Skocz do zawartości

brak dźwięku i bluetooth navi professional, sos call system


pinol282

Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Przekreślony znak SOS wyświetla się bo masz prawdopodobnie problem z modułem TCU... lub na szynie MOST lub z samym CCC.

 

Błąd CC-ID299 informuje o "SOS Call System Failure" i może być pochodną ww. elementów (TCU, CCC, MOST bus).

 

Połączenie SOS realizowane jest przez moduł TCU.

 

Bez komputera nie da rady tak na odległość zdiagnozować problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie, sprawa wygląda tak iż na jutro jestem umówiony u eletromechanika na wizytę w celu szukania przyczyny, ale pisze jeszcze dziś gdyż chyba doszedłem do tego co nie gra, a mianowicie po kilku próbach założenia pętli na module bluetouch i innych urzadzeniach nadal był błąd, natomiast dziś coś mnie wzięło bo jakoś wcześniej o tym nie pomyślałem, odnalazłem wzmacniacz Logic 7 (wcześniej zupełnie o nim zapomniałem) i założyłem na nim pętle światłowodową... i co się stało, a no zniknął błąd na BC, dźwięku oczywiście nie ma nadal, ale czy to możliwe że znalazłem przyczynę ? tzn że to wina wzmacniacza ?? z góry dzięki za info, gdyż zaczynam się zastanawiać czy jest sens prowadzic jutro auto skoro prawdopodobnie znalazlem przyczynę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wszystko jasne, podjechałem dziś do znajomego co handluje częściami do BMW, miał na stanie taki wzmacniacz, podłączyliśmy i wszystko gra... niestety ale nie chce mi go sprzedać bo ma cały komplet Logic 7... ale przynajmniej jestem pewien że to wzmacniacz padł,

 

teraz pytanie, czy warto naprawiać, w Poznaniu jest firma co rzekomo to robi, cena 500zł, 12 miesięcy gwarancji, tydzien oczekiwania ? warto, będzie to działać ? czy lepiej kupić używkę za 900-1000zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

mam identyczny problem, bylem w autoryzowanym serwisie BMW oto ospowiedz:

 

symptomy problemu

sporadycznie podczas odpalania pojawial sie blad:

1) high rate of battery discharge! (jednak data i czas sie nie resetowaly jak przy klasycznym wyladowanu akumulatora w E60)

2) SOS Call System Failure! (ale tylko po odpaleniu silnika po kilku sek czasem minutach)

- po zgaszeniu silnika problem z SOS znikal a dzwiek czasem wracal...

 

u mnie objawialo sie to w taki sposob ze muzyka gra a wszystko wydaje sie dzialac bez problemow do momentu odpalenia silnika, gdy silnik odpalam po okolo kolku sekundach-kilka minut pozniej znikal glos (nawet gong kompa), pojawial sie komunikat "SOS Call System Failure" czasem bylo slychac bez powodu gong urwany w polowie...nie dzialalo wybieranie glosowe Bluetooth tez nie dzialal, kamera night vision tez bez reakcji (czarny obraz na kika sek),

 

BMW powiedzialo mi tak:

wiazka swiatlowodowa ktora idze gdzies z tylu auta miala przerwe i na nowo ja polaczyli (bez wymiany), problem z wyladowaniem akumulatora powodowala zmieniarka CD ktora z uwagi na probelmy z komunikacja (brak polacznia swiatlowodu) czasem zmieniala plyty - kiedy auto bylo zgaszone powodujac sporadyczny probelm z wyladowaniem akumulatora- koszt naprawy prawie 1000zl (W tym diagnoza problemu 500zl)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat dotyczy braku jakichkolwiek sygnałów dźwiękowych w samochodzie...

 

Było tak, moja nawigacja trochę szwankowała - ekran przygasał podczas jazdy po dołkach i pomagało stuknięcie a bok kokpitu, wszystko inne działało bez zarzutu - wniosek - coś nie łączy...

W związku z powyższym zabrałem się za demontaż ramek i wyciągnąłem radio - robiłem to już wcześniej więc wiedziałem co i jak.

W związku z tym że na forach wyczytałem że takie objawy może powodować też jakiś zerwany lut to zabrałem radyjko do znajomego elektronika żeby zaglądnął do środka - przy mnie. Otwarł, oglądnął, stwierdził że wszystko jest jak należy i ponownie wszystko skręcił...

Zabrałem radio, zamontowałem w samochodzie i ... no właśnie, ekran już nie gaśnie czyli jakiś kabelek pewnie był zbyt mocno naciągnięty poprzednio (radio dość ciasno wchodzi) ale dźwięków brak.

Przy uruchomieniu i wyłączeniu auta słyszę b.szybkie 6 bip'ów (pi, pi, pi, pi, pi, pi) trwa to ok 1-2s, nie pojawiają się żadne błędy, działa dźwięk kierunkowskazów, ale nic poza tym. Nie ma dźwięków ostrzeżeń, PDC, zapiętych pasów, nie działa dźwięk w radio, CD, DVD, navi, zniknęło podświetlenie wejścia AUX (jest nieaktywne teraz).

Działa osobny zestaw bluetooth - dźwięk idzie na głośniki w samochodzie.

Od kiedy to się stało sporo siedziałem w aucie i sprawdzałem różne możliwości, pojawiła się kontrolka niskiego poziomu naładowania akumulatora, doładowałem, wszystko jest ok. Jedynie kontrolka na baterii jest czarna (powinna być zielona, ale dopiero żółta oznacza zużytą baterię, czarna oznacza nie doładowaną)

 

Myślałem że to wina błędów - wykasowane, nie pomogło

Znalazłem na internecie rozwiązanie (włożyć kluczyk, włączyć światła, wyjąć bezpieczniki od radia, rozpiąć akumulator "-") - nie pomaga

Rozpięcie akumulatora "+" też nie pomaga

Ponowne wypięcie radia, sprawdzenie przewodów i całej skrzynki bezpieczników - też nie pomaga.

 

Nie wiem co robić... Szukam kogoś kto mógłby mi pomóc, magika od elektryki BMW lub kogoś kto się tym zajmuje w miarę za rozsądne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Gdyby ktoś miał podobny problem to proponuje poszukać jakiegoś serwisu naprawiającego CCC.

Ja znalazłem w Krakowie www.polskie-menu.pl osoba kontaktowa Dariusz Job

Kosztowało swoje ale działa bez zarzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam od niedawna jestem posiadaczem e90 z2005r.

Wszystko pięknie itp ale nie mam wogole dźwięku,radio działa ale nic nie słychać. Sprzedający poinformował mnie ze prawdopodobnie jest zepsuty wzmacniacz audio logic 7. ALE to tego co czytałem na innych forach ze ten wzmacniacz odpowiada za niektóre głośniki. A u mnie nie działaja wszystkie. Miał ktoś taki przypadek ? Jak sprawdzić czy wzmacniacz jest dobry ? Gdzie szukać przyczyny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem. Moja e90 z 2005 roku wyposażona jest w navi profesional. Niestety ostatnie przestał działać dzwięk, radio jakby działało ale brak dzwięki i bardzo dziwnie zachowuje się joistic. Nie ma sterowania multimediami. Poza tym dźwięk ostrzegania o nie zapiętych pasach jest zniekształcony. Czy ktoś miał podobny problem albo zna przyczynę. Navi resetowałe i nie pomogło, odłączałem akumulator i również nic. Na INPA żadnych błędów nie widać. Jak się dobrze wsłucham to mam wrażenie że jakieś przebicie na głośnikach słychać, rodzaj fazowego buczenia ale bardzo cicho. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam

Mam podobny problem. Moja e90 z 2005 roku wyposażona jest w navi profesional. Niestety ostatnie przestał działać dzwięk, radio jakby działało ale brak dzwięki i bardzo dziwnie zachowuje się joistic. Nie ma sterowania multimediami. Poza tym dźwięk ostrzegania o nie zapiętych pasach jest zniekształcony. Czy ktoś miał podobny problem albo zna przyczynę. Navi resetowałe i nie pomogło, odłączałem akumulator i również nic. Na INPA żadnych błędów nie widać. Jak się dobrze wsłucham to mam wrażenie że jakieś przebicie na głośnikach słychać, rodzaj fazowego buczenia ale bardzo cicho. :(

 

Jeśli masz bluetooth to spróbuj odłączyć kable od modułu i sprawdź potem czy radio i sterowanie i-drive działają. Jest to częsta usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam. Chciałem wymienić radio w swoim BMW e90 ( w starym wyświetlacz po rozgrzaniu traci całkowicie piksele i nic nie widać). Kupiłem identyczne radio wszystko ładnie tylko mam brak głosu ( podpiąłem tak 3 radia i w każdym brak głosu). Pytanie mam do kolegów czy trzeba coś kodować ?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie dźwięk odzyskałem po wypłaceniu 700zł specjaliście...

Ponoć to standardowa przypadłość tego sprzętu albo dźwięki albo ekran. Trzeba się nastawić na koszt, ewentualnie upgrade do CIC...

Elektronik powiedział ze CCC po naprawie już się nie będzie psuło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.