Skocz do zawartości

320 Ci kilka pytań, problem z sondami.


wojtek78

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 365
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy mam kolejny trop. Czy któryś w was ma wycięte lub wymienione katy ??
Ja nie mam katalizatorów poprzedni właścieil chyba je zezłomował :D ale sondy któe powinny być za katami są na specjalnych emulatorach i jest git, a dźwięka auta bez kata fajniejszy ;D

 

Wiecko jak u Ciebie wygląda temat kontrolki CHECK ENGINE oraz wartości live data z pomiaru pracy sond na rozgrzanym silniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam chłopaki,

tak czytam i czytam -fajnie ze wogóle moge poczytac :D

Mam podobny problem w 325Ci Cabrio (M54) 192KM ,jezdzac po miescie check nie wyskakuje ale gdy wybiore sie gdzies w trase załącze tempomat i CHECK jest! :duh: oczywiscie sam potrafi tez zgasnąc po kilku dniach.tez mam błedy 227,228

wymienialem świece , 2 sondy , czujniki połozenia wałków na wylocie i dolocie,wymieniałem filtr paliwa-troche z przyspieszeniem sie poprawiło:)

?Stawiałem na pompe paliwa ,ze czasem nie domaga

sam nie wiem -----ale spróbuje odpiac przepływke jadąc w trase---dam znac

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi wpadla jeszcze jedna rzecz do glowy.. ktos tu pisal o pompie powietrza... niedawno zauwazylem ze zaraz po uruchowieniu silnika zalacz mi sie wentylator... a moze to wlasnie pompa hmm

ja obstawiam u siebie:

1. sterowniki,

2. przewody podcisnienia,

3. pompa powietrza,

4. nieszczelnosc w dolocie.

w pooniedzialek ide do aso niech z tym walcza... dam znac

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam kolejny trop. Czy któryś w was ma wycięte lub wymienione katy ??
Ja nie mam katalizatorów poprzedni właścieil chyba je zezłomował :D ale sondy któe powinny być za katami są na specjalnych emulatorach i jest git, a dźwięka auta bez kata fajniejszy ;D

 

Wiecko jak u Ciebie wygląda temat kontrolki CHECK ENGINE oraz wartości live data z pomiaru pracy sond na rozgrzanym silniku??

 

 

U mnie są wycięte katy, sondy lambda za katami są na "emualtorach sond"

 

Co jest dziwne zrobiłem chipa od Bagora i juz nie mam tych błędów na benzynie na gazie są ale to przez źle wyregulowany gaz a na PB ich nie ma.

 

Co do kontrolki chec engine wyczytałem ze nie kazde e46 ją miało moje jest z marca 98 i jej nie ma.

 

A co do sond to pracują 0-1 (około) a za katem (któcy nie ma) stoją na 0,7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis na 11 ide do serwisu... pewnie w piatek dam znac co i jak.

Panowie czy u was tez tak jest? ... mam od jakiegos czasu ... tylko to zlekcewarzylem bo myslalem ze to wentylator - visko dokladniej... ze zaraz po uruchomieniu włącza sie pompa powietrza? u mnie dziala to bardzo glosno i jakos tak dziwnie pracuje. Tak jak mowilem odpuscilem jakis czas ten temat i nie zwracalem uwagi az do wczoraj bo od razu pod maske zerknelem... i tam o dziwo to nie wentylator a pompa powietrza dziala glosno, buczy i dziwnie pracuje. I teraz pytanie czy to moze powodowac bledy nasze, czyli za duza dawke powietrza na sodach ?

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej pompie powietrza mówisz, ale jak o takiej czarnej puszcze po lewej stronie (patrzać od maski) to ja jej nie mam bo w 98 nie była montowana :P A co do tych błędó to u każdego może być inna przyczyna bo przycyzn ich jest niestety wiele :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tą puszke mialem na mysli ... Nie wiem ale mam jakies mieszane uczucia po zostawieniu auta. To raczej wrazenie po osobie ktora przyjmowala auto ale... mam nadzieje ze sie myle. :D ... poprostu bez patrzenia stwierdzil ze trzeba wymienic swiece i cewki heheh tylko zapomnial ze to bezyna i w zeszlym roku to robilem :P
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis na 11 ide do serwisu... pewnie w piatek dam znac co i jak.

Panowie czy u was tez tak jest? ... mam od jakiegos czasu ... tylko to zlekcewarzylem bo myslalem ze to wentylator - visko dokladniej... ze zaraz po uruchomieniu włącza sie pompa powietrza? u mnie dziala to bardzo glosno i jakos tak dziwnie pracuje. Tak jak mowilem odpuscilem jakis czas ten temat i nie zwracalem uwagi az do wczoraj bo od razu pod maske zerknelem... i tam o dziwo to nie wentylator a pompa powietrza dziala glosno, buczy i dziwnie pracuje. I teraz pytanie czy to moze powodowac bledy nasze, czyli za duza dawke powietrza na sodach ?

 

w M52TU jest to ustrojstwo?

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tą puszke mialem na mysli ... Nie wiem ale mam jakies mieszane uczucia po zostawieniu auta. To raczej wrazenie po osobie ktora przyjmowala auto ale... mam nadzieje ze sie myle. :D ... poprostu bez patrzenia stwierdzil ze trzeba wymienic swiece i cewki heheh tylko zapomnial ze to bezyna i w zeszlym roku to robilem :P

 

 

Oj zeby nie było , zę to są przysłowiowi fachowcy, bo jak by mi ktoś kazał zmeinic odrazu cewki i świece bez ogladania nawet ich to odrazu pierwsza mysl, nie wie co robić ale wie jak naciągać i najlepeij wszystko na nowe wymienic wtedy przyczyna zniknie tak najprościej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ASO dzielnie walcza Z USTERKA. NAJPIERW ZDZIWILI sie ze auto bez przeplywki smiga jak należy i nie mogli tego pojac... potem wzieli sie do roboty i stwierdzili ze to jest nieszczelnosc na wysokosci przepkywki... jutro dalej beda to ogarniac maja sprawdzic sterowniki oraz dolot.
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AUTO odebrane...

Walczyli z nim 3 dni... efekt - stwierdzili ze wszystko chodzi idealnie... nic powaznego nie znalezli. Dwie rzeczy na ktore zwrocili uwage to,ze przepustnica miala rozjezdzone adaptacje wiec ja komputerowo zaadaptowali. Powiedzieli bym pojezdzil i sprawdzil oni robili jazdy probne i mowia ze jest dobrze. JEsli to nie pomoze to mam znow podjechac beda dalej patrzyli, ale mowia ze moze byc tak ze Katalizatory siadaja bo to byla druga rzecz ktora na kompie srednio wygladala. a zaplacilem 350zł - rozlozyli i zlozyli dolot, podlaczenie pod komp, itp.

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ... dzis byl inny facet ktorego znalem dal mi 20% rabatu. wyszlo uczciwiwie powiedzial ze ja znow blad wyskoczy to zebym odrazu podjechal bez umawiania sie a za te czynnosci ktore juz zrobili driugi raz nie wezma juz kasy. Troche pojezdzilem dzis narazie wyglada ok ale co bedzie dalej? chcialbym by auto chodzilo tak jak z odpieta przeplywka heheh
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci... ile moga katy kosztowac? ewentualnie co w zamian ich? znalazlem na allegro oferte za 700 zł szt. czyli 1400 bo dwa sa potrzebne . cos pisza o regenerowaniu.

http://allegro.pl/katalizator-bmw-3-2-0-2-5-2-8-e46-w-wa-i3320499338.html

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a podpowie mi ktos jak poprawnie zrobic adaptacje przepustnicy inpa,na pracujacym silniku ,czy na stop?, ,na pracującym w chodzi na obroty i nie chce zejść.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak coś z katami. Spróbuje nie długo zamontować emulatory katów, dam znać jak efekty;) kolega z którym gadałem słusznie wskazał na katy ;)

Najpierw jednak muszę uporać się z centralnym zamkiem. Strasznie cięzko jest dostać zamek do Coupe, a kupowanie oryginału za 400 zł nie uśmiecha mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z ciekawosci... ile moga katy kosztowac? ewentualnie co w zamian ich? znalazlem na allegro oferte za 700 zł szt. czyli 1400 bo dwa sa potrzebne . cos pisza o regenerowaniu.

http://allegro.pl/katalizator-bmw-3-2-0-2-5-2-8-e46-w-wa-i3320499338.html

 

jaki przebieg auta?

U mnie przebieg 200 tys km z groszami i wyniki spalin idealne, niemal jak w nowym aucie. Wnioskuję, że katy mam więc dobre, jak nie bardzo dobre.

spieszmy się kochac e36, tak szybko odchodzą...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 000 km ... oni mi nie powiedzili ze sa padniete, tylko ze ich wyniki sa juz troche slabsze ciezko powiedziec jak to zinterpretowac ale rozumiem ze nie sa juz w kazdym badz razie idealne. Oni tez twierdza ze wszystko chodzi idealnie. W sumie kiedys czyscilem i wymienialem przepustnice... ale nigdy jej nie zaadaptowalem wiec moze to co oni zrobili bedzie tym co trzeba bylo zrobic ... takie proste rozwiazanie? hmm pojezdze zobacze
BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze nie zagłebiałem się w temat, mówić wprost nie wlazłem pod samochód i nie zobaczyłem ile jest miejsca :P

Emulatory możesz kupić na alldrogo z tych linków

http://allegro.pl/emulator-drugiej-sondy-lambda-tanio-w-wa-ipaco-i3368923542.html

albo taki kątowy w przypadku braku miejsca

http://allegro.pl/69-emulator-drugiej-sondy-lambda-mosiadz-katowy-i3351456750.html

Jak widać koszt nie duży w porównaniu z nowymi katami ;D możesz zamontować to bez wycinania katów i sprawdzić jak to jest. Tak przynajmniej ustaliliśmy z kolegą z forum.

Koledzy czuje że koniec naszych problemów jest bliski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile tych koncowek trzeba ? 4 czy 2 na 2 katalizatory?

to ta firma co znalazłem z katami :) fajny i uczciwy opis. w sumie ciekawe. teraz z przeplyka auto faktycznie mimo wszystko lepiej smiga. jak sie lampka zapali to bede dalej kombinować najpierw aso a jak stwierdza katy to wroce do tych emulatorow

BUNIA :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.