Skocz do zawartości

BMW E93 330D - Sprawy mechaniczne zamknięte! Zaczynamy zimę


alibizi

Rekomendowane odpowiedzi

Masakryczny koszt. Szczerze to jeśli auto ma iść na sprzedaż to nie wiem czy nie bardziej opłacalne było sprzedawanie z padniętym silnikiem przy takich kosztach naprawy.

W tym momencie nie wyobrażam sobie nie zatrzymać takiego auta.

 

Sprzedaż auta z uszkodzonym silnikiem to jak sprzedaż w cenie złomu. Koszt naprawy masakryczny - właśnie wystawiam ogłoszenie. Jak już wspomniałem teraz ten silnik będzie służył długo. A chcę sprzedać bo chęć na M3 jest przeogromna. Jak się nie sprzeda to nie będę płakał. Cena będzie adekwatna do stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Masakryczny koszt. Szczerze to jeśli auto ma iść na sprzedaż to nie wiem czy nie bardziej opłacalne było sprzedawanie z padniętym silnikiem przy takich kosztach naprawy.

W tym momencie nie wyobrażam sobie nie zatrzymać takiego auta.

 

co racja to racja, kupa kasy (i czasu) pójdzie w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niestety nie masz co liczyć na to ze przez ta inwestycję auto pójdzie za lepsza kasę. Taki lajf. Z uszkodzonym silnikiem sprzedałbyś napewno ze strata niższą niż 20 tys zł. Tymbardziej że cena robocizny mocno zależy od regionu i coś co w stolicy kosztuje 10 tys w innej części kraju można ogarnąć za 5 ;) tak czy owak powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
za auta z padniętymi silnikami handlarze nie chcą płacić nawet połowy wartości wielu moich klientów przetestowało więc to żadne rozwiązanie, lepiej zrobić a jeszcze lepiej zrobić do dobrze, to co widuje po budżetowych wymianach w m57 to się płakać chce, a to wszystko na silikon bo na uszczelki brakło a to coś się zapomniało dokręcić, połamane kostki nie powpinane instalacje .....................
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorik79 - tutaj wszystko jest dobrze. Zresztą na pewno wiesz jak Filip podchodzi do napraw. Podpisuje się pod tym swoim nazwiskiem więc robi to bardzo dobrze. Ja też na naprawach nie oszczędzam więc wszystko jest wzorowo.

 

Nie chciałem sprzedawać z uszkodzonym silnikiem bo według mnie jest wart tyle co złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
u Ciebie domyślam się ze jest dobrze zrobione napisałem w kontekscie co widzę u siebie na warsztacie zrobione po taniości , a tak jak pisałem lepiej zrobić i sprzedać niż sprzedać z uszkodzonym silnikiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zebatek to 600zl ASO po maks rabacie, zestaw lancucha kupcia z allegro,tak doradizli mi w aso, sprzedaja tam OEM ze startym znaczkiem BMW - potwierdzam.

 

 

Koszty robocizny to szok :shock:

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • Zasłużeni forumowicze
jeżeli coś jest dobrze zrobione cena nie gra istotnej roli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chociażby po to że na oryginalne części Bmw masz gwarancje na samochodzie czyli jak coś się stanie dealer Bmw jest gwarantem części, odstawiasz auto do dealera on wymontowywuje i reklamuje, w innym przypadku musisz rozebrać silnik wysłać części na reklamację i czekać z rozebranym samochodem, jeżeli robi to warsztat jeszcze raz płacisz za usługę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociażby po to że na oryginalne części Bmw masz gwarancje na samochodzie czyli jak coś się stanie dealer Bmw jest gwarantem części, odstawiasz auto do dealera on wymontowywuje i reklamuje, w innym przypadku musisz rozebrać silnik wysłać części na reklamację i czekać z rozebranym samochodem, jeżeli robi to warsztat jeszcze raz płacisz za usługę

 

 

Ale zapędziłeś się... ja mowie o samej czesci, Ty wziales pod uwage naprawe w ASO, a ja tylko czesci :D co nie zmienia faktu, jezeli mechanik zle Ci zlozy to tez bedzie sam rozkladal po raz drugi.

 

Zwykly mechanik za tak usluge wzialby 2, 2.5k zl a nie 9 :D

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Gorik z całym szacunkiem, ja wiem ze dla Ciebie najlepiej „zrobić” a potem sprzedawać bo to Twój biznes. Natomiast wkładanie 25 kpln w auto warte ok 65 kpln przed sprzedażą może jest dobre ale tylko dla potencjalnego nabywcy bo sprzedający na 100% na tym straci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie jest to dla mnie biznes (mam co robić na 3 miesiące do przodu ) podam Ci ostatni przykład 2 tygodnie temu klientka odstawiła f11 535d 2011r z szarpiącym silnikiem na sprawdzenie, brak kompresji na 6 garze, auto warte 100+ , przebieg potwierdzony (ona jest pierwszym właścicielem)130tyś olej wymieniany według zaleceń co 30tyś , od 2 tygodni dzwonią handlarze i proponują 60 tyś za 70 odda ale brak chętnych co byś zrobił ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
chociażby po to że na oryginalne części Bmw masz gwarancje na samochodzie czyli jak coś się stanie dealer Bmw jest gwarantem części, odstawiasz auto do dealera on wymontowywuje i reklamuje, w innym przypadku musisz rozebrać silnik wysłać części na reklamację i czekać z rozebranym samochodem, jeżeli robi to warsztat jeszcze raz płacisz za usługę

 

 

Ale zapędziłeś się... ja mowie o samej czesci, Ty wziales pod uwage naprawe w ASO, a ja tylko czesci :D co nie zmienia faktu, jezeli mechanik zle Ci zlozy to tez bedzie sam rozkladal po raz drugi.

 

Zwykly mechanik za tak usluge wzialby 2, 2.5k zl a nie 9 :D

 

 

ja piszę o częściach a nie o usłudze, nie wiem czy drogo czy tanio dla mnie liczy się dobrze, jeżeli kolega zrobił w Hypertech zakładam że według moich standardów , a mam na myśli wyjęcie starego silnika, rozebranie, oszacowanie zniszczeń, znalezienie nowego, rozebranie, ocena zużycia panewek, umycie wszystkich części, wymiana rozrządu, wymiana wszystkich uszczelniaczy i uszczelek, zdjęcie osprzętu ze starego silnika, kontrola pod kątem zużycia alternatora, rozrusznika, wszystkich rolek, pasków etc., sprawdzenie wiązki, kolektora, turbiny , przygotowanie komory silnika i jak ty to wszystko chcesz zrobić za 2-2,5 tyś to nie mam pytań dziękuję postoję, poproszę jeszcze zdjęcia z naprawy już widzę jak każda śruba jest dokręcana kluczem dynametrycznym zgodnie z dokumentacją techniczną, jeżeli w tej cenie masz wykonaną usługę pochwal się zdjęciami od dołu zobaczymy jak to czyściutko jest zrobione

Edytowane przez gorik79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Tutaj trochę inna kasa w Twoim przykładzie. Nie mówię ze ten egzemplarz to Twój biznes ale zawsze będziesz trochę z innej strony na to patrzył. Co do ceny roboty to ja również uważam ze to kosmos ale to ze względu na to ze w Polsce „B” są zupełnie inne stawki ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
poczekaj jeszcze parę lat i będzie tak wszędzie, w zawodzie mechanika z roku na rok coraz mniej fachowców na rynku (oczywiście mówię tu o ludziach mających jakieś pojęcie), a różnica miedzy tanio i źle wykonaną usługą a dobrze i drogo jest diametralna (stres, nerwy, czas........)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zwykly mechanik za tak usluge wzialby 2, 2.5k zl a nie 9

 

"Zwykły" to by to spier....ił.

Ilość partaczy w Polsce jest porażająca. Dobry mechanik za darmo robił nie nie będzie.

 

U mnie w pracy jeden z kontrahentów zawsze powtarza " co jest tanie, to musi być chu...owe"

http://i.imgur.com/eyc1PrK.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że zrobiła się z tego żywa dyskusja.

 

Powiem tak - można wymienić w Polsce silnik za 10 tysięcy. Na gotowo. Na allegro jest kilka ogłoszeń gdzie sprzedają kompletny silnik i mogą u siebie go od razu zamontować. Tylko ja podziękuję za takie wymiany. To jest typowe szykowanie auta na handel - naprawa po najniższej linii oporu. Wychodzę z założenia, że robię coś dobrze albo nie robię tego wcale.

 

W Warszawie BMW jestem w stanie powierzyć tylko dwóm warsztatom - Mautoczęści i Hypertech. Gdzie indziej mogę ewentualnie klocki wymienić na szybko. Przy takich zabiegach jak wymiana silnika nie oddam samochodu w miejsce do którego nie mam choć odrobiny zaufania.

Jeżeli chodzi o sprzedaż i inwestowanie 25k - z punktu widzenia sprzedającego nie jest to racjonalne. Za to z punktu widzenia potencjalnego kupującego nawet bardzo racjonalne. Ja nauczony doświadczeniem w następnych autach profilaktycznie będę zmieniał rozrząd oraz wiele innych rzeczy w ramach pakietu startowego - tutaj też bym tak zrobił gdybym miał wiedzę na temat łańcuchów w m57. Nie narażę się więcej na sytuację, gdzie auto może mnie zawieść.

Temat racjonalności naprawy na taką skalę uważam za zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykly mechanik za tak usluge wzialby 2, 2.5k zl a nie 9

 

"Zwykły" to by to spier....ił.

Ilość partaczy w Polsce jest porażająca. Dobry mechanik za darmo robił nie nie będzie.

 

U mnie w pracy jeden z kontrahentów zawsze powtarza " co jest tanie, to musi być chu...owe"

 

 

 

spier..lic potrafia i w ASO....bardzo czesto maja mniejsze pojecie. Jest duzo mechanikow ktorzy ogaraniaja, trzeba wiedziec do kogo stawiac

Miałeś wypadek? Pomogę w uzyskaniu odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem ze jakbym mial tyle wyłozyc za podmianke to kupilbym wszystkie brakujace narzedzia i zrobil to sam w domu.... :) :oops:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę tyle osób zabiera głos bo chłop wydał sporo kasy na naprawę nieszczęśliwej awarii a to jego sprawa czy robił to w Hypertech czy w stodole i ile na to wydał i ile będzie na tym stratny przy odsprzedaży. Takie głupie zaglądanie komuś do kieszeni.

Ciekawe czy jakby komuś z tu piszących przytrafiło się takie nieszczęście to czy by zrobił to porządnie czy po cichu po taniości u Mietka w stodole byle wypchnąć na sprzedaż i niech ktoś się z tym dalej męczy.

Zrobisz tanio u Mietka- lepiej nie mówić na forum ile kosztowało bo wyjdzie że lipna naprawa

Zrobisz drogo i porządnie - też lepiej nie mówić ile kosztowało bo na forum napiszą żeś przepłacił

Fajnie że auto naprawione porządnie a za jaką kase to jego sprawa i dobrze że kolega o tym napisał bo może dzięki temu wielu forumowiczów prewencyjnie wymieni rozrząd i uniknie kosztownej naprawy :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.