Skocz do zawartości

automatyczna roleta bagażnika f11


pawel_83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od jakiegos czasu mam złośliwy problem, mianowicie roleta nie zawsze zamyka sie po zamknieciu klapy/szyby.

Natomiast zawsze dziala prawidłowo (podnosi sie ) przy otwarciu szyby/klapy.

Mechanizm wyciągałem i sprawdzalem linki i silnik - wszystko wygląda jak nowe.

 

Bylbym wdzieczny za ewentualne sugestie dotyczace przyczyny problemu.

 

filmik pokazujacy problem :

https://www.dropbox.com/s/opix6trvrsf3te7/roleta.mp4?dl=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyściłem, smarowałem, regulowałem.... jeszcze trochę pokombinuje i w ostateczności pojadę z tym do serwisu....

Najgorsze jest to ze raz działa prawidłowo (kilka razy pod rząd ) a raz tak jak na filmiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Jestem nowym forumowiczem tak więc witam wszystkich kolegów i koleżanki bardzo serdecznie ;)

Znalazłem się w tym dziale nie bez powodu. Oczywiście zakupiłem F-kę i powoli doprowadzam wszelkie szczegóły do porządku. Tym razem walczę z roletą bagażnika.

Po prostu nie działa. Zastanawiam się gdzie znajdę bezpiecznik i przekaźnik sterujący ponieważ mam urwany jeden zaczep i wydaje mi się, że ktoś to zabezpieczył co by bez potrzeby nie chodziło. Miło by było jak by ktoś z kolegów podpowiedział jak sprawdzić sam mechanizm, gdzie podać napięcie bezpośrednio na silniczek. Super jak by ktoś miał jakiś schemacik tego ustrojstwa.

Pozdrawiam i z góry dzięki za wszelką pomoc.

Łukasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak poradził sobie ktoś już z tematem, u mnie mam niekiedy ten sam problem, a będzie to denerwujące jak przyciemnie szyby.

Witam,

 

Miałem ten sam problem ( problem znikł dopiero po 5-6 wizycie w serwisie kiedy to wymienili już wszsystko ( roletę , mechanizmy te boczne ,aż bo mechanizm schowany pod podsufitką

 

Dopiero wtedy problem znikł na amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

U mnie naprawilo sie samo, już chciałem jechać do serwisu ale dziala do dzisiaj prawidłowo.

Uważam , że to jest problem elektryczny (sterowanie) a nie mechaniczny.

Być może po odłączeniu akumulatora na dłuższa chwile to sie naprawiło ale gwarancji nie mam.

 

Jeżeli ktoś znalazł przyczyne to chędnie sie podszkole... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam.. mam problem z mechaniczna roleta bagażnika ... do wczoraj otwierała i zamykała się bez problemu .. dziś mój kolega zamiast przyciskiem zamkną bagażnik rękami i roleta przestała działać ... po wyciągnięciu i sprawdzeniu bezpieczników ( wszystkie były ok ) roleta przy zamykaniu bagażnika podniosła się do góry po czym zjechała na dół .. lecz przy kolejnym otwieraniu i zamykaniu znowu przestała działać ... wyciągiem i wsadziłem ten bezpiecznik jeszcze razi po raz kolejny roleta zadziałała tylko raz ... macie jakieś pomysły jak przywrocic ja do normalnego działania ? Jest jakiś system kodowania tej rolety tak jak np szyb ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Czy ktoś z forumowiczów może podpowiedzieć mi nr bezpiecznika odpowiedzialnego za podnoszenie opuszczanie rolety? Mam schemat lecz z symboli ciężko stwierdzić który jest od rolety... przez co przeglądałem wszystkie po kolei lecz nic szczególnego nie zauważyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam.. mam problem z mechaniczna roleta bagażnika ... do wczoraj otwierała i zamykała się bez problemu .. dziś mój kolega zamiast przyciskiem zamkną bagażnik rękami i roleta przestała działać ... po wyciągnięciu i sprawdzeniu bezpieczników ( wszystkie były ok ) roleta przy zamykaniu bagażnika podniosła się do góry po czym zjechała na dół .. lecz przy kolejnym otwieraniu i zamykaniu znowu przestała działać ... wyciągiem i wsadziłem ten bezpiecznik jeszcze razi po raz kolejny roleta zadziałała tylko raz ... macie jakieś pomysły jak przywrocic ja do normalnego działania ? Jest jakiś system kodowania tej rolety tak jak np szyb ??

Witam kolego. U mnie jest dokładnie to samo, odlaczajac i podlaczajac ponownie sterowanie roleta wyjeżdża i zjeżdża ale otwierając ponownie nic sie nie dzieje jak odlacze sterowanie i podlacze to historia się powtarza. Także ja stawiam na coś z modułem sterowania.

Drodzy forumowicze, modul do wymiany czy mozna to w jakiś sposób zaprogramować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
Ja przesmarowałem smarem "suchym" teflonowym i jeździ aż :D miło. Jeśli dopuściliście do tego żeby dosyć długo jeździło bez smaru to wymieńcie poprzeczkę ze slizgami 7 280 409 (u mnie OYSTER, u was może być inny że względu na kolor: http://bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/535d-N57Z/L-N/aug2013/browse/vehicle_trim/combination_blind/ )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Ja przesmarowałem smarem "suchym" teflonowym i jeździ aż :D miło. Jeśli dopuściliście do tego żeby dosyć długo jeździło bez smaru to wymieńcie poprzeczkę ze slizgami 7 280 409 (u mnie OYSTER, u was może być inny że względu na kolor: http://bmwfans.info/parts-catalog/F11N/Europe/535d-N57Z/L-N/aug2013/browse/vehicle_trim/combination_blind/ )

Bez problemu da się tą poprzeczkę wysunąć z materiału rolety?

Bo jeśli tak to wezmę do domu i podumam czym te kołki obłożyć, żeby już nie skrzypiało.

PZdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przesmarowałem smarem "suchym" teflonowym i jeździ aż :D miło.

 

Który konkretnie element przesmarowałeś?


Ja zauważyłem, że u mnie jest problem z podnoszeniem w zimie. (Nie wiem jak się te elementy nazywają) ale znajdują się w szynie i przy zamykaniu ściągają roletę w dół a przy otwieraniu podjeżdżają w górę. Roleta powinna się zwinąć a zostaje na swoim miejscu i nie zwija się. Może wspomniane przesmarowanie ułatwi poślizg?


Pozdrawiam,



Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Hej,


Panowie chciałbym odgrzać temat,po wyjęciu włożeniu bezpiecznika roleta robi jeden ruch i przestaje działać.Z poprzednich wypowiedzi dwóch kolegów miało identyczną sytuację jednak w postach nie znalazłem informacji, w jaki sposób udało się problem rozwiązać. Prośba o pomoc. [F11 2015]


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
A czy ktokolwiek z Was odczytywał błędy diagnostyką? Ja mam ten sam problem, ale mam ewidentne zwarcie do masy, które pojawia się co jakiś czas. Czytam właśnie na ten temat, bo nie chce mi się bez sensu rozgrzebywać oby boczków bagażnika. Może jest jakieś typowe miejsce, gdzie to zwarcie się robi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.