Skocz do zawartości

M4 opinie


cher

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

a czy 2 osoby czy 4 maja podróżować- jak dla mnie przednie fotele w m3/4 są rewelacyjne - jeśli chodzi o komfort czy jakośc wykonania i trzymanie drogi to masz prostą odpowiedź - Porsche. Zależy jaki masz budżet i ile osób masz na pokładzie osób

 

Największy minus m3/4 to: kluczyk:), dźwięk podstawowego wydechu, launch control aby uzyskać 4.1sek to raczej będzie ciężko to zrobić - auto jest za to bardzo podatne na chip i spokojnie można mieć 500+KM a to już fajnie się odpycha

 

aaa w Porsche system sterowania i jakość systemu multimedialnego nie dorówna nawet w 10% w BMW iDrive

 

do 300tys bym kupił m4 z dobrym wydechem bo 997 raczej nic fajnego w tej cenie nie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jezdzilem 997, ale mam porównanie do 991 i musze przyznać, że jednak Porsche to zupełnie inny poziom. Jakosc skóry, jakosc prowadzenia itd. Mimo to M4 jest bardzo fajnym wygodnym daily, które jest też całkiem szybkie. Jedynym problemem dla mnie jest deficyt trakcji na 80% dróg, które mamy w Polszy. Co do wydechu - nie jest to V8 z e92, w moim jest troche poprawione ze względu na pakiet competition, no ale chciałoby sie czegos bardziej rasowego, jedyne czego nie można mu zarzucić to to, że jest za cichy bo nie jest :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem M4 i 991 4S. Porsche jest trochę głośniejsze, jednak to 3. auto, więc hałas nie problem, a jakość dźwięku to przepaść. Wolnossący bokser brzmi pięknie, a dźwięk z głośników M4 jest dla mnie drażniący.

M4 ma problem z trakcją, Porsche miało najlepszą trakcje że wszystkich aut jakimi w życiu jechałem.

 

Jako 3. auto zdecydowanie Porsche. Jeśli miałoby być jedyne, to Porsche dyskwalifikuje brak bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jako 3 auto to tylko prosiak. Pamiętaj iż nowy 4S ma nowy silnik z turbina i tego dźwięku co słyszałeś z wolnossacego nie spotkasz teraz. Nowy 4s 991.2 ma za to inne zalety od starego modelu. Bardzo trafnie opisales różnice m4 vs 4s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

997.2 carrera s (bo tylko takie porównanie ma sens) ciężko porównywać do M4 - w tym wypadku zdecydowanie m4. Jeździłem tym autem, przymierzałem się do zakupu z drugiej ręki, jest bardzo fajny ale czuć że M4 jest dużo nowsze co przy wyborze daily dla mnie robi różnicę.

991.1 carrera s - jako daily ja wziąłbym M4 mimo że zupełnie inna epoka w porównaniu do 997.

991.2 carrera s - zdecydowanie wybrałbym ponad M4 ale inna półka cenowa. NIE JEŹDZIŁEM 991.2 CARRERA S

991.2 carrera - raczej wybrałbym ponad M4 ale to też inna półka cenowa. Jeździłem 991.2 C i uważam że doładowane 3.0 to najlepsze co mogło się stać w tym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

997 zwłaszcza z przebiegiem ca 100kkm to drogi serwis z ograniczonym dostępem do zamienników części, ale radość z jazdy na pewno większa (dzwięk - 4 rury :D , no i ten kształt! Z obu powodów koniecznie wersja "S"). M4 za to dużo bardziej praktyczny. Tyle, że naprawdę praktyczny to był Zuk :D . No i budżet trochę niski, niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.