Skocz do zawartości

[325i] M50B25 głośny wydech


DawidKo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam E36 z silnikiem M50B25 NV

Wydech jest fabryczny, z tym że został wycięty katalizator i została sama puszka po nim, auto bardzo głośno chodzi, ma metaliczny dźwięk, strasznie brzęczy powyżej 2500 obr/min, nie wyobrażam sobie jazdy w dalszą trasę niż 50 km.

Strumienica nie wchodzi raczej w grę bo z tego co mi mówili ludzie, dużo ona nie pomoże.

Myślałem żeby wspawać po prostu tłumik w miejsce katalizatora, np to http://allegro.pl/tlumik-uniwersalny-nie-strumienica-2x2-4-rury-55mm-i5177143178.html

 

Końcowy jest oryginalny więc raczej problemów nie robi. Katalizator znaleźć do 325i to może być wydatek nawet 1 tys zł więc odpada.

 

Chyba istnieje możliwość wyciszenia tego. Kolega ma E36 320i z wielką rynną z tyłu ale jest idealnie cichutkie na wolnych obrotach silnik ma taki ładny gwizd a podczas jazdy wydechu nie słychać tylko silnik ma charakterystyczny gwizd od 4 tys obr, a u mnie istna sieczkarnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dźwięk bez kata to muzyka dla uszu :D

Jest:e36 kupeta 2.5; e70 3.0 sd

Prawo jazdy & POLON.. BMW :D

Diagnostyka BMW od 1988r. do 2019r.. i rolowanie nadkoli // pisać PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wydech niczego nie dotyka tylko została puszka po katach i to jest normalne wtedy ale bardzo nieprzyjemny dźwięk.

Dźwięk tego wydechu jest bardzo denerwujący gdy na wolnych słychać jak poloneza a powyżej 2,5 tys obr drze morde i mam przez to problemy z policją i z przeglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wejdzie skoro kat wszedł.

Możesz wstawić taki

http://allegro.pl/tlumik-uniwersalny-montazowy-przelotowy-srodkowy-i5116416424.html

 

Ja ma takie 2 te krótkie obok siebie (najwyżej na focie)

http://allegro.pl/awg-cobra-tlumik-przelotowy-dlugi-88cm-cz-wa-i6316484445.html

Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już ten z pierwszego linku i jutro jeśli przyjdzie postaram się go od razu wspawać.

Mam nadzieję że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

I czy silnik odzyska trochę momentu obrotowego w dolnym zakresie obrotów? To akurat by się w moim NV bardzo przydało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydech przyszedł. Jutro jadę do znajomego co porządnie mi go wspawa na swoje miejsce.

Co do samego wykonania, seria to ma coś dać, jeśli jest to zwykły przelot patrząc w rurki, tyle że są dziurki w środku?

Tam jest jakaś specjalna wełna czy co? Nie przepali się to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.