Skocz do zawartości

F30 318D strzelony rozrząd / wymiana silnika


ostryyy

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście rozgrzewanie i testy robili już przy mnie, cały czas monitorując na kompie. Na koniec pokazali ze wszystkie układy są bez błędów. Wszystkie osłony pozakładali dopiero po sprawdzeniu szczelności. Trwało to ok. godziny. Nie wiem jak oni to robią ważne dla mnie że mam ciszę w samochodzie. Ja nie jestem aż tak dociekliwy, więc jeśli ktoś ma wątpliwości proponuję do nich zadzwonić. Dziś od wymiany mam najechane ok 2500 km i dalej cisza :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście rozgrzewanie i testy robili już przy mnie, cały czas monitorując na kompie. Na koniec pokazali ze wszystkie układy są bez błędów. Wszystkie osłony pozakładali dopiero po sprawdzeniu szczelności. Trwało to ok. godziny. Nie wiem jak oni to robią ważne dla mnie że mam ciszę w samochodzie. Ja nie jestem aż tak dociekliwy, więc jeśli ktoś ma wątpliwości proponuję do nich zadzwonić. Dziś od wymiany mam najechane ok 2500 km i dalej cisza :D

Wszystko fajnie ale plyta od rozrzadu, przykrywajaca go, jest na klej ktory musi schnac ponad 12h. Nie zdzwiw sie jak za chwile bedziesz mial wycieki. Łańcuchy są 3 więc jednego nie wymienili i praktycznie cała wymiana psu w d...

Krzysztof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale plyta od rozrzadu, przykrywajaca go, jest na klej ktory musi schnac ponad 12h. Nie zdzwiw sie jak za chwile bedziesz mial wycieki. Łańcuchy są 3 więc jednego nie wymienili i praktycznie cała wymiana psu w d...

 

Sam rozrząd ma dwa łańcuchy, trzeci jest od pompy oleju, który zaleca się wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nawet niewielkim wysileniu wyobraźni - po takiej naprawie mogą się zdarzyć nieprzewidziane kłopoty, np. stuki w silniku, wywalanie błędów :

 

1. jeżeli zrobiłeś w ASO masz gwarancję, stuka, to, naprawiają dalej

 

2. kupiłeś silnik na Allegro, po naprawie stuka, wracasz do mechanika, słyszysz " taki silnik kupiłeś" lub "widziały gały co kupowały" i takie tam. Z zaprzyjaźnionego mechanika robi się koleś nieodbierający telefonów. Dzwonisz do gościa z Allegro który sprzedał ci silnik, gość się wypiera, ale na koniec mówi, że ok, 500zł Ci odda. I bujasz się ze stukającym silnikiem. Stukanie to tylko przykład, może być milion innych rzeczy, wtryski sryski itp.

17201351_1531754336834932_3241894237246117208_n.jpg?oh=52637f578bbb6c04fb758f53a709581c&oe=5928CFCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.