Skocz do zawartości

Pompa paliwa BMW e60 520D

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Paderewskiego dni temu moje auto momentalnie zgasł i nie chce odpalić. Zauważyłem że chyba pompa paliwa nie załącza mi się przy włączaniu stacyjki.

Błędy jakie mi pokazał to. P0091. P1252. P2620.

Proszę o pomoc.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Bezpieczniki sprawdzone?

Kiedyś miałem przypadek -auto nie odpala wezwałem ADAC przyjechał stwierdził pompa paliwa to zcholowali pod mój dom ,na drugi dzień sprawdzam pompa nie ma napięcia i winą był przepalony bezpiecznik w bagaźniku.

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Pierwszy błąd, to błąd regulatora ciśnienia paliwa, który jest zamontowany na tzw. szynie CR. Proponuję podmienić od kogoś i sprawdzić. Ciężki dostęp, od tyłu silnika, pod kolektorem dolotowym, ale słyszałem, że w e60 wykręcają go bez zdejmowania kolektora. Jak ten regulator padnie, to właśnie silnik nie odpala.

Możesz, jeśli musisz, odpalić na plaka. Jeśli regulator padł, to i tak silnik powinien odpalić.

Drugi błąd związany jest z czujnikiem ciśnienia doładowania, ale tu sinik by odpalił.

Trzeci, to błąd przepustnicy, ale tu też powinna zagadać.

 

Jak wywnioskowałeś, że to pompa? Silnik kręci? Zdejmij wężyk odpływowy (czarny, jakby gumowy, o grubości około 0,5cm) z pierwszego wtrysku, to zobaczysz, czy pompa pompuje paliwo. Z wtrysku powinno lecieć delikatnie paliwo jak zakręcisz silnikiem.

Pozdrawiam
Krzychu.

Opublikowano
  • Autor
Silnik kręci. Auto momentalnie zgasł i na skrzyżowaniu a potem jak kręcił to nawet na chwilę nie zaskoczył. Pierwszy błąd myślę że dotyczy również pompy.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Zrób jak Ci napisałem, to będziesz wiedział czy pompa działa..

Pozdrawiam
Krzychu.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
A który jest to bezpiecznik?

 

viewtopic.php?f=73&t=258775

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Arek odpaliłeś bunie ?
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Opublikowano
  • Autor
Niestety nie. Czekam jutro na mechanika. Dam znać. Rozumie że każde auto ma swoje problemy ale ja mam auto ponad rok i już robiłem skrzynie. Dpf. Uszczelka pod głowicą. Clodniczka egr. Przeplywka i jeszcze kilka rzeczy. Sądzę że już czas się pożegnać z tym autem. Większość czasu coś naprawiam i tylko ciągle czekam a coś nowego się zepsuje.
Opublikowano
Miałem chyba podobny problem w sensie objawów - na rondzie mi zgasł - jakoś zjechałem na parking i potem cisza - trzeba było holować - u mechanika okazało się, że zawiesiła się przepustnica w trybie zamknięcia i zawiesiły się klapki w kolektorze ssącym - może masz podobnie.
Opublikowano
  • Autor
Bezpiecznik 20 amperowy poszedl. Jest jakies zwarcie. Musze chyba zdjac kolektor zeby znalesc chyba przyczyne. Wstawilem teraz 40 amperowy i wytrzymuje. Otratnio lecial mi plyn z weza moze cos pozalewalo. Lecial plyn na taka czarna puszke pod kolektorem.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Super źe tylko bezpiecznik :D

Jednak miałeś taki przypadek jak ja kiedyś , nie znalazłem przyczyny spalenia bezpiecznika(bardzo mnie to zastanawiało) -wymieniłem na 20A i działało wszystko Ok .

"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Bezpiecznik 20 amperowy poszedl. Jest jakies zwarcie. Musze chyba zdjac kolektor zeby znalesc chyba przyczyne. Wstawilem teraz 40 amperowy i wytrzymuje. Otratnio lecial mi plyn z weza moze cos pozalewalo. Lecial plyn na taka czarna puszke pod kolektorem.

Nie obraź się kolego, ale to co zrobiłeś, to wielka głupota. Większy bezpiecznik nie tylko może nie rozwiązać Twojego problemu, ale go powiększyć i mam wrażenie, że to wiesz. Przez ten bezpiecznik możesz rozwalić coś większego, droższego.. Ja na Twoim miejscu wstawiłbym taki sam jak oryginał i kontrolowałbym czy będzie się przepalał, a jak się przepali, to szukałbym przyczyny. Teraz złudna naprawa za złotówkę może narobić szkód za kilka stówek.. No nie?

Pozdrawiam
Krzychu.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Święta prawda to co Krzyśiek pisze , 20 A i zobaczysz co będzie ,pierwszy mój wpis w tym poście pisałem o bezpieczniku - miałem taki sam przypadek i nie doszedłem dlaczego się spalił ,wymieniłem i nic się nie działo 2 lata i dalej nie wiem bo sprzedałem auto.
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"
Opublikowano
  • Autor

Szukalem przyczyny zwarcia i znalazlem kable bez izolacji od przetarcia. Nie wiem dokladnie czy to powodowało zwarcie. Z drugiej strony sprzedaje juz to auto i nie chce miec juz z nim doczynienia. Wpakowalem w niedo mnowsto kasy i nerwów. Najbardziej awaryjne auto jakie mialem. Nic tylko czekać az znowy cos padnie.

Tak naprawde to moj fiat 126p byl mniej awaryjny.

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
W którym miejscu te kable przetarte ?
"Teoria jest wtedy, kiedy wiemy wszystko, a nic nie działa! Praktyka jest wtedy, kiedy wszystko działa, a nikt nie wie dlaczego"

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.