Skocz do zawartości

Automatyczne ustawianie się kierownicy


kuligo

Rekomendowane odpowiedzi

Odpal auto, ustaw sobie kierę tak jak Ci pasuje, następnie zapisz ustawienia przyciskiem M (Memory)+1 lub +2 z boku fotela.

Po zgaszeniu auta i wyłączeniu zapłonu kiera podniesie się, i odwrotnie po odpaleniu auta wróci do zapamiętanych ustawień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczków pompowanych nie mam. Elektryka w fotelach działa, ale nie działa tzw ich pamięć. Chyba że nie potrafię czegoś wcisnąć w ustawianiu pamięci. Ogólnie ustawienia siedzeń są takie jak jeżdzę na codzień i dla mnie jest OK, jedynie kierownica zmienia wysokość taką jaką ustawiłem pod siebie co jest przydatne przy wsiadaniu i wysiadaniu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na początku fotele również ganiały przód tył podczas wsiadania/wysiadania a teraz nie jednak kiera nadal się porusza. Programujesz wciskając M a potem albo 1 albo 2 zależy pod którym przyciskiem chcesz mieć swoją pamięć. Zapisując te ustawienia po zgaszeniu auta kiera powinna jechać na max w górę i do siebie aby ułatwić wysiadanie/wsiadanie natomiast po przekręceniu zapłonu powinna podejść do zapamiętanej pozycji. U mnie tak jak wspomniałem na początku również fotel po zgaszeniu silnika jechał na max w tył ułatwiając wysiadanie i wsiadanie natomiast teraz już tak nie robi nie wiedzieć czemu :(
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam koledzy wyjaśnijcie mi jak ustawić aby po przekręceniu kluczyka kierownica sama się wysunęła. A przy wyłączeniu zapłonu "schowała się" nie potrafie nigdzie znaleźć informacji na ten temat. Dzięki za pomoc

Można rozwiązać poprzez kodowanie. Wszystko co wyżej jest napisane co do foteli - nieprawidłowа info z niewiedzy i nie ma nic wspólnego z kierownicа.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele tez sie ustawiaja. Zapisz siebie pod 1 i cos innego pod 2 to zobaczysz.

Tak, ale gdy m1 przypiszesz do pierwszego kluczyka a m2 do drugiego i za każdym razem będziesz wsiadał z innym kluczykiem :P :P

P.s. w idrive też się coś ustawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Siadasz do auta , zamykasz drzwi , na włączonym zapłonie ustawiasz sobie fotel i kierownice.

Naciskasz przycisk M jak się zaświeci !! nie trzymamy!! . Następnie naciskasz 1 lub 2. I ustawione .... oczywiście jak wsadzisz inny drugi kluczyk.

Musisz sobie ustawić na nowo , gdyż pamięc jest przypisana do kluczyka.

I dosyć istotne ... chcac przywołać ustawienie fotela , nie uruchamiamy silnika.

Jest jeszcze pamięć ostatniego ustawienia , przykład:

Zona odstawia auto Ty swoim kluczykiem otwierasz wsadzasz do stacji . Fotele ustawiają sie do ostatniej pozycji zapamietanej przez kluczyk.

Oczywiscie pamięć działa bez zapłonu , przywołuje pamięć z kluczyka którym zostało otwarte auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.