Skocz do zawartości

[E53]3.0D różnica w wskazaniach napięcia ukryte menu/miernik


hageta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio odblokowałem u siebie ukryte menu , celu kontroli niektórych parametrów pracy pojazdu.

Przy uruchomionym silniku i pomiarze miernikiem na wyprowadzeniu klem pod maską.

Pokazuje 14.2 , 14.4 V.

Natomiast przy pomiarze w ukrytym menu w tym samym czasie pokazuje 13.2 , 13,4 V.

Może ktoś wie , co może być przyczyną , takich różnic w pomiarach komp/miernik.

I czy powinienem się tym martwić.

 

Miernik sprawdzony i sprawny.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wykonaj pomiar na akumulatorze - czy też będzie tyle różnicy , wtedy będzie można coś powiedzieć.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Szukamy powodu bo to nie jest normalne

Jeśli na akumlatorze nie będzie różnicy to jest kilka powodów.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kolego "scarap" nie Ty masz problem -nie gorączkuj się tak , poczekajmy na pomiar kolegi .
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie szukaj zaczepki" scarab, ten Pan ma zawsze rację, pamiętaj :mrgreen: Zaraz zamkną temat i tyle pogadacie

 

Kolego, ten pomiar na komputerze to zapewne na postoju, a powyłączałeś chociaż wszystko do tego?

http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj wykonałem dodatkowe pomiary bezpośrednio na klemach akumulatora i są takie same jak od maską.

Różnica jest około 1 Volt, miedzy kompem , a miernikiem.

Nawet podczas jazdy komputer pokazuje maksymalnie 13.4 , 13.5 Volt.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dziwne

Nie spotkałem i nie słyszałem o czymś takim ,ale jeśli przy silniku i na klemach jest około 14,5V (ładowanie książkowe) i nie masz problemu z rozruchem auta to nie masz się co martwić .

Diagnostyka by się przydała - może coś wykazać ?

Jeszcze jedno - Jaki akumlator jest zakodowany AGM czy zwykły ?

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonaj pomiar na akumulatorze - czy też będzie tyle różnicy , wtedy będzie można coś powiedzieć.
Dziwne

Nie spotkałem i nie słyszałem o czymś takim

:cool2: :duh: :lol:

 

 

hageta, jak mi nie wyleci z głowy to sprawdzę jak jest u mnie, może po prostu test w zegarach zawsze podaje pomiar lekko z czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno - Jaki akumlator jest zakodowany AGM czy zwykły ?

 

W e53 koduje ske rodzaj aku? Pierwsze slysze , w e60 owszem , ale e53 jest tak "ulomne" w funkcje modulu komfortu ze az wierzyc mi sie nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Na klemach na akku?

To gdzieś masz spadek napięcia. Musisz po prostu zmierzyć różnicę potencjałów na początku i końcu kabla. Będziesz wiedział który to szwankuje. Zazwyczaj to albo zły kontakt albo klemy zaśniedziałe, czasem coś na kablu. Jakie masz napięcie na altku?

 

With mobilephone sent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również sprawdziłem, na postoju na zegarach pokazuje 13.7-13.9V. Także kompletnie nie ma powodów do martwienia się, wszyscy mają podobnie, bezpośrednie pomiary miernikiem na klemach prawidłowe, zegary są nie koniecznie miarodajne i jest to normalne.
http://i.imgur.com/mk2DLM9.jpg http://i.imgur.com/p36AAFC.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.