Skocz do zawartości

F10 iphone7


Caryca

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam nieco inaczej, w crafterze mam bardzo rozbudowany zestaw ericsona i tam wystepuje problem jak wyzej tylko trwa to okolo 3 sekund, nie bylo tak zawsze tylko od jakiegos czasu, nbt odmiera od razu bez zadnych zawiech, ori mialem cica z modulem w bagazniku ale retrofit nbt nie spowodowal jakichs komplikacji z polaczeniem bt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój problem z odbieraniem połączeń przychodzących na iPhone to użycie mikrofonu i głośnika telefonu po odbiorze, a nie zestawu BT. Nigdy nie czekałem, czy po kilku sek. telefon przełącza się samodzielnie na BT, po prostu ręcznie przełączam na BT i jest dźwięk w głośnikach auta, i rozmówca mnie słyszy. Czy tu opisywany problem ciszy przez kilka sekund nie jest tym samym problemem?

Mam tak od początku (ok roku), czyli różne wydania iOS i raz wykonany update softu auta. Nie zdarza się zawsze, raz na kilka połączeń przychodzących.

 

Inna rzecz: telefon wpięty w schowek włącza ładowanie i je wyłącza co pół sekundy, sygnalizując to wibracją. Czasami doładuje do końca, czasami ok. 65% zaczyna wariować. Przy mocno rozładowanym telefonie zazwyczaj się nie pojawia. Kabelek oryginalny.

 

Patrząc na funkcjonalności zestawu w F10 dla urządzeń jabłka i robocika, zdaje się że ten drugi pozwala na więcej. Czytanie SMSów na ekranie auta w przypadku iOS jest razcej trudno przydatne - tylko kabelek, tylko nowe wiadomości. Spotkania? Łatwiej mieć uchwyt na tele i zobaczyć od razu na ekranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytanie SMSów na ekranie auta w przypadku iOS jest razcej trudno przydatne - tylko kabelek, tylko nowe wiadomości.

SMS po BT też działają. Aczkolwiek fakt - tylko nowe wiadomości.

 

telefon wpięty w schowek włącza ładowanie i je wyłącza co pół sekundy, sygnalizując to wibracją

Zdarza mi się to samo. Pomaga wypięcie/wpięcie kabelka z portu USB (portu auta, nie telefonu).

Nie wiem o co chodzi, bo dzieje mi się to nieregularnie, na różnych kabelkach. Jednak podejrzewam problem z wydajnością prądową tego portu, bo najczęściej efekt występuje gdy telefon jest mocno rozładowany.

 

Co do długości pokazywanej wiadomości.

Standardowo widoczne są bodajże tylko trzy linie. Kodowaniem można ustawić wyświetlanie całej wiadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarza mi się to samo. Pomaga wypięcie/wpięcie kabelka z portu USB (portu auta, nie telefonu).

Nie wiem o co chodzi, bo dzieje mi się to nieregularnie, na różnych kabelkach. Jednak podejrzewam problem z wydajnością prądową tego portu, bo najczęściej efekt występuje gdy telefon jest mocno rozładowany.

 

To ja akurat z tym ładowaniem z portu auta nie mam żadnego kłopotu. Nic się nie rozłącza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f11, 2015 najnowszy soft, f30 2015. Sparowane kilka iPhonow, kazdy jest odbierany z opoznieniem - od 2 do 10 sekund. Czasami przy kilku rozmowach pod rzad, opoznienie nie wystepuje. Mam wrazenie, ze to jakas funkcja oszczedzania energii wzbudza pelne dzialanie bluetootha. Strasznie irytujace to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f11, 2015 najnowszy soft, f30 2015. Sparowane kilka iPhonow, kazdy jest odbierany z opoznieniem - od 2 do 10 sekund. Czasami przy kilku rozmowach pod rzad, opoznienie nie wystepuje. Mam wrazenie, ze to jakas funkcja oszczedzania energii wzbudza pelne dzialanie bluetootha. Strasznie irytujace to jest.

 

To jak rozwiążesz problem to daj znać, bo chyba mamy dokładnie to samo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doraźnie problem rozwiązuje odebranie telefonu z kierownicy lub idrive a następnie szybkie przełączenie na klawiaturze telefonu na głośnik i od razu z powrotem na samochód. To idiotyczne ale tylko w ten sposób można szybko przywrócić dźwięk rozmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg ASO, BMW wie o problemie i pracuje nad softem, pod koniec miesiąca ma być. Mam nadzieję, że stycznia :)

A powiedzieli którego roku? :mrgreen:

Niestety taką odpowiedź słyszałem latem ub. roku, tyle że bez dat. "Wiedzą i pracują". Zastanawiam się czy lokalizacja nie jest jakimś problemem. Nie do wiary, aby globalnie to tyle czasu nie działało poprawnie u tak wielu ludzi, i nie byli w stanie nic z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę inaczej - czy macie możliwość odbierania połączeń i wiadomości z whatsappa? Jaki numer się wtedy wyświetla?

 

With mobilephone sent.

 

Tak . Jakis taki z 15 cyfrowy mowa o polaczeniach audio

 

Wg ASO, BMW wie o problemie i pracuje nad softem, pod koniec miesiąca ma być. Mam nadzieję, że stycznia :)

 

Mnie tez ASO o tym powiedzialo z jakies 2tyg temu, ale nie mowili, ze "pod koniec miesiaca ma byc"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jak macie sparowany telefon Apple słychać dźwięk SMS/mms ? U mnie ani przez głośniki ani w telefonie !

 

Nie. Jedynie koperta się pojawia na wyświetlaczu sygnalizująca, że SMS przyszedł i wtedy jak masz sparowany tel to można go sobie przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
f11, 2015 najnowszy soft, f30 2015. Sparowane kilka iPhonow, kazdy jest odbierany z opoznieniem - od 2 do 10 sekund. Czasami przy kilku rozmowach pod rzad, opoznienie nie wystepuje. Mam wrazenie, ze to jakas funkcja oszczedzania energii wzbudza pelne dzialanie bluetootha. Strasznie irytujace to jest.

 

Panowie dziś byłem na przeglądzie u Olszowca w Poznaniu i wreszcie usunęli problem kilkusekundowej zwłoki w odbieraniu telefonu. Temat jest juz znany w BMW i wgrywają nowy soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f11, 2015 najnowszy soft, f30 2015. Sparowane kilka iPhonow, kazdy jest odbierany z opoznieniem - od 2 do 10 sekund. Czasami przy kilku rozmowach pod rzad, opoznienie nie wystepuje. Mam wrazenie, ze to jakas funkcja oszczedzania energii wzbudza pelne dzialanie bluetootha. Strasznie irytujace to jest.

 

Panowie dziś byłem na przeglądzie u Olszowca w Poznaniu i wreszcie usunęli problem kilkusekundowej zwłoki w odbieraniu telefonu. Temat jest juz znany w BMW i wgrywają nowy soft.

 

Ale to co oni wgrywają czy sam mogę sobie ściągnąć i wgrać z bmw.com/update ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

f11, 2015 najnowszy soft, f30 2015. Sparowane kilka iPhonow, kazdy jest odbierany z opoznieniem - od 2 do 10 sekund. Czasami przy kilku rozmowach pod rzad, opoznienie nie wystepuje. Mam wrazenie, ze to jakas funkcja oszczedzania energii wzbudza pelne dzialanie bluetootha. Strasznie irytujace to jest.

 

Panowie dziś byłem na przeglądzie u Olszowca w Poznaniu i wreszcie usunęli problem kilkusekundowej zwłoki w odbieraniu telefonu. Temat jest juz znany w BMW i wgrywają nowy soft.

 

Ale to co oni wgrywają czy sam mogę sobie ściągnąć i wgrać z bmw.com/update ?

 

Po wpisaniu VIN nic nowego ze strony BMW nie było do ściągnięcia. Serwisant mówił że jak zwykle nowy soft pojawi sie pewnie z kilkumiesięcznym opóźnieniem na stronie www. Tak jak mapy w wersji 2017-1 w serwisie były już w listopadzie, a na stronie jeszcze ich nie ma :(

 

EDIT: już wrzucili mapy w wersji 2017-1 na www.bmw-connecteddrive.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.