Skocz do zawartości

[F34] Wyposażenie/konfiguracja


paes

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jestem obecnie na etapie zamawiania nowego modelu. Będzie to moje pierwsze BMW daltego chciałem spytać o opinie co jest "must have" przy wyposażaniu tego samochodu?

Mam określony budżet, wybrane podstawowe rzeczy (lakier, wersja silnika) ale chciałbym zasięgnąć opinii bardziej doświadczonych na co warto wydać (opcje) a na co nie warto w przypadku wyposażenia. Super gdybym na podstawie odpowiedzi mógł określic priorytety :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie:

- skrzynia automatyczna

- M pack, bez tego F34 nie wygląda za dobrze ( w tym są sportowe fotele, które są bardzo wygodne)

- adaptacyjne zawieszenie, na poszczególnych trybach auto całkowicie inaczej reaguje

- ja mam skóre ze względu na małe dzieci, ale jakbym nie miał to skóry bym nie brał. Zadek się klei, plecy słabo oddychają...to jest spory minus

- navi wedle Twoich potrzeb. Ja nie mam bo navi jest mi potrzebna raz na ruski rok a dopłaty są ogromne.

- dostęp komfortowy wg mnie jest warty swojej ceny.

 

Ile chcesz wydać i jaki silnik chcesz mieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Headup akurat dosyc drogi wydatek ale bajer z pewnośćia fajny.

 

Na dodatki mam około 40k (320i) - nie potrzebuje super mocnego samochodu.

- M-pakiet to niestety sporą część tego zje, same sportowe fotele nie sa twardsze ?

- co jest takiego super w tym zawieszeniu przy jeździe "normalnej" powiedzmy (nie szaleje raczej)

- tapicerke wziałem z wersji sport z szarym akcentem

- Navi to racja - opcjonalnie

- dostep komfortowy, co tam jest oprócz otwierania nogą :-) ?

- kierownica M jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotele sportowe nie sa twardsze od zwyklych. Maja wiecej regulacji. Na rownej nawierzchni jezdze w trybie sport. Auto jest doslownie przyklejone asfaltu. Niestety ten tryb jest za twardy na wyboistych i dziurawych drogach. Dlatego tu sprawdza sie adaptacyjne zawieszenie. W dostepie komfortowym masz klape elektryczna, dostep bezkluczykowy i chyba pakiet schowkow. Zamykasz auto, szyby, szyberdach, skladasz lusterka dotknieciem reka klamki. Dobierz sobie przynajmniej zestaw HiFi, HK jesli naprawde jestes melomanem.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

 

Przeglądając forum wychodzi, że powinienem dorzucić niecałe 10k - pytanie czy warto? Chodzi głównie o pakiet sport + dostęp komfortowy. Patrząc na liste dodaktów w pakiecie sport to nie ma tam nic szczególnego: atrama chłodnicy, nieco inne zderzaki itp. (mogę się mylić, fajnie jakby ktos miał porównanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to wszystko zależy do tego na czym TOBIE zależy i do czego będzie Ci służył samochód. Potrafię sobie wyobrazić sytuację, w której dla kogoś must have będzie tempomat stop & go (tak się to chyba nazywa). Sam dużo latam w trasach i czasami mi przechodzi przez myśl, że byłoby to przydatne :wink:

 

Większość rzeczy była już często opisywana i opcja "szukam" w zupełności wystarczy (sam z niej korzystałem przy konfigu auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może nieco uściśle nad czym się zastanawiam:

1. Sportowe fotele

2. Dostęp komfortowy

3. Wyposażenie w wersji sport (tutaj również fotele, ale znowu chcę felgi 17')

 

Resztę, która wybrałem wydaje się być optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sportowe fotele to podstawa, przy zwyklych nabawisz sie szybko bolu plecow na dluzszych trasach. Automatyczna skrzynia, adaptacyjne swiatla i tempomat sa napewno warte zastanowienia. Warto zainwestowac w kierownice M Sport - ktorej niestety nie mam - bo zapewnia o wiele lepszy komfort prowadzenia. Inne udogodnienia jak pakiet schowkow, oswietlenia, HUD, connected drive na pewno poprawiaja funkcjonalnosc i wygode korzystania z auta, ale mozna sie bez nich obejsc.

2009-2013 E46 330iA; 2013-2014 E91 318dA; 2014-2016 F34 320dA; 2016-2019 F34 330xdA; 2018-2020 G30 540xiA

2020-2023 F98 X4M; 2022-2026 G08 iX3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trójka z M-pakietem to zupełnie inne auto, wygląda lepiej niż z pakietem sport, różnice:

"Model M Sport

zawiera wyposażenie modelu Advantage i dodatkowo:

- Sportowa skórzana kierownica M (710)

- Sportowe fotele przednie (481)

- Sportowe zawieszenie M dla modeli 318i, 320i, 330i, 340i, 330e, 316d, 318d, 320d, 325d, 330d (704 lub alternatywnie: 225 / 2VF)

- Pakiet aerodynamiczny M (715)

- Obramowania Shadow Line BMW Individual, na wysoki połysk (760 lub alternatywnie: 3L8)

- Podsufitka BMW Individual w kolorze antracytowym (775)

- Pakiet dodatkowego oświetlenia (563)

- Lakier niemetalizowany (biel alpejska 300 lub alternatywne)

- Połączenie tkaniny Hexagon i Alcantary w kolorze antrcytowym (HAAT) lub alternatywne)

- Listwy ozdobne Aluminium Hexagon z listwą akcentową w kolorze niebieskim matowym (4WF lub alternatywne)

- Obręcze kół ze stopu lekkiego Star Spoke 400 M, 18 cali (2PE lub alternatywnie: 21B, 21C, 2PF)

 

 

 

Dodatkowe elementy stylistyczne M Sport:

- Pas przedni i tylny w stylistyce M

- Grill atrapy chłodnicy chromowany z listwami w błyszczącym kolorze czarnym

- Końcówki rury wydechowej chromowane

- Listwy progowe aluminiowe z przodu z napisem 'BMW'

- Kluczyk samochodowy z dodatkowym niebieskim akcentem,"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie może nieco uściśle nad czym się zastanawiam:

1. Sportowe fotele

2. Dostęp komfortowy

3. Wyposażenie w wersji sport (tutaj również fotele, ale znowu chcę felgi 17')

 

Resztę, która wybrałem wydaje się być optymalna.

 

Jeśli będziesz używał auta tylko do mega krótkich tras po mieście to ewentualnie możesz sobie wziąć zwykłe fotele. W każdym innym wypadku polecam sportowe - Twoje plecy będą Ci wdzięczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

- dostęp komfortowy - też mi się z poczatku wydawała głupota, bo tylko niby kopek, ale to rewelacja - kluczyk w kieszeni / torbie a Ty tylko dotykasz klami otwierasz auto, przesuwasz palec po i się zamyka. Sam bagażnik też się przydaje.

- AUTOMAT to wiadomo

- tempomat - jeżeli to nie jest w standardzie to nie wyobrażam sobie nie dokupić chociaż zwykłego tempomatu (ja też nie mam acc ale sam tempomat musi być)

- Co do ogrzewania to proponuję minimum fotele przednie - na zimę naprawdę super, kierownica to miły dodatek

- head up jest fajny - nie wiem jaki to koszt ale przydaje się

- jeżeli biksenon nie jest w cenie (niekoniecznie adaptacyjny) to wiadomo że trzeba

- Zestaw Hi-Fi z 9 głosnikami - to nie jest jakas dyskoteka, wydaje mi się takim standardem bardziej więc nie wiem jak gra podstawowy zestaw

 

- jak zostanie kasy:

tapicerka dakota skóra

Reflektory adaptacyjne z funkcja doswietlania zakretów

Reflektory biksenonowe ze spryskiwaczami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W modelu f34 LCI nie ma już reflektorów biksenonowych, w standardzie są ledowe ale warto dopłacić do ich odmiany adaptacyjnej.

Jeżeli starczy funduszy polecam jeszcze aktywny tempomat, head up, audio HK i systemy asystujące oraz zawieszenie adaptacyjne.

W pakiecie M auto wygląda znacznie lepiej no i koła szczególnie w F34 to min. 18 cali

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 18 calowe koła i po odebraniu auta byłem szczerze zdziwiony jak to auto potrafi być komfortowe. Zastanawiałem się nawet czy nie zamienić na 19-ki :).

Co prawda mam zawieszenie adaptacyjne i nawet w trybie sport jest przyzwoicie jeśli chodzi o twardość zawieszenia ale wtedy auto trzyma się jak przyklejone :D

Sprzedam koła zimowe do E84 WZ-318 7,5X17 ET-34 5X120, Opony Pirelli Sottozero 2 225/50/17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.