Skocz do zawartości

blad czujnika walu 3e90

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Witam moze ktos wie gdzie jest lokalizacja czujnika walu,w bmw 120d rok 2007 n47 mam blad 3e90 dzieki za pomoc
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Jak na obwodzie kola pasowego walu nie ma czujnika -a pewnie nie ma , to sygal leci z walka rozrzadu
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
Witam czujnik walu znajduje sie od dolu silnika,po wymianie czujnika na nowy nie idzie wykasowac bledu 3e90 I dalej jest ten sam problem moze ktos wie co to moze byc,czy jest mozliwosc ze jest spalony bezpiecznik ?
Opublikowano
W Inpie będziesz miał dokładny opis np (obwód otwarty /nierealne wartości /zwarcie do masy) jeśli to czujnik sprawdź błędy inpą i będzie pisało w czym problem. Może być przetarty przewód np.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Patrz okablowanie czujnika
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Ten czujnik nie ma bezpiecznika.

Witam czujnik walu znajduje sie od dolu silnika

Z przodu czy z tylu?

Skad otrzymuje sygnal?

Opublikowano
  • Autor
Witam czujnik jest od dolu silnika ale z kad ma signal nie mam pojecia
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Czyli pod dwumasa bedzie magnetyczne kolo impulsowe.

Skoro nowy czujnik a blad pozostaje to tak jak koledzy pisza moze byc uszkodzone okablowanie ale tez i kolo impulsowe.

Podjedz do elektryka niech sprawdzi oscyloskopem czy sygnal wychodzacy z czujnika nie jest obciety - jesli bedzie to uszkodzone kolo magnetyczne,jesli nie bedzie obciety to problem w okablowaniu.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
Witam a moze ktos wie co to znaczy,czujnik walu signal nie ciagly,z czym to moze byc powiazane? Z gory dzieki za kazda podpowiedz :mad2:
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
co to znaczy,czujnik walu signal nie ciagly

Za posrednictwem tego czujnika ecu wie w kazdym momencie gdzie znajduje sie dany tlok.

Skoro walnelo takim bledem to ecu nie rejestruje jakiegos polozenia tloka

Opublikowano
  • Autor
Dzieki ale co z tym zrobic auto zapala za 5 razem rano,nawet jak jest cieply silnik I zgasze to zachwile zeby zapalic musze troche krecic rozrusznikiem,a rano odlacza mi rozrusznik po okolo 4sekundach 5 razy I dopiero 10 sekund kreci I zapali,wymienilem czujnik walu,czujnik walka,rozrusznik,wtryski I dalej to samo
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Byles u elektryka podpiac pod oscyloskop?

Obrotomierz pracuje bez zastrzezen?

Opublikowano
  • Autor
Witam u elektryka nie bylem a obrotomierz dziala bez zarzutu
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Takie odpalanie moze miec przyczyne gdzie indziej ale pierwsze musisz zrobic porzadek z bledem czujnika i bez podpiecia oscyloskopu nie ugryziesz problemu
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
  • Autor
Witam bylem u mechanika I sprawdzil okablowanie czujnika I jest ok,ale problem jest ten sam,a moze ktos mi powiedziec gdzie jest te impulowe kolo magnetyczne,-Pozdro
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Musisz zdemontowac skrzynie biegow, sprzeglo , kolo dwumasowe i nastepny bedzie ten pierscien impulsowy jest on wlasnie dociskany dwumasa.

Sprawdzal Ci elektryk sygnal oscyloskopem?-jesli nie to proponuje Ci przeprowadzic to badenie i wszystko bedzie jasne.

Bylo moze demontowane kolo dwumasowe przed pojawieniem sie tego bledu?

Opublikowano
  • Autor
Witam-a mozesz mi powiedziec jak przeprowadzic takie badanie oscyloskopem?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Wpina sie go w okablowanie czujnika i na monitorze pojawia sie sinusoida.

Wykres tej lini bedzie sie rysowal w postaci kwadratow i te kwadraty maja byc identyczne przy odpalaniu i dodawaniu gazu.

Doradzilem Ci to odczytac ale po zastanowieniu nie wiem czy ma to sens bo skoro okablowanie jest sprawdzone i sprawne , na dwuch czujnkkach komputer dalej rejestruje blad to chyba nie ma co kombinowac tylko wymieniaj to kolo impulsowe bo jest to ostatni element w tym obwodzie elektrycznym.

Bylo cos robione przed tym bledem przy dwumasie?-jesli tak to jest to wytlumaczenie bo latwo ten pierscien uszkodzic a z tego co opisujesz wyglada jak by byl krzywy.

  • 3 lata później...
Opublikowano
Witam serdecznie. Wiem że temat ten już jest stary ale mam ten sam błąd. Auto pali normalnie zimne czy ciepłe nie ma znaczenia. Ma tylko takie zachwiania co jakiś czas tak jak by chciało zgasnac. Obroty bujna się na chwilę do 300 a potem wraca do normy, takie szarpniecie i tyle. Błąd wywala rzadko ale raz na tydzień się zdarzy. Mam automat i czy ja też mam ten czujnik z tyłu gdzieś przy skrzyni. Niewiem gdzie szukać nawet.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.