Skocz do zawartości

BMW E53 X5 4.6is LPG w Xsie


pawik83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam do was prośbę możecie się podzielić info jak i jaka macie instalacje u siebie ? Najbardziej chodzi mi o rozwiązanie montażu butli gdzie macie aku sprężarke itd było by miło jakbyście wrzucili jakieś foty z informacja o pojemności butli

 

Będę chcial wrzucić u siebie LPG i zależy mi na jak największej butli w koło zapasowe

 

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy ja mam chyba też 60l i u mnie kompresor jest pod butla, aku wyciagniete, nie wiem jak moduły kolega scarab zakladal lpg ma butle koło 80l, ale szczegółów nie pamiętam, moduły ma na pewno po prawej stronie, kompresor wyciagniety koło butli a nie pamiętam jak aku ale chyba pod butla zostało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam butlę 90 l i wchodzi mi do pełna 72 l gazu. Zamontowana w miejsce na koło, nad akumulatorem (niestety), kompresor wyciągnięty z puchy, zaizolowany w przestrzeni między butlą a komorą bagażnika, rozwiązanie jednak mimo wszystko słyszalne bardziej niż w puszce, ale nie na tyle często, żeby to było kłopotliwe.

Da się żyć i nie trzeba tankować co 200 km tylko co 360 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze troche nie na temat ale mysle o zakupie is mam zwyklego e53 3.0i..chcialem sie dowiedziec jakie macie spalanie gaziwa w swoich is?

 

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy ktorzy mają przeniesiony akumulator, dajcie pomysł co gdzie i jak. A najlepiej jak by jakaś dobra dusza poratowała fotkami. U mnie jest aku pod butlą, cos mi ostatnio pada i do wymiany muszę szarpać butlę. A nie bardzo mam pomysł gdzie go wcisnąć, w e38 mam z boku ale tam jest wieksza przestrzen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno założyłem gazownię u Damiana z lpg-forum. Komponenty: Stag Qmax Plus, wtryskiwacze Barracuda, reduktor KME Twin, zbiornik 720/250. Wszystkie moduły (BM54, tuner TV i pozostałe) mam przeniesione do burty, nivo przed butlą, akumulator został pod, wg mnie nie za bardzo jest gdzie go zmieścić przy tej wielkości butli, a mniejszej nie chciałem. Nivo niestety jest mocno słyszalne (oczywiście załącza się praktycznie tylko przy parkowaniu na nierównej nawierzchni). W jaki sposób macie je wyciszone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fakt w Uazie lalo sie na leb az milo. W zime zimno, w lato goraco. Lepszy od uaza jest gaz 69, miekszy i wygodniejszy. Wiec jak z uaza przesiadlem sie w x5 to woo kosmos.

Ale mial cos czego nie ma x5, zdejmowalem plandeke, przednia szyba na maske, okularki czapeczka i zycie jak w madrycie hehe

 

Albo pt0bowac z ta grubą szmatą jak np na wypelnieniu bagaznika. Miekka to mozze soe dopasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tuner i cala reszte zostawiona mam tak jak bylo. Podstawa na sztywno, w niej otwory i wstawione orginalne gumowe podkladki z mocowania kompresora. Zero drgan na karoserie i praktycznie nie slychac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161127/bdaaaf14a68ab92aa4378f61f1a7b6dc.jpg

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161127/f55ab5f6cba35921546f6f3c87ae3959.jpg

 

Znajomy podesłał mi takie o to fotki butla 60l podobno z możliwością dostępu do aku pod nią niby można nią unieść a sprężarka po prawej jak widać

 

Wysłane z kosmosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner i cala reszte zostawiona mam tak jak bylo. Podstawa na sztywno, w niej otwory i wstawione orginalne gumowe podkladki z mocowania kompresora. Zero drgan na karoserie i praktycznie nie slychac.

Wrzuć w temat te fotki z linku wyżej bo oczywiście admin usunął temat z linku

 

Dzięki

 

Wysłane z kosmosu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie czy jest ktoś w okolicach Warszawy kto rzuciłby okiem na mojego x-a ewentualnie podjął się przeróbki. Konkretnie chodzi mi właśnie o butle która ktoś zamontował (tak już kupiłem) w kole ale nivo i aku wylądowały w bagażniku A chciałbym zwolnić bagażnik.

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161128/fcc5b8261460091caa7451495442386b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161127/bdaaaf14a68ab92aa4378f61f1a7b6dc.jpg

 

http://uploads.tapatalk-cdn.com/20161127/f55ab5f6cba35921546f6f3c87ae3959.jpg

 

Znajomy podesłał mi takie o to fotki butla 60l podobno z możliwością dostępu do aku pod nią niby można nią unieść a sprężarka po prawej jak widać

 

Wysłane z kosmosu

 

szczerze slabo to zrobione ja z butla 65l aku mam przed butla , sprezarke nivo pod butla dlatego bo mam dsp i suba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wrzucić jakieś foto bo jeż mam dsp suba. A poza tym nie bardzo widzę możliwość wyłożenia aku pod butle chyba że są do tego jakieś specjalne bo to dość duży akumulator. Jutro zrobię foto jak wygląda moja butla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.