Skocz do zawartości

Dostęp Komfortowy - awaria i wymiana na gwarancji.


Seba78

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Pierwszy problem w mojej 4, jakieś 10 dni temu przestał działać dostęp komfortowy, nie działało otwieranie, zamykanie, otwieranie kufra nogą czy z pilota, zamykanie kufra kłódka. Auto pojechało do serwisu na gwarancję, okazało się że padła antena od dostępu ukryta w progu. Wymieniona na gwarancji. Ale co jest ciekawe - Pan z BOKu poradził dokupić przedłużenie gwarancji w przyszłym roku. Na pytanie czy coś się z 4 dzieje, odpowiedział że nie, ale Pan wykupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przy koszcie jakiejkolwiek awarii w takim aucie przedłużenie gwarancji jest śmiesznie tanie. Tylko i wyłącznie przedłużona gwarancja do końca użytkowania auta.

Głupi przykład - w F20 rozszczelniła mi się lampa i zaczęła parować. Reflektor biksenon około 4500 zł wymieniony za darmo bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W f10 miałem przedłużoną gwarancję do 4 lat, opłacało się z nawiązką, łączny koszt części wymienionych na gwarancji to ~37000zł (przy sprzedaży klient poprosił o historię napraw), m.in. most, magiel, lcd, kontroler idrive, jakieś czujniki, trochę tego było. W f33 na razie skromnie, tylko sonda lambda.

Na pewno warto mieć przedłużoną gwarancję, zwłaszcza jak masz bmw dobrze wyposażone, elektronika niestety psuje się często i kosztuje majątek w aso, a mnogość opcji sprawia, że coraz trudniej dobrać coś na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużenie gwarancji to złoty interes tak samo jak dostęp komfortowy ,przy kwocie auta rzędu 180-220tys kosztuje grosze a nie trzeba wyjmować kluczyka z kieszeni ,jak idziesz z siatami z

marketu kopiesz pod zderzak

klapa sie sama otwiera,jak dla mnie to must have.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam dostęp komfortowy. Dopóki nie miałam, noszenie kluczyka mi nie przeszkadzało. Teraz, jak to mówię, otwieram auto torbą :mrgreen: Skończyło się szukanie kluczyka w torebce. Teraz po prostu wystarczy ją mieć i auto otworzone. Zapakowanie zakupów do bagażnika to też świetna sprawa. Za to co któryś raz bagażnik się otwiera i nie podnosi do góry. Nie wiem czego to jest kwestia. Zastanawiam się, czy to nie dlatego, że mam lotkę :think: A jak to u Was działa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie po założeniu lotki bagażnik przestał sie otwierać, trzeba mu pomóc ręką :(

 

U mnie tak 50/50. Tak przeczuwałam, że to kwestia lotki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, u mnie po założeniu lotki bagażnik przestał sie otwierać, trzeba mu pomóc ręką :(

 

A lotka Carbon oryginał czy zamiennik ? Bo u mnie oryginał i otwiera sie klapa bez problemu.

Było:

e36 318i Cabrio

E61 525d

F30 318d Sportline

F36 420i M-Pakiet

Jest : G30 518d SportLine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

jak mowa do komfortowym dostępie to zapytam o szyby, w e92 szyby po podwójnym naciśnięciu guzika na pilocie szyby opuszczały się do płowy, super wygodne do wsiadania na ciasnym parkingu, tu w f32 tego nie mam, da radę to jakoś zaprogramować? a drugie pytanie, mam klapę bez lotki i gdy z guzika otworze to tylko lekko się podnosi? jest możliwość naciągu sprężyn czy coś w tym stylu?


na drugie pytanie sam sobie odpowiadam, TAK naciąg sprężyn jest, wystarczy zdjąć uszczelkę i odgiąć lekko boczek tapicerki w tym miejscu co wchodzi ramię kalpy. Klapa podnosi się elegancko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.