Skocz do zawartości

Zabezpieczenie auta: alarm, kamera.


NumB-3R

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Moderatorzy
Ja mam to zamontowane. Działa bardzo dobrze. Ma czujnik ruchu + przeciążeniowy (więc dziury w PL zalicza jako kolizje :) i robi jpg z danej sytuacji). GPS jest tylko do kamery, z tego co się orientuję. Jakoś obrazu bardzo dobra.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to zamontowane. Działa bardzo dobrze. Ma czujnik ruchu + przeciążeniowy (więc dziury w PL zalicza jako kolizje :) i robi jpg z danej sytuacji). GPS jest tylko do kamery, z tego co się orientuję. Jakoś obrazu bardzo dobra.

Kartę pamięci 32 gb w zestawie zmieniłeś kartę sd na większą czy 32 gb starczy. Czujnik ruchu wykrywa kogoś i nagrywa obraz czy jak to działa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

ad.1) Kartę mam standardową 32GB co była w zestawie. Wystarcza w zupełności.

ad.2) Tak,czujnik ruchu wykrywa kogoś ale z przodu auta dodatkowo kamera wyczuwa ruch nadwozia i robi fotki w osobnym folderze (tak samo jak czujnik przeciążenia w czasie jazdy).

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mam pod fabryczną instalację auta. Pobór prądu jest tak niski ,że nie zauważysz. Parking nagrywa podczas ruchu.

Instalacja jest prosta . Dłużej zajmuje ściąganie listew :-) - w godzinę spokojnie można się wyrobić. Tu masz tutorial https://f80.bimmerpost.com/forums/showthread.php?t=1220468 a tu serwisówkę. http://bmwcentrum.pl/img/products_files/66212359954_instrukcja.pdf

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ja mam pytanie odnośnie zabezpieczeń typu: zrób coś sam, nikomu nie mów jak działa...

Kiedyś miałem Corrado i miałem proste ale skuteczne zabezpieczenie odpinające napięcie z pompy paliwa trzymając wciśnięty guzik tylko mi znany mogłem odpalić auto. Tylko ja wiedziałem gdzie jak i co zrobić...

Chciałbym coś podobnego pod X6 lub E60 bez potrzeby kupowania jakiś drogich blokerów po CAN... proszę o info na PW jak ktoś ma coś ciekawego zrobione i mógłby się podzielić pomysłem i jakimś ogólnym schematem...


pozdrawiam

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

kupiłem tą kamerkę, po nowym roku zamontuję i zdam relację

 

Nowy rok dawno minął, a relacji nie ma. :(

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
No właśnie jak tam wrażenia warte 1200 zł ???

 

mam zamonotową taką kamerę. Wg mnie jest ok. Nie nagrywa bezsensownie całej podróży, tylko parkowania i sekwencje kiedy wystąpiły zdarzenia. Na razie nie mogę o niej powiedzieć nic złego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilkunastu dni cieszę się z samodzielnego zamontowania i użytkowania BMW car advanced eye. :D

Mi nagrywa całą podróż, ale po 20 sec. i zaczyna nowe. Ostatnie nagrania resetują się automatycznie, ale po zakończeniu jazdy, i tak ręcznie resetuję nagrania.

Parkowanie nagrywa też po 20 sec. I tak przez kilka godzin. Przód i tył. Na mój podjazd dociera światło z ulicy i pewnie ruch liści na drzewach powoduje uruchamianie nagrywania.

Potwierdza się, że gdy poziom prądu spadnie do pewnej granicy, kamerka się wyłącza.

Te 20 sekundowe nagrania trochę mnie irytują. Nie wiem jak to zmienić.

Ogólnie jestem zadowolony z kamerki. :)

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dawno tu nie zaglądałem... nie przychodzą powiadomienia. Z resztą, nie tylko z tego forum.

Odpowiem na ostatnie pytanie, mimo że dawno po czasie... otóż większej karty kamerka czytać nie będzie.

Drugiej części pytania nie rozumiem, bo już pisałem, że ostatnie nagrania same się kasują... chyba po 2 h.



Natomiast mam pytanie... pojawił się w sprzedaży nowszy model BMW car advanced eye, czy ktoś z Was już go nabył i może podzielić się wrażeniami?

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.