Skocz do zawartości

Problem z DTC W E91


Pawel23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, jestem po wizycie u elektryka, spedzilem tam 2 godziny ale się udało. Był brak komunikacji z silnikiem i zlaczem obd. Winny okazał się alarm, który był zle podpięty. Dodadkowe zabezpieczenie "PIN" odcinal wszystko. Plus jeszcze z tego ze w tej kasie naprawil mi szyberdach i zkalibrowal sensor deszczu :)

Dzieki wielkie koledzy za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam Forumowiczów,

 

uprzejma prośba o pomoc.

 

Krótka historia auta tytułem wstępu:

Około 2 tygodnie temu w samochodzie zawiesił się komputer (nie pokazywał ubytku paliwa co doprowadziło do opróżnienia baku i podróży na lawecie do serwisu). Po resecie (cokolwiek by to nie znaczyło) objawiła się potrzeba wymiany klocków.

Wymieniłem więc klocki tył i przód a także jeden łącznik stabilizatora.

 

Co się dzieje teraz:

Około 1,5 tygodnia później w trakcie jazdy wywaliło mi błąd ABS, DTC i FTM, który czasami na chwilę gaśnie po czym po kilku lekkich szarpnięciach pojawia się znowu. Ostatnio występuje już prawie cały czas. Ekspert od akumulatorów powiedział że bateria jest w 60% sprawna (włożony był AGM). Zrobiłem też w warsztacie diagnozę na jakimś bardzo prostym programie diagnostycznym, powiedział że widać jakieś spadki napięcia, ale powątpiewam w tę diagnozę lekko. W czasie kiedy szukałem kogoś kto by mógł przekodować AGM na nie AGM zdarzyło się raz, że odłączył też wspomaganie, piro pasów, nawigacje i PDC. Po ponownym uruchomieniu wrócił do braku abs, dtc i ftm. Włożyłem więc nowy akumulator (nie miałem jeszcze możliwości przekodowania na nieAGMowy). Niestety dalej pokazuje te błędy.

 

Posiadam ELM-237 ale moje próby podłączenia INPY ściągniętej zgodnie z instrukcją na forum spełzły na niczym.

 

Bardzo proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam jak w temacie nie reaguje mi przycisk DTC . Po odpaleniu silnika wyskakuje zolta kontrolka( trojkat z wykrzyknikiem) wraz z zolta kontrolka recznego. Kontrolki znikaja po ok 15s lecz caly czas widoczne sa w check. Czy mial ktos taki blad? Z pewnoscia cos sie posypalo tylko co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Wymieniłem szczęki ręczny oraz przewody hydrauliczne gumowe odpowietszlem

Wrzystko gra odnośnie chamulcow

Przeszedł badania techniczne

Problem w tym ze zapaliła mi Się DTC! na żółto wczym problem proszę o radę pomoc

Jeszcze dodam że mam walnietego adrava nie mogę skasować ewentualnego błędu może wróciłoby do normy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Czy coś juz u kolegi wiadomo co było z tymi błędami.

W moim 318i n46 też taki objaw się pojawił błąd DTC,ABS i ciśnienia w oponach, gasną światła i spada prędkościomierz do zera dosłownie na sekundę potem jakby sam uruchamia systemy i działa wszystko.

Po podpięcia pojawiło się za było za duże napięcie. Czyżby regulator napięcia czy coś innego nie wiadomo.

Co było u ciebie kolego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.