Skocz do zawartości

Czyszczenie kanałow i zaworów skorupą orzecha włoskiego


tkpk08

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W USA i UK popularne jest czyszczenie kanałów dolotowych i zaworów piaskując je ale używając do tego mocno zmielonej skorupy orzecha włoskiego jest na tyle mocna że oczyszcza cały syf przy czym nie uszkadza powierzchni kanałow i zaworów. Podzwonilem w kilka miejsc żeby spytac o cene, kasuja dosyc poro więc zrobiłem to sam w swoim N47 za grosze 5kg skorupy orzecha włoskiego i kilka groszy wydałem zeby zrobic długą końcówkę.

 

Zobaczcie fotki przed i po, fotki sprzętu jakiego urzyłem.

 

Przed:

pluUmviGp

 

Po:

plZIq47Np

poeGeY5Kj

 

pmgucPCkj

 

pmQFRSiij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosuje się skorupe orzecha ponieważ nie uszkadza powierzchni kanałów i zaworów nie jest na tyle agresywny,ale wystarczająco agresywny żeby oczyścić cały syf. Również w przypadku gdy by jakimś sposobem materiał dostałby się do cylindra nie porysze on powierzchni poprostu wypali się. Ja użyłem najdrobniejszego jaki znalazłem 0.3 - 0.6mm 25/52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Ok, rozumiem. Tylko, że w Twoim przypadku, kiedy posiadasz urządzenie do piaskowania to wybór między twardszym, bardziej agresywnym czynnikiem, a miękkim, który delikatniej potraktuje głowicę ma sens. Ja jednak nie piaskowałbym tego, tylko dał na myjkę ultradźwiękową i nie martwiłbym się o agresywność. Efekt ten sam, bez zastanawiania się o zużycie powierzchni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zgadza się w przypadku kiedy głowica jest zdemontowana.

Cały bajer polega na tym że to się robi na aucie bez ściągania głowicy. Tylko kolektor ssący. Dlatego taka metoda i taki materiał. Oczyszczenie kanałów da lepszy przepływ powietrza a tym samym pracę silnika. Czyszczac caly uklad dolotowy warto zrobić kanały i zawory również dlatego to zrobiłem.

 

W silniku N47 egr łączy się z kolektorem ssący przez kanał w głowicy czyszacząć egr i kolektor zostawienie zapchaneg/brudnego kanału w głowicy mija się z celem. Tą metodą można to zrobić. Wszystko jest wyszyszczone i silnik będzie dostawał powietrze bez żadnych zahamowań.

 

Bmw aso świadczy takie usługi i można kupić orginal nasadke,kolanko które widzisz na filmiku ja zrobiłemz węża wody

 

Zobacz przykładowy filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.