Skocz do zawartości

Zmiana wydechu / tłumika w silniku benzynowym.


Gość loko888

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 111
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Widze, ze w temacie wypowiadaja sie koledzy, ktorzy maja e46 w dieslu...czy zkaladanie takich tlumikow do diesla to nie przesada;)...obecnie tlumik skierowany jest do dolu, a jak zalozy sie dwururke to jest poziom...jak ma sie diesla to liczy sie z tym, ze zakopci, przy braku katow to juz na pewno, wiec czy przy naglym przyspieszaniu nie wypuszcza sie ladnej chmury:)?? Jak jest do dolu tlumik to tak nie widac :) Edytowane przez moby85

chiptuning, diagnostyka

506 072 789

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tylko po pierwszym depnięciu zakopci ale to tylko odkurz a potem żadnego dymu ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem już zmieniony jak kupiłem auto ....

ale jak był u mnie kolega Czerwony330d to jego Eisenmann naprawdę robi wrażenie !!! :twisted:

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam. Zdecydowałem sie na tłumik robiony w Siemianowicach Śląskich w firmie MG MOtorsport. Mozna ich znaleźć z powodzeniem w sieci. Chłopaki wiedza co robia. Zaproponowali mi tłumik recznie robiony z nierdzewki w cenie ultera. Takze zaniedlugo sie tam wybieram. Jak zaloze to pokaze efekty ich pracy. Poki co wyskoczylo mi pare spraw nieoczekiwanych i musze to porobic wiec pojdzie kasa przeznaczona na wydech. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Posiadam Bmw e46 318i n42 2004 rocznik. Zwracam się z pytaniem czy ktoś z forum ma jakieś namiary na osoby, które potrafią załatwić używany, oryginalny i w dobrym stanie tłumik końcowy do wyżej wymienionego BMW. Przeszukałem allegro jednak tam prawie same tłumiki do 320d sprzedają. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

Z tego co widzę to jest to tłumik przelotowy. Tak się składa że właśnie akurat to przerabiam i chcę wrócić do oryginalnego wydechu. Dość często pokonuje trasę Polska Belgia no i delikatnie mówiąc po 300 kilometrach czuje się jak w Messerschmicie ;D. Może do jazdy po mieście takie rozwiązanie się sprawdza ( niski zakres obrotów ), ale w trasie mnie to drażni niesamowicie. Fakt, taki tłumiczek wygląda o niebo lepiej niż oryginalna rura, ale ten hałas dyskwalifikuje takie rozwiązanie. Nowy oryginał kosztuje 1200 zł, a to czysty bezsens bulić tyle za element który dość szybko koroduje i po jakimś czasie trzeba go wymieniać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

Z tego co widzę to jest to tłumik przelotowy. Tak się składa że właśnie akurat to przerabiam i chcę wrócić do oryginalnego wydechu. Dość często pokonuje trasę Polska Belgia no i delikatnie mówiąc po 300 kilometrach czuje się jak w Messerschmicie ;D. Może do jazdy po mieście takie rozwiązanie się sprawdza ( niski zakres obrotów ), ale w trasie mnie to drażni niesamowicie. Fakt, taki tłumiczek wygląda o niebo lepiej niż oryginalna rura, ale ten hałas dyskwalifikuje takie rozwiązanie. Nowy oryginał kosztuje 1200 zł, a to czysty bezsens bulić tyle za element który dość szybko koroduje i po jakimś czasie trzeba go wymieniać..

A zastanawiałeś się (wiem, że chcesz oryginał, umiem czytać, jednak może to jakieś rozwiązanie) by pogadać z kimś z PROEX-u Oni robią też pod zamówienie, więc może coś poradzą aby dźwięk był "zrobiony" pod serię, a nie jakieś buczenie, czy warkot. A cena przypuszczam, że nawet jak będą robili dokładnie tłumik pod Ciebie to nie będzie 1200zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam

 

Mam problem ze srodkowym tłumikiem, Buczy przy niskich obrotach, kupiłem używkę w ładnym stanie ale po kilku dniach wypalił sie calkowicie(Pusty jest)

Także używki nie wchodzą w Gre, bo po jakimś czasie z pewnoscią bedą wypalone

 

Sęk w tym że ciężo znaleść NOWY jedynie co znalazłem

http://sklep.intercars.com.pl/#/dynamic/uni/ws_tecdoc_2tab.php?wit=SKLEP&call=daj_tdGrupyS&notitle=1&gru=1201020000&typ=8963&wsk=O&towkod=B8F1E7

 

Również pasowało by mi końcowy wymienic bo w kiepskim stanie jest, zależy mi na tym aby był Cichy jak orginał.

Jakiej firmy poleciacie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj się w firmie co się ogłasza wyżej.

Z tego co wiem zamienniki długo nie wytrzymują. Do tego nie są dobrze tłumione i potrafią wydawać nieprzyjemne dźwięki.

 

Czyli dalej z tego wynika że bede musiał inwestować w używkę która huu... go wie kiedy sie wypali; /

A końcowy Tłumik jakiej firmy polecasz ? Zależy mi aby było CICHE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkuję ten sam temat i szukam środkowego do siebie (bo dzwoni jak puszka ze śrubami na wolnych), o używce nie myślę ze względów których sam doświadczyłeś. Dzwoniłem do Intercars i innych i do sklepu z nagłówka również, i nie mają. Mam kolegę w warsztacie dzwonił po dostawcach i też nie znalazł. Koleś co zakłada tłumiki u nas też nie ma w swoich katalogach. Są firmy tuningowe które mogą zrobić ale mają ceny z kosmosu. Przystępną cenę 200zł zaproponowała mi firma Proex koleś wiedział o co chodzi jaki kształt itp. Opinie w sieci mają różne od dobrych po dosyć złe o nietrwałości tłumików. Końcowy kupiłem Polmostrów, tani i na prawdę cichy a jestem osobą o dużej wrażliwości na dźwięki i tłumik mi pasuje. Co do trwałości to się nie wypowiem bo mam za krótko, pewnie nie powali, ale jest cichy. Dzwoniłem też do nich o środkowy, jakby im dostarczyć stary na wzór to też mówią, że mogli by zrobić, ale mówię, że nie będę się kręcił itp bo na paliwo więcej wydam, mówię aby sobie kupili na allegro używkę za 50 zł i niech robią zbyt na pewno będzie. Na razie wysłałem kolesiowi dane auta zobaczymy co odpisze ale podobno muszą mieć wzór. Ale jak nic nie wyjdzie to może zamówię w Proex, jak coś to dzwoń do nich i zamawiaj powiesz jak wyszedł chociaż trwałości nie określisz po wyglądzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wałkuję ten sam temat i szukam środkowego do siebie (bo dzwoni jak puszka ze śrubami na wolnych), o używce nie myślę ze względów których sam doświadczyłeś. Dzwoniłem do Intercars i innych i do sklepu z nagłówka również, i nie mają. Mam kolegę w warsztacie dzwonił po dostawcach i też nie znalazł. Koleś co zakłada tłumiki u nas też nie ma w swoich katalogach. Są firmy tuningowe które mogą zrobić ale mają ceny z kosmosu. Przystępną cenę 200zł zaproponowała mi firma Proex koleś wiedział o co chodzi jaki kształt itp. Opinie w sieci mają różne od dobrych po dosyć złe o nietrwałości tłumików. Końcowy kupiłem Polmostrów, tani i na prawdę cichy a jestem osobą o dużej wrażliwości na dźwięki i tłumik mi pasuje. Co do trwałości to się nie wypowiem bo mam za krótko, pewnie nie powali, ale jest cichy. Dzwoniłem też do nich o środkowy, jakby im dostarczyć stary na wzór to też mówią, że mogli by zrobić, ale mówię, że nie będę się kręcił itp bo na paliwo więcej wydam, mówię aby sobie kupili na allegro używkę za 50 zł i niech robią zbyt na pewno będzie. Na razie wysłałem kolesiowi dane auta zobaczymy co odpisze ale podobno muszą mieć wzór. Ale jak nic nie wyjdzie to może zamówię w Proex, jak coś to dzwoń do nich i zamawiaj powiesz jak wyszedł chociaż trwałości nie określisz po wyglądzie.

 

dzieki za wskazówki.

W intercars już masz dostępną sztuke niby niemiecka jakaś, ale jak bedzie chodzić i trwałość Hu... go wie. Link powyżej!!^^

stary mam nawet w garażu leży wycięty środkowy.

 

Chodzi również tak samo cicho od firmy Polmostrów ten Tłumik jak Org????? Czy troszkę Głośniej.

Ok narazie szukam powoli, ale jak byś miał środkowy daj znac jak chodzi Ci.

Raczej środkowy - za 200zł bedzie marny; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak organizacyjnie to nie musisz cytować poprzedzających postów wiadomo komu na co odpisujesz.

Nie mają bo ja dzwoniłem a poza tym nie kupiłbym tłumika za 600. Nie wiem czy Polmostrów pracuje ciszej czy głośniej, bo przecież miałem już stary tłumik i nie od nowości, jeśli Ci chodzi ogólnie o wcześniejszą pracę to nie wiem czy ciszej ale na pewno nie głośniej. Mówisz, że za 200 kiepski to ile ty byś chciał zapłacić ? Bo ja za końcowy Polmostrów zapłaciłem ok 140 zł. Zobaczymy co koleś napisze, jak by co to wysłać im i niech robią na wzór.

Jaki masz konkretnie model auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowe TŁumiki są zawsze droższe u siebie w sklepie mają rownież dostepną taką szutke jak w intercars za 550zł

A również Chodzi mi o cisze a nie buczenie, lepiej dołożyc trochę wiecej niż poźniej płakać że chwile to pochodzi ;/

318i M43B19 2000r aTY?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

316i M43TU B19 99r tłumik będzie to samo na pewno patrząc nawet po wyglądzie i na aukcjach to te same niby są do 1.6 1.8 1.9 2.0

Jak byś mógł wysłać to bym napisał do kolesia,że można wysłać stary i zobaczymy.

Ja osobiście za 500 bym chyba nie kupił. Ogólnie też zależy mi na cichym tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to są te same

wiesz co ja wyjeżdzam we wtorek za granicę także wróce aż za dwa miechy

sądze że ten co zrobią to z pewnoscią długo nie pochodzi, także bede raczej zamówiał EBERSPÄCHER aby mi chwile pochodził; )

W sklepie niby polecali tą firmę bo dobre robią Tłumiki.

A ci nasze partacze zrobią na dwa góra trzy sezony i kupuj dalej; /

 

Skąd jestes? To ci mogę dać ten tłumik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ta firma Polmostrów to dosyć spora i sporo modeli robią więc może nie są takie złe, ale i się nie łudzę, że są jakieś super trwałe. Takiego za 500 na pewno nie kupię bo mnie zwyczajnie na to nie stać. Jestem z Sieradza, mam w opisie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.