Skocz do zawartości

e91 320d pisk pod maską (film)


roccat

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem tu nowy także witam wszystkich, to mój pierwszy post więc mam nadzieję, że nie zrobię niczego wbrew zasadom forum.

Proszę o wyrozumiałość. :) Na filmie https://youtu.be/-PdS7sTJGV8 słychać takie piszczenie, jakby nie wiem - pasek czy coś innego? Słabo się na tym znam.

Dźwięk ten słychać tylko na niskich obrotach (nie dam sobie ręki uciąć ale nie przypominam sobie żebym go słyszał podczas jazdy) i raczej w zasadzie w początkowych kilkunastu/kilkudziesięciu minutach pracy silnika danego dnia.

Np. dziś rano po odpaleniu to wystąpiło a później na parkingu sklepowym auto stało trochę na wolnych obrotach i dźwięk nie występował. Samochód to e91 320d z 2005 automat.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek propozycje, chociaż zdaje sobie sprawę, że "diagnoza" na podstawie dźwięku może być trudna.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za sugestie. Jutro wyjeżdżam za granicę na kilka dni, i mam do zrobienia prawie 2 tysiące km, mam nadzieję ze nic się nie rozleci.

Po powrocie na pewno udam się do mechanika (niestety teraz nie mam na to czasu, muszę zaryzykować) i wrzucę tutaj info o rozwiązaniu które u mnie się sprawdziło.

Może ktoś w przyszłości skorzysta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Możesz na szybko zdjąć pasek i pokręcić każdym kołem. Pisk ewidentnie wskazuje na zużyte łożysko, więc musisz pokręcić każdym kołem i sprawdzić które hałasuje. Powinno się kręcić luźno, bez przytarć i hałasów.

Trasę powinieneś zrobić bez problemu, ale obserwuj bo nikt nie gwarantuje, że coś się nie rozsypie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam rolke napinacza - pewnie nie bedzie potrzeby zmieniac calego napinacza, wystarczy wymienic sama rolke z lozyskiem... Mialem taki sam pisk jak ty. Co do psikania WD 40 na rolke to odradzam... Ja psikalem i pisk ucichl ale tylko na chwile, po paru minutach wrocil i piszczalo tak ze podczas jazdy do mechanika inne pojazdy zjezdzaly mi z drogi bo nie wiedzieli co sie dzieje :nienie: Silikon w spreju nawet nie pomagal... Tak wiec jezeli chcesz kombinowac z WD 40 to moja rada jest taka zebys sprobowal przed samym warsztatem, chyba ze lubisz byc w centrum uwagi :mrgreen: Ja za rolke zaplacilem chyba 120pln i wymiana 10 min.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.