Skocz do zawartości

e90 brak biegu wstecznego


tomek877

Rekomendowane odpowiedzi

skrzynia wymieniona, kupiłem taką za 800zł, która z "wierzchu" była ładna. Auto jak narazie jeździ. demontaz i montaż kosztował mnie 250zł, więc całość 1050zł, a więc znośnie byle tylko bunia chodziła. :mad2: .

Obecnie sprzedam moją skrzynie na części całą poza synchronizatorem :mrgreen:

sprzedam skrzynie biegów na części od mojego n47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam kolegów podepnę się tu ponieważ temat wątku odpowiada 100% mojemu problemowi. Otóż w moim aucie(automat 6 biegów ,silnik M57) dziś przestał działać bieg wsteczny i skrzynia zaczęła szarpać .dosłownie zdębiałem bo jeszcze wczoraj wszystko było idealnie..po wyjeździe z garażu zrobiłem niecały kilometr na szczęście i jak tylko się zorientowałem zostawiłem auto w bezpiecznym miejscu żeby dalej nie jechać.Wyglada to tak ze skrzynia nie zapina R. Kompletnie nic nie slychac i nie czuć zeby wchodzil wsteczny.auto stoi w miejscu i zachowuje sie jak na N . No i teraz od czego zacząć żeby nie polecieć w niepotrzebne koszty?. Umówiłem się na diagnostykę w "Kisielnicki" (polecacie?)w szczecinie ale dopiero na za trzy tygodnie i teraz kombinuje co w międzyczasie mógłbym zrobić Mam niecałe 90tys przebiegu wiec chyba za wcześnie na takie przygody?. Będę wdzięczny za podpowiedzi i sensowne nakierunkowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, taka oto awaria mnie spotkała ;/

Po trasie chciałem zaparkować i bach, nie wchodzi wsteczny, żadnych zgrzytów, itp, po prostu tylko wsteczny nie wchodził. W warsztacie powiedzieli ze skrzynia do wymiany. I tu pytanie, chyba zamowili nie taka jak trzeba, bo coś sprzegło nie pasuje.. Powiedzieli ze taka jak moja jest bardzo droga (uzywana około 5tys zl) bo z końca produkcji (auto 12.2010) Czy ktos mogłby podpowiedziec czy to prawda? Jaka skrzynia byłaby odpowiednia, a moze jakiś link do aukcji? Auto ma system start/stop- to ponoc tez ma znaczenie.

Z góry dzieki za wszelkie podpowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno coś sprawdzali ale nie rozbierali skrzyni, niby na poczatku mowili ze to raczej cos drobnego no ale zostawiłęm auto i ponoc to nie te drobnostki tylko skrzynia ;/ ehh sam juz nie wiem, zrobili przy okazji rozrzad i turbo, generalnie przebieg to 290tys km, tylko nie wiem co teraz z tą skrzynia, serwis niby ma dobre opinie, robiłem tam kilka rzeczy wczesniej ale teraz troche mnie zmartwili... Widac na aukcjach duzo skrzyń za około tysiac złotych no ale czy coś by pasowało... mało kto pisze w aukcji jaka moc silnika...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość skrzyni biegów można naprawić. Koła zębate czy zestawy naprawcze nie są wcale drogie, a skrzynia po takim zabiegu jest w bardzo dobrym stanie.

Możliwe, że nie znają się na skrzyniach biegów, dlatego proponowałbym Ci wysłanie skrzyni na serwis/do mechanika, który trudni się w naprawie/regeneracji skrzyń biegów i będziesz zadowolony z efektu.

 

Jeśli zamawiasz nową skrzynię tj. używaną, to spisz sobie numery Twojej skrzyni i porównaj z tymi co oferują sprzedający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem miałem identyczny. Uparłem się na naprawę. Wydawało mi się to najwłaściwszym rozwiązaniem.

Jeździłem od magika do magika i ostatecznie kupiłem używkę i jeżdże szcześliwie (jak do tej pory). Mechanicy których spotykałem uważali, że naprawią każdą skrzynię, ba uważali że nie ma części niedostępnych, a co niektórzy nawet twierdzili, że auto nie może mieć synchronizatora biegu wstecznego (u mnie to on był przyczyną awarii).

Tak więc powiem Ci że jeżeli masz tę samą awarię a prawdopodobieństwo na to jest duże to jedź po drugą skrzynię i nie kombinuj z naprawą. Ja obdzwoniłem ASA, sklepy motoryzacyjne, hurtownie części włacznie z gordonami itd. i nigdzie nie ma szans na znalezienie cześci do skrzyni od n47.

Jedyna realna naprawa to przekładka z używki do twojej, ale koszty zbędne....

Jedyne co to uważaj, żeby skrzynia była od e90 a nie od e87 bo mimo, że silnik ten sam nie będzie pasować, poczytaj mój link.

Ja chyba nie miałem skrzyni z tym samym nr ale ważne że wygladała tak samo i pasowała. Ja miałem wersje ed i też to było bez znaczenia bo dłuższe biegi wynikają u mnie nie z innej skrzyni.

Skrzynie na allegro od 300 do 1000zł ja dałem 800zł a nie 5000 :duh:

sprzedam skrzynie biegów na części od mojego n47.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Skrzynie do start/stop faktycznie są inne ale nie kosztują takiego majątku. Te skrzynie rzadko się psują, więc nie są drogie. Powinno dać się kupić poniżej 2000 zł.

 

Popieram, że naprawa nie ma sensu i lepiej kupić używkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Większość skrzyni biegów można naprawić. Koła zębate czy zestawy naprawcze nie są wcale drogie, a skrzynia po takim zabiegu jest w bardzo dobrym stanie.

Możliwe, że nie znają się na skrzyniach biegów, dlatego proponowałbym Ci wysłanie skrzyni na serwis/do mechanika, który trudni się w naprawie/regeneracji skrzyń biegów i będziesz zadowolony z efektu.

 

Jeśli zamawiasz nową skrzynię tj. używaną, to spisz sobie numery Twojej skrzyni i porównaj z tymi co oferują sprzedający.

poprosimy o namiary na te części

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem druga skrzynie niby z auta 184Km a tez nie pasuje, nie wiem o co chodzi.... generalnie szukam szukam i mało widze manuala 184KM :( większośc to 163KM albo 177 a to niestety nie to samo... jak nie trafi sie jeszcze jakas to chyba pozostaje tylko regeneracja tej pierwszej, fabrycznej... chyba zeby wrzucić skrzynie ze 177KM i do tego zmienic most..., wtedy moze bylyby ok przelożenia biegów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego. Identyczna skrzynia występuje w F20, F21, F22, E90, E91, E92, E93, F30, F31, F32, F33, F34, F36, F10, F11, E84. Oczywiście chodzi o wersje silnika 184KM, lub 163KM w przypadku wersji Efficient Dynamics. Nie wierzę, żeby w całej Polsce nikt nie miał takiej skrzyni biegów skoro są silniki na allegro i inne części od tych świeższych aut.

 

Kupuj u ludzi, którzy mają pojęcie co sprzedają, a nie u baranów, u których wszystko pasuje do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, sprawdziłem po nr VIN mojego auta, i rzeczywiście do 05. 2015 w f30 itd powinna byc taka sama

(oznaczenie GS6-45DZ - TH5H).

Znalazłem aukcje:

http://allegro.pl/skrzynia-biegow-manual-bmw-2-0-d-f20-f30-f31-2014r-i5866145593.html

podobno wersja 184KM już miałem jechac, ale wziałem z warsztatu swoją starą i niestety wyglada z zewnątrz inaczej, dokładniej tak jak po rozkodowaniu VIN: http://www.etkbmw.com/bmw/PL/search/selectGroup/54109/23_1126/23007635762

 

Czyli chyba jednak ta nie będzie pasować i trzeba szukać dalej... ehhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.