Skocz do zawartości

Ubezpieczenie wycena auta po roku


PiotrekF36

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że moja czwórka kończy niedługo roczek, dostałem ofertę przedłużenia dealerskiego pakietu ubezpieczenia.

To co mnie najbardziej zaskoczyło – to suma ubezpieczenia, którą zaproponował mi Allinaz...

Wyobraźcie sobie, że auto, które kupiłem nowe za 235 tys. zł (konfig na 260) zostało wycenione na 145 tys. zł brutto :shock:

Na szczęście mam GAP fakturowy więc mnie to nie rusza, jednak gdyby nie to, to mocno byłbym wkurzony.

 

To normalne, że ubezpieczyciele aż tak zaniżają wartość nowych samochodów?

Auto wygląda jak nowe, zero usterek, przebieg 30K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Z ubezpieczycielami już tak jest...

Zazwyczaj przy ubezpieczeniu auta zawyżają jego wartość, żeby pobrać wyższą składkę.

Nieraz tydzień później następuje szkoda i wartość auta, już z innej książeczki, drastycznie spada.

Poza tym, jeśli nie wykupimy stałej wartości auta, to i tak wezmą pod uwagę jego wartość z chwili szkody.

Czasem szkoda następuje np po 11 miesiącach i wartość jest wtedy oczywiście zupełnie inna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyceniają wg średniej rynkowej, a do niej w większości zaliczają się auta sprowadzane, zaniżające tą średnią... stąd taka wartość, najlepsze jest tak jak już tutaj napisane, że w przypadku niewykupienia opcji utrzymania wartości auta w trakcie roku - w razie szkody ubezpieczyciel masakrycznie zaniży wartość, szwagier mój kiedyś miał szkodę dosłownie 2tyg po przedłużeniu ubezpieczenia i obniżono mu wartość o około 30% w stosunku do kwoty wg której naliczano składkę... to jest złodziejstwo

tutaj faktycznie problemem jest brak GAP, leasing i szkoda całkowita, bądź kradzież... wtedy się może okazać, że nie mamy auta i jeszcze 100tys do spłaty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś niska ta wycena, mój (328i) po roku miał wycenę na podobną kwotę ale pierwotna cena z faktury była sporo niższa od twojej.

Co do wyceny generalnie - faktycznie zaniżenie występuje przez stosunkowo wysoką podaż rynkową aut sprowadzanych i po przejściach. Do tego różne systemy (Eurotax itd.) dają istotnie różne od siebie wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Allianz,z tym że wartość 202tyś.zł wg cennika ,po rabacie zapłaciłem 172 tys.zł ,teraz ubezpieczenie po roku od kwoty 155tys.zł.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie za rok zapłacę od 135tys ac ale co zrobić ? jeździć e60

Z 2003 roku i pakować po 5-10tys rocznie w serwis i zastanawiać sie jadąc w trasę dojadę czy nie

dojadę ?

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Niestety ale na nowych auta z segmentów premium jest znaczna utrata wartości. Niedawno kupiony niby rocznikowo 5 letni, ale pierwsza rejestracja to 2012 i użytkowo wyszło 3,75 roku utracił na wartości w tym czasie od faktury zakupu prawie 260tys. I cena kupna bliska jest wycenie rzeczoznawcy - i nie jest to unfalwagen ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfigurowałem sam ,troche pokręciłem z tą ceną ,rabat uzyskałem ok17% ,ze względu ze kupowane było nie jedno bmw,więc chyba wiecej zapłacicłem,no cóż :mrgreen: jakoś trzeba żyć z tą stratą ,za rok 135,za dwa 100,a 4 letnie bedzie warte 70 , i łowcy okazji Bmw w m pakiecie z przebiegiem 80 tys km od pierwszego właściciela z pełną fakturą będą się zabijać :mrgreen: Już to przerabiałem,jeden dzień i auta nie ma.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Utrata wartosci w pierwszym roku jest stosunkowo wysoka. Np. moje 320 GT dobrze wyposazone, kosztowalo wg. ceny katalogowej 240 tys., a po roku jego wartosc spadla do 140 tys., auto bezwypadkowe.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.