Skocz do zawartości

Dolewka oleju 316i


Viktorius

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Pisze z trasy bo wystąpił u mnie nagły problem. Otóż auto domaga się dolewki oleju i nie wiem jaki olej kupić. Zrobiłem test poziomu oleju i komputer wskazuje poniżej minimum. Na zimnym silniku bagnet wskazuje poziom mniej więcej w połowie między min i max. Nie mam dostępu teraz do książeczki dołączonej do samochodu, chociaż i tak wątpie czy tam cokolwiek pisze. Najlepiej byłoby sprawdzić na kluczyku lub po Vin co tam dolali przy wymianie oleju, ale jest niedziela...

Swoją drogą to dziwne że BMW nie ma infolinii 24/7.

 

Muszę wracać samochodem kilkaset kilometrów i trochę mi się nie widzi podróżować bez oleju. Jeżeli to pomoże to auto jest z salonu Bawaria motors Katowice. To 316i ale pewnie leją to samo co do innych benzynowych, prawda ?

 

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW przy przeglądzie powinno Ci zasugerować kupić 1L na dolewki ale jak widać tego nie zrobili i pewnie nadal nie robią.....

 

Raczej nie mam takiej potrzeby, te silniki nie biorą oleju. Sam mam taki i od zmiany do zmiany nic nie dolewam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to nigdy jeszcze nie pojechałem do serwisu. Auto kupiłem roczne z premium selection i mam je dopiero jakieś 10 miesięcy. W bagażniku nie było nic na dolewkę :D

 

Co do poziomu oleju to w jest w połowie gdy silnik jest zimny, ale sprawdziłem na ciepłym silniku po odczekaniu około 10minut i olej nie pokazywał się na bagnecie.

 

Nie bardzo znam się na olejach dlatego zapytam. Co może się stać jeżeli jest wlany LL01 a doleję LL04 ? Lub jeżeli był wlany LL04 0W40 i wlałem również LL04 ale 5W40 ?

 

Co z gwarancją jak coś się stanie ?

 

Może trochę panikuje, ale naprawdę nie chce żeby coś się stało. Dziękuje za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chyba, że oni tam wiedzą co leją i nie zmieniają tego. Na ogół leją taki jak napisał apex.

Po pracy silnika na ciepłym olej masz trochę rozchlapany i zawsze będzie go mniej. To trochę łańcuch zabierze, trochę na korbowodach itd.

Jak na zimnym masz pół skali to nie masz się moim zdaniem za bardzo co martwić.

Import pojazdów z USA, Kanady, Emiratów.


www.importusa.pl

www.facebook.com/importusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to trochę denerwujące jak po około 40km wyskakuje ta dolewka i na wyświetlaczu przy zegarach non stop piszę na żółto: mały poziom oleju. Uzupełnij ! (czy jakoś tak). Wysłałem info do BMW Bawaria Katowice, i może oni mi powiedzą po VIN co tam jest wlane. Dzięki za odpowiedzi. Trochę się uspokoiłem. Nie ukrywam że jazda była trochę stresująca i patrzyłem non stop na wskaźnik temparatury oleju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.