Skocz do zawartości

E61 jak ustawić webasto


karelnati21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy może mi ktoś pomóc? Posiadam w soim BMW 520D z 2007 roku webasto. I mam pytanie jak je ustawić żeby dobrze rozgrzało kabinę? Kiedy odpalam je z pilota to włącza się ale nawet po 15 minutach szron na szybach nie puszcza a temperatura jest ustawiona na 25,26 stopni? Wie może ktoś jak to ustawić? Czy działa to automatycznie po załączeniu np. z pilota??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty je włączasz ale czy ono chodzi 15 minut czy tylko minute i sie wyłącza ,lecą spaliny z pod auta ?

Moze jest uszkodzone ,INPA bez problemu zdjagnozuje webasto nawet przez inpe można odpalić webasto i obserwować parametry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W idrivie nie ma możliwości ustawienia czasu pracy webasto.Standardowo ,domyślne ustawiony czas pracy to 30 min,można chyba dłużej ale raczej nie jest to dobre dla akumulatora.Sprawdziłbym na ile masz ustawiony czas pracy obecnie.U mnie działa 30 min i spokojnie szronek znika ze szyb,ale 15 min jak by działało to na pewno za mało.Temperatura do jakiej grzeje

webasto to ostatnie ustawienie temp. na pokretle idrive.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto działa na pewno bo lecą spaliny i wszystko chodzi. Tylko jak mam ustawioną temperaturę na maxa to i tak nie grzeje tylko leci zimne powietrze? Z tego co pamiętam to rok temu wszystko było git. Po włączeniu wychodziłem z domu wsiadałem i nic nie musiałem skrobać. A teraz wszystko chodzi ale nie grzeje?? Jest może jakaś instrukcja jak ustawić webasto???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma możliwości ustawienia oprócz temperatury która ustawisz wewnątrz auta. Uruchom webasto i sprawdź węże czy są gorące możliwe ze któryś zawór się nie otwiera. Możesz tez sprawdzić funkcje rest jest to odzyskiwanie ciepła z nagrzanego silnika. Jak auto będzie nagrzane wyłącz zapłon i wciśnij przycisk rest na klimatroniku z nawiewu powinno lecieć cały czas ciepłe powietrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Webasto pracuje i nie grzeje to prawdopodobnie pompa obiegowa wody przy nim poszła na emeryturę. Można sprawdzić Inpą - niekoniecznie będzie błąd jednak widać będzie po temperaturze płynu w Webasto co się tam dzieje. Czyli jak zawsze zaczynamy od porządnej diagnostyki.

Przy uszkodzonej pompie wody Webasto uruchamia się, zagotowuje płyn po czym zmniejsza moc i czeka, aż płyn ostygnie po czym znów grzeje. I tak w kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak pompka była uszkodzona to webasto nie uruchamialo się i po trzeciej próbie zablokowalo się. Wymieniłem pompke odblokowalem i śmiga.

 

 

A u mnie jak była uszkodzona to nawet błędu nie było po podłączeniu kompa. Wiec raczej napewno pompka lub jakiś zawór. Spróbuj włączyć webasto słuchaj i patrz czy po paru minutach węże te cienkie od webasto nie pracują czy się nie ruszają. Jak tak to pompka nie działa i grawitacyjne próbuje wypchnac cieply plyn .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kombinuj z wężami - poszukaj kogoś kto ma Inpę, zrób diagnozę i wymień pompkę i zamelduj o sukcesie bo dalsze pisanietutaj nic już nie da. Uszkodzona niekoniecznie sieje błedami, sam dwa tygodnie temu też wymieniałem i nie miałem błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.