Skocz do zawartości

Padnięte sprzęgło


chetka

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Mam takie pytanko - przy ruszaniu w trakcie puszczania sprzęgła w pewnym momencie czuć takie lekkie poszarpywanie (jakby takie mikroskoki). Czy są to objawy zjechanego sprzęgła? Dodam tylko, że w trakcie dynamicznego przyspieszania sprzęgło nie puszcza i samochód rusza jak powinien.

Dziwne dla mnie to jest przy przebiegu 85000.

Samochód to F31 320d silnik n47

rok 2014 i 85000 przebiegu.

Mam wykupiony repair inclusive. Myślicie, że taka awaria przy tak niskim przebiegu będzie uwzględniona w tym pakiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale gdy za młodu miałem Toyotę Avensis to przeżyłem spalone sprzęgło i charakteryzowało się to przede wszystkim "wydłużeniem" sprzęgła na 1 i 2 biegu oraz lekkim szarpaniem przy odpuszczaniu sprzęgła i dodawaniu gazu. Nie przypominam sobie, żebym jakąś specjalną różnicę odczuwał przy wyższych biegach. Powinieneś być w stanie wyczuć, że gdy w momencie odpuszczania sprzęgła zanim wskoczy pierwszy bieg jest leciutkie szarpanie.

EDIT: w Toyocie miałem gwarancję, ale nie uznali, bo to "element eksploatacyjny", myślę jednak ze przy małym przebiegu w najgorszym wypadku w BMW mogą zrobić to na goodwill.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w f30, ale w E90 problemy z szarpiacym sprzeglem zdarzaly sie bardzo czesto w manualu 320d i nierzadko wystepowaly juz przy stosunkowo niewielkich przebiegach. Byc moze problem z szarpiacym sprzeglem jest nadal nie do konca rozwiazany, ale w f30 moze byc rzadziej spotykany, bo malo kto decyduje sie na skrzynie manualna. Jesli auto samoczynnie, pomimo wlasciwej obslugi zmiany biegow ma tendencje do "strzelania kangurow", nie obejdzie sie bez wizyty w serwisie.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Hej

 

Mam wykupiony repair inclusive. Myślicie, że taka awaria przy tak niskim przebiegu będzie uwzględniona w tym pakiecie?

 

Repair inclusive powinien to uwzględnić . Uderz do ASO.

Pozdrawiam,



Trzastek

BMW Klub Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I raczej nić nie zrobią. Sprzęgło jest zdrowe.

Nie jest to odosobniona przypadłość, zwłaszcza jak delikatnie obchodzisz się z sprzęgłem. Z mojego doświadczenia mogę wnioskować że tym objawom sprzyja duża wilgotność powietrza.

Przytrzymaj na 1 biegu parę sekund na półsprzęgle na podwyższonych obrotach, tak żeby tarcz sprz. się ułożyła,dotarła.

Na jakiś czas powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a czy to nie jest przypadkiem CDV (Clutch Delay Valve)? Znam problem z działu E46. Z tego co wiem to niektórzy go poprostu usuwają i problem znika, operacja prosta bez żadnej ingerencji w sprzęgło. Sporo opisów na naszym forum jak i ogólnie w internecie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra a takie "chrumkanie" w połowie zmiany biegów też jest ok? To może zdarzyło się raz przy niskiej temp otoczenia, ale biegi rzadko wskakują tak "na raz" zazwyczaj jest jakiś delikatny opór w połowie zmiany. Czy to też jest normalne? Jutro sie umówiłem do ASO. Zobaczymy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.