Skocz do zawartości

Wymiana klocków


keewayatv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy możecie mi pomóc w wyborze klocków na oś przednią - model e87 116i 2008r.

http://allegro.pl/trw-klocki-przod-bmw-1-e87-e82-04-118d-116i-mini-i6268071417.html

http://allegro.pl/bosch-klocki-przod-bmw-1-e87-e82-04-118d-116i-krk-i5075685028.html

http://www.iparts.pl/czesc/klocki-hamulcowe-komplet-trw-gdb1625,bmw,1-e87-2003-11-2013-01,116-i-122km,16-10974-58169-100030-0-161-gdb1625.html

Które z tych możecie polecić? lub jeżeli macie jakieś inne propozycje to podrzućcie jakieś linki

 

a do tego chciałbym kupić czujnik zużycia, czy ten będzie odpowiedni?

http://www.iparts.pl/czesc/czujnik-zuzycia-klockow-hamulcowych-girling-6321002,bmw,1-e87-2003-11-2013-01,116-i-122km,16-10974-58169-100630-0-279-6321002.html

 

Czujnik jak rozumiem jest 1 na osi przedniej?

Czy po wymianie czujnika i klocków muszę podłączać samochód pod komputer żeby wykasować kontrolkę i zgrać z tym czujnikiem?

Wymianę chciałbym przeprowadzić sam (nie jestem za bardzo obeznany w tych rzeczach wiec proszę o wyrozumiałość)

Jak będę mógł cofnąć tłoczek (czy uda mi się to zrobić bez użycia specjalnych narzędzi?)

 

Za odpowiedzi z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam wymieniałem klocki z tyłu w swojej E81, poszło łagodnie i gładko, bez komplikacji, bez specjalnych narzędzi powinieneś dać radę.

Co do kompa, to trzeba niestety jechać i podpiąć, sam się nie usunie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te klocki TRW GDB1611(tarcze tez mam trw) z twojego postu i bym raczej ich nie bral jesli masz felgi aluminiowe bo strasznie pyla.

Prawie sie nie zuzywaja/scieraja ale plyny do czyszczenia felg kosztuja wiecej niz te klocki :)

Na dzien dzisiejszy bym raczej szedl w EBC standard. (DP1578)

 

PS.Swoja droga to mam zamontowane je w dwoch autach i w obu strasznie pyla ale szkoda mi je wyrzucic bo ledwie sie zuzyly moze z 5%..

(w obu tarcze przednie TRW)

Edytowane przez KumatyWujek
MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trw klocki piszcza, przynajmniej u mnie tak bylo, polecam ci klocki ferodo lub textar. Co do czujnika obojetnie jaki wezmiesz bedzie okey, kasowanie czujnika zuzycia klockow robisz za pomoca manetki bc( polecam google poczytac lub youtube obejrzec jak to prawidlowo wykonac). Wcisnac tloczek mozesz za pomocą przyrzadu do wciskania tloczka mozesz kupic lub sam zrobić( sruba i plytka metalowa z dziura i nakretka, podejrzyj google) lub malym imadlem. Czujnik jest na lewym kole. Do zacisku potrzebujesz klucz 13 i byc moze 15 gdyby nakretki na prowadnicy zacisku sie obracaly trzeba przetrzymac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie TRW nawet nie szumia podczas hamowania :)

A piszczaly i spalily sie to textary.

Kazdy widac ma inne doswiadczenia.

 

PS.Byc moze ma to zwiazek z nieodpowiednim stopem tarcz madey ktore miales.

TRW do tarcz bmw po 2014r uzywa stali wysoko naweglonej i ja juz takie mam.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trw mialem w audi a3 8p kolega mial w audi a6 i tez piszczaly, wiec takie moje odczucia. Teraz mam u sb tarcze ate nacinane i ate klocki ceramiczne i tez piszcza, a pyla srednio. Ogolnie lipa z tymi zestawami hamulcowymi, chyba lepiej poszukac czegos z bardzo wysokiej polki i miec spokoj.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trw klocki piszcza, przynajmniej u mnie tak bylo, polecam ci klocki ferodo lub textar. Co do czujnika obojetnie jaki wezmiesz bedzie okey, kasowanie czujnika zuzycia klockow robisz za pomoca manetki bc( polecam google poczytac lub youtube obejrzec jak to prawidlowo wykonac). Wcisnac tloczek mozesz za pomocą przyrzadu do wciskania tloczka mozesz kupic lub sam zrobić( sruba i plytka metalowa z dziura i nakretka, podejrzyj google) lub malym imadlem. Czujnik jest na lewym kole. Do zacisku potrzebujesz klucz 13 i byc moze 15 gdyby nakretki na prowadnicy zacisku sie obracaly trzeba przetrzymac.

 

 

Wątpię żeby klocki dało się manetka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co podales to bym sprobowal BOSCH lub tych TRW DTEC.

Jakiej firmy masz tarcze?

Jak dzis ja bym sobie kupowal to bym wzial te klocki :

 

http://allegro.pl/ebc-green-klocki-przod-bmw-1-e81-e87-mini-r56-r57-i6101263367.html

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego jesli nie patrzysz na koszt to kupuj ZIMERMANN jesli chcesz tanie a dobre polecam Ci MAFF

Czujnik obojetnie jaki-on ma tylko jedno na celu

Jesli nie masz sprzetu do cofania tloka to uzyj srubokreta wkladajac miedzy klocek a zacisk i uzywajac go jako dzwigni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz znalazlem a katalog masz pod raicam.

 

http://www.raicam.com

 

Cena za przednie klocki z MAFF do 116i w moim sklepie 86.50PLN

Prawodopodobnie jest to cos zblizone jakoscia do wloskiego LPR.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nawet nie wiem do czego je przyrownac ale zamontowalem tego kilkadziesiat kompletow w roznych autach i nikt sie nie skarzyl.

Klocek jest miekki i tarcze dlugo wytrzymuja i nie piszcza.

Ja osobiscie mam Zimermann ale to inna polka cenowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema, dziś wymieniałem klocki w swojej 1 na Zimermann tył (przód robiłem już wcześniej). Wcześniej miałem Textar które zużyłem po 20 tyś km. Osobiście byłem niezadowolony ponieważ po kilku mocniejszych hamowaniach było bicie na kierownicy. Od momentu wymiany klocków wszystko ustało a klocki już nie piszczą. Może ktoś ma inne odczucia lecz mi spasowały bardzo Zimermanny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos nie wyczyscil dobrze piasty do golego przed zalozeniem nowych :)

Tak czy siak trzeba zdjac,poprawic i jeszcze raz ceramicznym smarem przejechac.

Jak dalej bedzie bic to lozyska piast sprawdzic.

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.