Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna - wymiana oleju


dpslkpl

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj się umówiłem na dynamiczna wymianę oleju http://autoservice-grabowiecki.pl/oferta/dynamiczna-wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow/ ale im więcej czytam to są opinie że metoda dynamiczna wcale nie jest lepsza od statycznej, a wręcz że statyczna lepsza. W warsztacie zachwalają dynamiczną ale to nie może być opinia obiektywna skoro to sprzedają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Dzisiaj wymianiajac klocki zauważyłem zapoconą ,lekko mokrą miskę skrzyni biegów. Panikować jak sprawdzić czy mam dość oleju skrzynia GA8HP45Z bmw 316d po chipie, biegi chodzą ok. Ewentualnie kto by mógł mi to ogarąć. tel 791972791 jestem z Redy serdecznie pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Polecacie taki "zestaw" jak z linku poniżej, czy raczej allegro jako źródło to zły pomysł ?


https://allegro.pl/oferta/olej-miska-filtr-sruby-bmw-zf-8hp45-8hp70-komplet-7839719498

Znam sprzedającego i polecam. Sam tam serwisuję auto i on mi olej w skrzyni wymieniał zapewne "te same" części i olej.

Jest również na naszym forum i serwisuje tylko (lub prawie tylko BMW).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem taką oto opinię od polecanego na forach mechanika z mojego regionu zajmującego się tylko marką BMW. Sam do niego z niektórymi grubszymi tematami jechałem z moją byłą e46 i zawsze byłem zadowolony...

Teraz zapytałem o olej w automacie f31...

Tak w skrócie: Jeśli nic nie cieknie, skrzynia jest sucha, pracuje normalnie i nie ma jakiś innych problemów to nie wymienia się oleju. Ale jak klient się nasłuchał i naczytał na forach, że trzeba wymienić i bardzo chce to wymienią. Klient nasz Pan.

Jak dla mnie to bardziej wiarygodne źródło, niż wszelkiego rodzaju fora, grupy itp. (jeden doradzi wymianę co 30k, drugi 80k trzeci co 150k itd). Choć wiadomo, każdy podejmuje decyzje, które uważa sam za słuszne i ponosi tego konsekwencje, ale fajnie jeśli najpierw doradzi Ci je osoba zajmuje się tym zawodowo. Reszta zależy od nas samych :)


Tak do wiadomości dla bardziej nerwowych: uważam osobiście, że fora i różnego typu grupy są bardzo istotną formą pozyskiwania informacji i porad, ale trzeba mieć świadomość, że ile osób tyle różnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale trzeba mieć świadomość, że ile osób tyle różnych opinii.

Można by również rzec - ile mechaników tyle różnych opinii.

Czyli nieważne co mówi producent skrzyni. Wyrocznią jest jakiś mechanik?

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie zerknąłem na ich stronkę (ZF) z ciekawości i jest tam pytanie o częstotliwość wymiany oraz odpowiedź:

"high-quality oils like ZF LifeguardFluid do not need to be changed as frequently. The intervals specified in the vehicle's operating instructions and generally also in the ZF Aftermarket List of Lubricants are binding."

Dobrze rozumiem, że w BMW mówiąc, że nie trzeba wymieniać oleju (rozumiem, że maja to gdzieś zapisane w ich wewnętrznych procedurach, czy instrukcjach obsługi?) ZF powinno się do tego przychylić przyznając, że to co jest w instrukcjach użytkowania danego pojazdu (grup pojazdów) jest obowiązującą procedurą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Witam! Jestem po słowie z jednym specem z punktu serwisowego BMW w Glasgow. I na pytanie o olej powiedział że jeśli nic się nie dzieje złego ze skrzynią to żeby nawet nie kombinować. Powiedział również że 90% procent problemów ze skrzynią w jego oddziale dzieje się właśnie po wymianie oleju ( mając na uwadze że nawet przy dynamicznej wymianie nie wymienimy 100% oleju ). Potwierdził mi to również mój stały mechanik. Także jak ze wszystkim, zdania podzielone. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po słowie z jednym specem z punktu serwisowego BMW w Glasgow. I na pytanie o olej powiedział że jeśli nic się nie dzieje złego ze skrzynią to żeby nawet nie kombinować. Powiedział również że 90% procent problemów ze skrzynią w jego oddziale dzieje się właśnie po wymianie oleju ( mając na uwadze że nawet przy dynamicznej wymianie nie wymienimy 100% oleju ). Potwierdził mi to również mój stały mechanik. Także jak ze wszystkim, zdania podzielone. Pozdrawiam

 

Też czytałem, że problemy pojawiają się po wymianie oleju. To nie dotyczylo starych aut typu E46?

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem po słowie z jednym specem z punktu serwisowego BMW w Glasgow. I na pytanie o olej powiedział że jeśli nic się nie dzieje złego ze skrzynią to żeby nawet nie kombinować. Powiedział również że 90% procent problemów ze skrzynią w jego oddziale dzieje się właśnie po wymianie oleju ( mając na uwadze że nawet przy dynamicznej wymianie nie wymienimy 100% oleju ). Potwierdził mi to również mój stały mechanik. Także jak ze wszystkim, zdania podzielone. Pozdrawiam



tyle że pamiętaj że ZF producent skrzyni zaleca co 80 tys wymianę


w usa wymienia się olej w skrzyni co dwie wymiany oleju silnikowego


do skrzyń AISIN (np. F48 i F56) u nas w rodzinie zmienialiśmy statycznie bo tam nie ma filtra który można wymienić. zlatywało około 5 litrów. Dolewalismy olej RAVENOL T IV. następnie autem przejezdzane było około 10km i zlewane było ponownie i dolewane do pełna (drugie zlanie powoduje że ten nowy olej miesza się ze starym i przepłukuje układ). Po ponownym zalaniu ilości starego olej sa znikome.


natomiast tam gdzie mielismy ZF (np. f20, f10) jak auto dobijało do 80 tys km to była robiona wymiana dynamiczna z wymianą filtra (de facto cała nowa miska) i skrzynia pracowała dużo lepiej



jeśli wymiana zrobiona jest poprawnie to nie ma prawa się nic dziać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.