brak wyciekow, przy odpaleniu nie puszcza chmury,Auto nie kopci wgl ani na biało ani na niebiesko.nie brakuje mocy, na hamowni wyplulo 124 km 394 nm. Powiedzcie mi czy to normalne? 1.5 L NA 10tys km....... 118d M47N2 122km 2005 r 270 tys przebiegu

Co do odmy kolego to żebyś miał pewność to powinieneś wymienić na taki zestaw ,dlatego ze w górnej pokrywie jest membrana gumowa jak jest sparciała lub pęknięta odma nie działa prawidłowo i turbo zasysa olej. http://bmwcentrum.pl/odma-jednostka-odpowietrzajaca-m47n-m47n2-bmw-e46-318d-320d-e60-e61-520d-x3-e83-20d-e87-118d-120d-e90-e91-318d-320d,id348.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy to normalne? 1.5 L NA 10tys km....... 118d M47N2 122km 2005 r 270 tys przebiegu

Zycze kazdemu wlascicielowi samochodu aby po takim przebiegu i tylu latach uzytkowania bral tyle oleju...

Norma jest do litr/tys

Co za bzdury..... wrzucenie wszystkich silnikow do 1 worka to jakas bzdura...

 

moje skradzione 120d miału podobny przebieg i nic nie trzeba było dolewać.. poprzednie e60 mialo 320kkm nie brało oleju obecne e60 315kkm nie bierze oleju....

 

olej turbodiesel bmw może brać przez:

zapieczone pierścienie olejowe przez stosowanie oleju LL leczenie---> płukanka

przez uszkodzona odme... leczenie -----> wymiana

przez uszkodzone rozrzutniki olejowe w turbinie... leczenie ---> regeneracja turbo

 

wycieki... jesli auto plam pod soba nie zostawia zupelnie nie wplywaja na ubytek.

wszystko bardzo łatwe do naprawienia i koszty minimalne....

nalezy dzialac po kolei .... zaczac od płukanki oraz wymiany odmy która wypada wymienic co 2-3 zmiany oleju

jesli to nie pomaga zrobic turbo....

sprawdz czy dolot przed egr jest zaolejony czy czysty... .

 

i to tutaj doszukiwałbym sie uszkodzen....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
WItaj kotin to powiedz mi teraz co zalecasz, aby wrócić do castrola 5w40 ?

Producent zaleca Castrol 5w30 a widzac silniki z powaznymi przebiegami moge sie tylko z tym zgodzic .

Co za bzdury..... wrzucenie wszystkich silnikow do 1 worka to jakas bzdura...

Masz duzo racji w tym co piszesz ale na 10 silnikow ktore naprawiam 8 traci olej na uszczelniaczach i to jest wspolny mianownik wszystkich silnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego a co do tej odmy powiedz mi czy jest jakis sposob abym to sprawdził ? bo 270 zł piechotą nie chodzi , chciałbym mieć co do tego pewność :) pozdrawiam

Pewność będziesz miał jak wymienisz. A jak nie wymieniałeś to i tak to cię czeka bmw nie lubi oszczednosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że oddałem auto do dobrego mechanika w listopadzie, z zamiarem wymiany tej odmy. Stwierdził że nie ma sensu całej wymieniać że wystarczy tylko filtr.

Ok wracam.do Castrola. Tylko.czy jak był lany cały czas 5w40 to mogę śmiało lać 5w30?

Plukanki nie robię, nie jestem zwolennikiem tego typu rozwiązań. Moim zdaniem to może tylko zaszkodzić a nie pomoc ale dzięki za sugestię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko wiesz po co zwracasz ludziom głowę....wszystko tak naprawdę jest na forum napisane wystarczy poszukać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym usuniesz nagar z pierścieni olejowych? Będziesz rozbieral silnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) kolego conajmniej od 10lat plukanki stosuje bardzo regularnie przy każdej wymianie oleju... Moje silniki zawsze chodzą perfekcyjnie... plukankami uratowałem kilka silników właśnie z brania oleju... stosowanie Olejów LL powoduje zapychanie kanałów olejowych.. Co w krytycznym momencie może doprowadzić do uszkodzenia turbo, panele, i krzywej wałków i wiele innych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosujesz plukanki regularnie przy każdej wymianie oleju. - To zrozumiałe. Jednak ja nie wyobrażam sobie, że mam wykonać plukanke w samochodzie o takim przebiegu nie mając informacji co do ew wcześniejszego wykonywania takich zabiegów. Ja rozumiem zen ten olej syfi zgodzę się że plukanke dobrze robić np tak jak ty co wymianę oleju, ale myślę że po raz pierwszy od 270 tys było by błędem. Nie wiem, takie jest moje zdanie, może się mylę bo nie mam w tej kwestii żadnego doświadczenia, to tylko moje luźne przemyślenia. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w e60 robiłem płukanke przy 320kkm bez wiedzy o wcześniejszej eksploatacji... Kupuje zawsze samochody używane i zawsze schemat działania jest taki sam. . sprawdzenie parametrów pracy silnika... Naprawa elementów uszkodzonych...Nowe filtry / płyny plukanka... Nowa odma nowa miska skrzyni biegów i olej jeśli to automat... (ręcznej skrzynki nie dopuszczam)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tylko.czy jak był lany cały czas 5w40 to mogę śmiało lać 5w30?

Mozesz.Te oleje roznia sie tylko gestoscia na cieplym silniku.

Co do odmy to posluchaj Cypiska bo ma racje.

Co do plukanki zrob jak uwazasz.

Jesli auto jezdzilo na castrolu a to jest olej myjacy to nie powinno byc nagaru wiec jesli plukanka w twoim przypadku nie pomoze to tez nie zaszkodzi.

Jesli taki ubytek oleju Ci przeszkadza to skup sie na turbinie bo tu Cypisek tez madrze Ci doradza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koltin co ty za głupoty piszesz ze Castrol to olej który ma właściwości czyszczace silnik?!

Castrol to olej zapychajacy kanały olejowe!

Jest na ten temat cały wątek napisany.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.