Skocz do zawartości

gaz w x3 3.0i m54


mcdr

Rekomendowane odpowiedzi

Ne wiem gdzie Wy monetujecie swoje instalacje, że zbiornik macie albo w bagazniku albo trzeba akumulator przenosic do przodu. U mnie zbiornik jest w miejscu koła zapasowego, a wneka na akumulator jest nietknięta czyt. aku na swoim miejescu. Zbiornik mam z 60l pewnie. Spalanie 20l/100km wiekszosc po miescie, w trasie normalnie jadac ok. 15l.

 

wydaje mi się że trochę za dużą pojemność podajesz 60l, myślę że masz 56l

 

56l pojemności butli pod podwoziem to będzie bardzo wystawać , a nawet będzie niebezpiecznie nisko

czyli gazu w taka butle wejdzie około 45l co daje 225km po mieście i około 300km poza

 

jeśli możesz to wrzuć fotkę tyłu auta zrobioną poniżej wysokości zderzaka

widziałem takie rozwiązanie na żywo i nigdy bym się na to nie zgodził

 

ile dokładnie gazu wchodzi do butli podczas tankowania do pełna na stacji?

 

w megane 1.4 mam butle zamiast koła zapasowego o wymiarach średnica 600mm i wysokość 225mm

co daje 50l pojemności a gazu wchodzi 42l przy spalaniu auta 9,5 l na 100km daje zasięg 440km

 

o znalazłem :

 

viewtopic.php?f=44&t=244679

http://www.abart.com.pl/Galeria/BMW/X3-3,0i-E83

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

witam ponownie, siara to masz fajna butle. ja mam 60 l gazu wchodzi mi 55 l jakos tak przekrecili ze tylewchodzi. na poczatku wchodzilo 52l . wlasnie urzadzala by mnie taka 80 l ale teraz ponoc juz za pozno bo od nowa dziory by trza wiercic i wsio. niby ta 60 nie jest zla ale czeste tankowanie po prostu mnie wkurza. spala okolo 17 l po miescie , nawet do 20 . w trasie do 120 kolo 11 l do 160juz kolo17 . ja mam asb . polecam bierzcie 80 tak jak ma siara. dalbys rade kolego siara przeslac zdjecie jak ta butla wyglada i jak sie komponuje ? dzieki pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Ja mam butlę 78l pod autem. By ją założyć zamieniłem akumulator na dwa płaskie aku typu agm które położyłem płasko, a miskę po starym aku wyciąłem i zaślepiłem.

 

Tez się przymierzam do podobnej operacji, możesz napisać jaki dokładnie zbiornik założyłeś ( firma, wysokość, średnica, pojemność) i czy zbiornik wystaje poza obrys tylnego błotnika ? Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam wszystkich jestem tu nowy, przymierzam się do zakupu X3 3.0i oczywiście chcę zagazować auto, przeglądając ogłoszenia znalazłem kiedyś auto z butlą 72 litry(tak było w opisie) najprawdopodobniej był tam Bormech toroidalny pełny 650x250 45b07949288369b1.jpg 039ad6f0335dfa2f.jpg Edytowane przez marecki2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wejdź na : http://www.fotosik.pl/dodaj-zdjecie

 

dodaj zdjęcie z dysku

zaznacz bez ograniczeń wiekowych

kliknij i zapisz zdjęcie

po załadowaniu ze strzałki :

 

Rodzaj kodów: fora dyskusyjne

Po kliknięciu na zdjęcie: otwórz zdjęcie w oryginalnym rozmiarze

 

w oknie poniżej pojawi się link URL do twojego zdjęcia , kopiujesz i wklejasz w posta

 

 

 

Co do zbiornika pod autem , będzie problem jak będziesz chciał zdjąć tyny stabilizator

np: będziesz go musiał odkręcić oby wymienić coś z zawieszenia

 

wtedy trzeba będzie zdjąć butle , a odkręcenie kosza z zapasem jest na pewno łatwiejsze

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie 15l na 100km jest to moje średnie spalanie w cyklu mieszanym 40%miasto 60%trasa.

Normalna dynamiczna jazda.

Z okresu od założenia instalacji do dnia dzisiejszego.

 

Po przejechaniu 10tkm podam jakie miałem zużycie, ile spaliłem gazu za ile kasy. Zawsze do każdego auta prowadzę tabelkę wydatków w Excelu.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mieszkam koło małego miasta w którym wszystkie drogi mają 1 pas i są tylko jedne światła, jest dużo dróg jednokierunkowych, bardzo rzadko bywam w Poznaniu.

 

Więc Ci nie powiem ile wychodzi w mieście takim jak Poznań, Łódź czy Kraków bo jazda po małym miasteczku to zupełnie inna jazda.

 

Jeśli nadal ktokolwiek się zastanawia czy warto założyć instalację LPG to może poniższe fakty go uświadomią jaka to jest różnica w kosztach.

Na przykładzie aut z silnikiem 1.4 8v oraz 1.4 16v z LPG

 

1.4 8v przejechane 9678 km---------ilość paliwa 851,29l-----------koszt paliwa 3844,90zł

co daje zużycie 8,79 /100km oraz średnią cenę paliwa 4,52zł

przejechanie 100km kosztowało 39,73zł

przejechanie 10tkm = 3973zł

 

 

1.4 16v z LPG przejechane 12561km----------ilość gazu 1118,60l------------koszt gazu 1958,41zł

co daje zużycie 8,90 /100km oraz średnią cenę gazu 1,75zł

dodatkowo ilość paliwa 71l za kwotę 301,60zł

przejechanie 100km kosztowało 15,58zł + 2,4zł za paliwo co daje 17,98zł

przejechanie 10tkm = 1798zł

 

różnica w kasie po przejechaniu 10tkm pomiędzy 1.4 8v a 1.4 16v z LPG wynosi 2175zł a to tylko silniki 1.4

w przypadku M54 3.0i różnica kosztów pomiędzy pb a LPG będzie ogromna.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

 

1.4 8v przejechane 9678 km---------ilość paliwa 851,29l-----------koszt paliwa 3844,90zł

co daje zużycie 8,79 /100km oraz średnią cenę paliwa 4,52zł

przejechanie 100km kosztowało 39,73zł

przejechanie 10tkm = 3973zł

 

 

1.4 16v z LPG przejechane 12561km----------ilość gazu 1118,60l------------koszt gazu 1958,41zł

co daje zużycie 8,90 /100km oraz średnią cenę gazu 1,75zł

dodatkowo ilość paliwa 71l za kwotę 301,60zł

przejechanie 100km kosztowało 15,58zł + 2,4zł za paliwo co daje 17,98zł

przejechanie 10tkm = 1798zł

 

 

3.0 24v z LPG przejechane 9686km----------ilość gazu 1434,38l------------koszt gazu 2908,57zł

co daje zużycie 14,80 /100km oraz średnią cenę gazu 2,03zł

dodatkowo ilość paliwa 140l za kwotę 618,80zł

przejechanie 100km kosztowało 30,06zł + 6,38zł za paliwo co daje 36,44zł

przejechanie 10tkm = 3644zł

 

Po przejechaniu prawie 10tkm na LPG M54 wychodzi 329zł taniej jak 1.4 8v na Pb co jest wynikiem rewelacyjnym

mimo iż w roku 2017 średnia cena gazu to 2.03zł a w 2016 wynosiła 1,75zł.

Przeliczając na kopciucha to 8,5l -7,5l wachy

 

Jazda normalna dynamiczna sporadyczne upalanie ( czasami jakiś kierowca w swoim TDI po zobaczeniu znaczka na błotniku 3.0i chciał się popisać swoim kopciuchem )

 

Jakby to wyszło na Pb ?

Hipotetycznie spalanie 13,5 / 100km średnia cena 4,42zł co daje 59,67zł za 100km

przejechanie 10tkm = 5967zł

 

to tak około 2300zł rocznie pomiędzy Pb a LPG robiąc 10tkm a co jak ktoś robi 20tkm lub więcej

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siema wszystkim.

Ja mam x3 e83 2.5i 192 KM

Auto wczoraj odebralem z zagazowania a mam podzespoly.

Reduktor ACR R01 na 250KM

Zbiornik GZWM toroidalny podwieszany w miejscu dojazdowki i lekko wystaje ale w granicach mozliwosci. Poj. 52.5ltr a pierwsze tankowanie to zmiescilo 40ltr plus ok 15ltr co tankowali po zalozeniu.

Uklad sterujacy QmaxPlus.

Listwy Barracuda.

Co do spalania to jeszcze nie wiem ale napewno cos dopisze. Na PB95 auto pali od 10 do 12ltr cykl mieszany na trasie jak wracalem z Bielska Bialej na Czestochowe komp pokazywal 7.9 spalanie przy 120km/h na tempomacie plus czasami deptalem od swiatel.

Za taki zestaw zaplacilem 3.509zl

Jutro wrzuce zdjecia jak to wyglada. Jeszcze chcialem dodac ze mam Aerodynamic kit czyli tuningowe zderzaki.

Niby pol ltr mniej pojemnosci a o tak mniejsze spalanie niz w waszych 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poj. 52.5ltr a pierwsze tankowanie to zmiescilo 40ltr plus ok 15ltr co tankowali po zalozeniu.

 

 

Coś nie pasuje 40l + 15l = 55l a pojemność całkowita 52.5l ?

raczej zatankowali 5l + twoje 40l co daje razem 45l , ?

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ci to da że zatankujesz 98 a nie 95 jeśli silnik jest przystosowany i wszystkie parametry ma ustawione na 95 PB.

Nic ci to nie da jak będziesz tankował 98 mocniejszy na pewno nie będzie. Poczytaj instrukcję obsługi to będziesz wiedział co powinieneś tankować to że masz duży silnik nie znaczy że musisz tankować 98. Spoko jeśli wasze smoki są przystosowane do 98 PB to tankuj.

Nie miałem zamiaru się przechwalać ile to moje auto spali tylko w jaki sposób jest zamocowana butla i jakie podzespoły.

15 litrów które zatankowali do testów ustawiania plus przejechałem na tym około 20 km zanim zatankowałem te 40 litrów więc tak naprawdę nie wiem ile zostało w butli przed tankowaniem ale na pewno się dowiem Ile wejdzie jak butla będzie pusta. A co do spalania to auto to nie jest wyścigówka bo nawet twoje 3 litrowe Jest za słaby żeby zapier.... tym duża moc przy takim aucie to jest dobre tylko do wyprzedzania nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że nie masz pojęcia o czym piszesz.Jezeli według Ciebie tankowanie Pb95 a Pb98 to to samo,to o czym tu rozmawiac.Próbujesz zabłysnąć na siłe.Twoje zdanie "Niby pol ltr mniej pojemnosci a o tak mniejsze spalanie niz w waszych 3.0" miało czemuś służyc?Wlazłeś w temat o gazie w 3.0i ze swoim 2.5l i sie rozbijasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Abkub1986, ja swojego x-a kupiłem z m54b25 i zagazowałem. Byłem zawiedziony osiągami i dorzuciłem kompresor eaton m62 z clk230. Potem swap na m54b30. Potem dorzuciłem kompresor vortech v9. Teraz zrobiłem swap na s54b32 (z m3 e46). Robię 270 mil tygodniowo tą samą trasą od 6-ciu lat i we wszystkich wariantach silnikowych palę zbiornik gazu tj. 70L. Silnik pali tyle ile od niego wymagasz. Oczywiście, że maksymalne spalanie było inne dla każdego setupu, ale jeżdżąc do pracy (aż tak)nie spieszy mi się.

...a co do paliwa 95 czy 98 to siemens ms45 rozpoznaje rodzaj paliwa i adaptuje ustawienia do odpowiedniego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Z autem jest wszystko OK tyle ma palić. Niestety 2.5i pali tyle samo co 3.0i a jest trochę mniej żwawy i tyle.


Skoro nie masz błędów silnika to pewnie korekty paliwowe masz OK czyli w widełkach -25 do +25 a najprawdopodobniej bliskie 0

Jak masz program to sprawdź je sobie i będziesz wiedział co jest grane.


Dwie sondy za katalizatorem jak są już nie świeże to spalanie jest wyższe . Wymiana ich powoduje spadek spalania o prawie 2l , ale to trzeba najpierw sprawdzić.

żadnych dizli tylko Pb+LPG

R4 + turbo, V6 , R6 i V8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same spalanie w 2,5i

Geste miasto lekkie butowanie 16,5l.

Delikatna trasa z miastem 15,5 a w trasie jak jechalem w 4 osoby z predkoscia 140-150km/h to spalil gazu 14,5.

Te mam baracudy i reszte tam podzespolow tez nie tanich. Nie wiem z kad ale na innych stronkach o spalaniu kazdy sie podnieca ze ten silnik pali w trasie 8 a w miescie 13.

Auto ma prawie 1900kg wiec swoje tez musi zjesc a parametry jak u siebie sprawdzalem to sondy pokazywaly proporcje od -15 do +15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Siema wszystkim.

Ja mam x3 e83 2.5i 192 KM

Auto wczoraj odebralem z zagazowania a mam podzespoly.

Reduktor ACR R01 na 250KM

Zbiornik GZWM toroidalny podwieszany w miejscu dojazdowki i lekko wystaje ale w granicach mozliwosci. Poj. 52.5ltr a pierwsze tankowanie to zmiescilo 40ltr plus ok 15ltr co tankowali po zalozeniu.

Uklad sterujacy QmaxPlus.

Listwy Barracuda.

Co do spalania to jeszcze nie wiem ale napewno cos dopisze. Na PB95 auto pali od 10 do 12ltr cykl mieszany na trasie jak wracalem z Bielska Bialej na Czestochowe komp pokazywal 7.9 spalanie przy 120km/h na tempomacie plus czasami deptalem od swiatel.

Za taki zestaw zaplacilem 3.509zl

Jutro wrzuce zdjecia jak to wyglada. Jeszcze chcialem dodac ze mam Aerodynamic kit czyli tuningowe zderzaki.

Niby pol ltr mniej pojemnosci a o tak mniejsze spalanie niz w waszych 3.0

Witam

Mam pytanie , gdzie była montowana instalacja gazowa , w Energy Gaz powiedzieli że mogą mi zamontować zbiornik podwieszany - po wycięciu podłogi i przeniesieniu akumulatora - o maksymalnej pojemności 33 litry gazu , to trochę bez sensu w Warszawie , to mniej niż 200km na gazie.

Będę wdzięczny za pomoc.

Samochód BMW X3 E83 M54 b30 2004 r

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.