Skocz do zawartości

E90 stuki w przednim zawieszeniu


Adi1529

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .

Auto świeżo sprowadzone jest to BMW e90 2007r 320D w sedanie . Po wyjechaniu autkiem po raz pierwszy slychac stukanie gdy sie wpadnie w dziure wydobywa sie z przedniego prawego koła . Byłem na 2 stacjach kontroli na badaniach , odkrecałem podłoge i dokrecalem wszystkie sruby od wózka itd i nadal sie tak dzieje . Czy ktos co by to mogło być ?

 

Druga sprawa jest taka , że mam do wymiany klocki hamulcowe i świeci błąd czy sama wymiana klockow wystarczy czy jeszcze cos potrzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druga sprawa: Przy wymianie zakładasz nowy czujnik, a następnie kasujesz limit z poziomu komputera w aucie.

Czujniki zawsze wymieniaj przy wymianie klocków na nowe. Idzie jeden na tył i jeden na przód. Koszt to około 30zł. Potem tylko kasujesz limit i sam ustawia się na ileś tam tysięcy km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podpowiedzi związanych z zawieszeniem to pojedź do sensownego warsztatu który sprawdzi wszystkie tuleje metalowo-gumowe w zawieszeniu za pomocą łyżki. Stacje diagnostyczne są totalnie do dupy. Diagności nawet mając szarpaki nie potrafią niczego zdiagnozować, chyba że masz mega luzy, ale to już nie trzeba diagnosty żeby to zdiagnozować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Może to się okaże dla kogoś przydatne, ale po wymianie gum w wahaczach ukośnych, całych wahaczy poprzecznych i łączników stabilizatora u mnie są słyszalne głuche stuki, przy jeździe po nierównych betonowych płytach na pierwszym biegu. Prawdopodobnie jest to luz na tulei maglownicy, w miejscu gdzie wchodzi do maglownicy wałek kolumny kierowniczej, na postoju przy zgaszonym silniku przy szarpaniu ręką luz był mocno wyczuwalny. Niestety nie mogę tego sprawdzić przy włączonym silniku bo wymaga to rozebrania filtra powietrza. Mechanicy twierdzą że luz przy wyłączonym silniku jest normalny. Na kierownicy podczas jazdy żaden luz nie jest wyczuwalny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.