Skocz do zawartości

Słabo hamuje po mimo wymiany hamulców 318i vs 328ci


..Tony..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim BMW 318i - 143 konie - nei dawno zmieniałem hamulce i od tamtej pory ( przed i po ) nie czuję żadniej różnicy w poprawie hamowania.. Hmm dlaczego?

W 328ci hamulce działają jak żyleta mimo że były pozniej wymieniane.. Działają po prostu lepiej..

Czy to efekt większych tarcz? Mam textara + klocki textara w 318i. Chcialbym aby auto hamowało jak 328ci... Wieksze tarcze? czy coś mam nie tak z płynem?

.

.

.

Nienawiść do zamienników, tak zostałem wychowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz mieć zapieczone prowadnice zacisku, Czyli odkręć imbusem owe prowadniczki i sprawdź co się tam dzieje. Być może klocek dolega tylko bardzo mocno od strony samego tłoka, czyli hamuje na jeden klocek, przy zapieczonych prowadnicach. Podstawowa sprawa przy wymianie kolcków i tarcz to sprawdzenie stanu tych prowadnic. Według mnie może to być:

-zapieczone prowadnice zacisku (imbusy)

-zapieczony sam tłok

-zapowietrzony tłok

-za słabe klocki i tarcze

-nadpęknięty wężyk podciśnienia pompki nożnej płynu hamulcowego, przez co nie daje Ci maksymalnej pomocy przy wyciskaniu pedału hamulca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie porównujcie hamulców 328 do 318

328 ma większe tarcze z przodu i z tyłu i servo pewnie też

koła pewnie tez masz większe w 328 a to wszystko wpływa na skuteczność hamowania

 

wymienilem w swoim aucie z silnikiem r4 hamulce na te z r6 i odczuwalnej różnicy przy normalnym hamowaniu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.