Skocz do zawartości

sonda L- tryb awaryjny DDE M50


erikson

Rekomendowane odpowiedzi

wymieniłem sonde na nowa,auto pojezdziło ze 3000 km i znów po krótkiej jezdzie zaczyna komp łapac bład 70,sprawdzałem połaczenie,zmieniałem ustawienia LPG sekwencja bo moze skaład mieszanki kulawy,a on po jakims czasie wyskakuje,z trgo co zaopserwowałem to sonda podaje napiecie zmienne cały czas,ale komputer juz pracuje z błedem w tle-z tego co wiem to automatycznie powinien przejsc w tyb awaryjny ale czy?

1 jak sonda zaczyna pracowac,ma zawirowanie i ponownie pracuje poprawnie to komp przejdzie z tyrybu amaryjnego na naormalny w czasie jazdy?(mi sie wydaje ze nie,ale chyba po ktoryms tam uruchomieniu)

2 gazownik poradził mi odłaczyc sonde gdy nie ma napiecia i komp powiniej chodzic na ustawieniach fabrycznych bez zbierania informacji od sondy(stałe nastawy)-czy to prawda?.

Po odłaczeniu sondy w kompie nie wyskakuja narazie zadne błedy.

Czy auto bedzie wiecej paliło,tak jak to sie dzieje w przypadku trybu awaryjnego(robi sie zamulone i spalanie wzrasta o 1-2 litry)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z sondą taki, że pokazywała cały czas 0,48v, wymieniłem sondę - nic, wymieniłem przekaźnik i coś się zmieniło pokazuje 0,46-0,48 :mad2:

Gdy był podłączony do kompa też pokazał jakiś błąd sondy, ale nie pamiętam jaki. Mechanik stwierdził, ze to "od gazu", przełączyliśmy na Pb i po ok. 5min na wyższych obrotach załapała, ale nie musiał kasować tego błędu. Wtedy ostatni raz widziałem normalnie pracującą sondę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze juz 2000 km na odłaczonych sondach- auto chodzi jak złoto- po odłaczeniu padnietych sond zrobiłem reset i wszystko ok- przyspieszenie i spalanie porownywanle jak najbardziej do tego co było na sprawnych sondach. JEdna zmiana na lepsze= na ciepłym silniku wreszcie obroty biegu jałowego mam 600-650 a nie denne 450-500. Dlatego nie wiem czy mam ochote wracac do sond.... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiołem sonde,wykasowałem bład 70,pojezdziłem troszke i nic,bład pojawił sie dopiero jak ujechałem tak ze 3km (pewwno program zrobił petle)na odpietej sondzie,cos nie tak czy prawidłowo-powinien sie pokazywac?,a moze to cos innego,ale co?. a moze program diagnostyczny cos pomyla,mam scanner.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpiołem sonde,wykasowałem bład 70,pojezdziłem troszke i nic,bład pojawił sie dopiero jak ujechałem tak ze 3km (pewwno program zrobił petle)na odpietej sondzie,cos nie tak czy prawidłowo-powinien sie pokazywac?,a moze to cos innego,ale co?. a moze program diagnostyczny cos pomyla,mam scanner.

 

nie wiem dokładnie jak jest w M50 ale w M60 całe te BLA BLA BLA o błędach sondy i rzekomych " awaryjnych programach kompa bez sondy " mozna sobie w 4 litery zamontować. Miałem padniete sondy - autem nie dało sie jechac- pracowała połowa silnika, autem telepało , gasł na jałowym, spalanie 40/100.. a komp nie zanotował zadnego błedu. Za to na odłaczonych auto smiga jak marzenie. Sam bym nie uwierzył, gdybym nie zobaczył. Ale np E32 750 bez sond nie chce za bardzo jezdzic jak trzeba...widac zalezy to od danej wersji motronica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja sprobuje odlaczyc, bo moja chyba tez jest padnieta.

tylko mam pytanko. gdzie w e34 2.0 m50 szukac kostki od sondy :?: :?:

 

Gniazdo jest dostępne jak wsadzisz rękę pod kolektor od prawej strony koło przepustnicy, odkręcasz i tyle

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze i ja sprobuje odlaczyc, bo moja chyba tez jest padnieta.

tylko mam pytanko. gdzie w e34 2.0 m50 szukac kostki od sondy :?: :?:

Jak chcesz spróbować na mojej sondzie(ja nie potrzebnie u siebie wymieniłem i mam dwie :8) ).

Warunek - musisz mieć siemensa jak ja.

Jak będziesz zainteresowany pisz na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam motronic,narazie podłaczyłem spowrotem sonde bo mnie troszke szarpało na gazie. mam jeszcze jedno ale-moze program zle odczytuje i błedu nie mam a on pokazuje ze mam,sprobuje jeszcze diagoze innym programem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 3 proste programy i kazdy inaczej pokazuje

scanner pokazuje ze mam bład sondy -70

carsoft- undefined system defect

car scanner 407 łaczy sie ale nie pokazuje nic,

ma ktos cos co pewnie pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Czy może ktoś mi powiedzieć jaką najlepiej sonde wybrać. Dzisiaj dowiedziałem sie że mam Tytanową simens NS40, 5V (kable:czerwony, biały, żółty, czarny) ale w serwisie dużo krzyczą za oryginalną (680zł:( ), zapropowano mi BOSHA za 270 zł. Dodam że mam E36 2.0 z '93. Czy wogóle wchodzi w gre by zastąpić simensa boshem. pozdrowionka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady, musis byc tytanowa a bosh to cyrkownowa i działa całkiem inaczej, jakiedys kupiłem siemensa za 100 zł - nową !!!, tak wiec poszukaj a znajdziesz

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dizła podziałała zaledwie 2 tygodnie i padła, tzn c\dzła ale bardzo wolno, niestety reklamacja niedotyczy samochodów zasilanych na gaz takze klops. Ale był to oryginał siemenat NTK. Kiedys znalazłem na allegro gościa z Oświecimia ktory sprzedawał te sondy. I chyba to numer do niego 692318827. Starszy gość, ale nei wiem czy juz nieprzeszeł na eneryturke bo cos wspominał ze juz mu sie nie chce, ale zadzownisz i zapytasz

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale był to oryginał siemenat NTK.

nie bardzo rozumiem tego oznaczenia, czy takie jest w orygynale simensa ?? przepraszam że zadałem tak pewnie śmieszne zapytanie ale kompletnie nie wiem o co chodzi... a za kontakt wielkie dzieki, napewno skorzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie sa dwa rodzaje sond do BMW cyrkonowe i tytanowe, rozrózniamy je po kolorach kabelków. Zasada działania zupełnie inna tak wiec nie podmieniamy tych dwóch rodzajów. W sondach tytanowych producentem jest NTK Siemens i tylko takie widziałem, i wg mnie każdą czteroprzewodową sonde siemensa można włożyć do bmw z tytanowa sondą. Bosh to sonda cyrkonowa i tez ma swoje zamienniki. Ogólnie to najwazniejsza jest ilość kabelków i ich kolory.. Wtyczke zawsze mozna przełożyć, choć słyszałem ze lutowanie odpada, trzeba zaciskami to zrobić, ktore z reszta dostarczone sa razem z sondami bez wtyczek

B-artek M-onika W-ojtuś (synek)

Skype: barto75 lub barto551

Moje byłe BMW http://www.bmww.webpark.pl/M5drive.gif Moje też byłe BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Hej. jestem już po wymianie mojej nieszczesnej sondy...jakoś przebolałem kupno nowej, oryginalnej w serwisie i jest naprawde ogromna różnica...spalanie spadło o 4-5l no i oczywiście dynamika powróciła... teraz zobaczymy jak długo tak bedzie... pozdrowionka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a taka sonda?

http://www.allegro.pl/item118891869_sonda_lambda_opel_vectra_omega_astra_ecotec.html czy będzie działać w m50b20 ze sterownikiem siemens?

 

Wydaje mi się że powinna, tylko wtyczkę trzeba by było przełożyć, może ktoś się wypowie co robił taki manewr, jak by nie było to ponad 3 paczki jest w suchym, a sonda byłaby i oryginalna i nowa :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.