Skocz do zawartości

Skrzynia automatyczna - wymiana oleju


dpslkpl

Rekomendowane odpowiedzi

Dynamiczna wymiana w 8 hp z miską 11 litrami oryginalnego oleju ZF to koszt rzedu 1600zł w izabelinie pod wawą. Ja tam robiłem i jest spoko. Bmw zakłada że olej starczy na całe życie skrzyni, czyli nie zbyt długo. Według ZF olej trzeba wymieniać nawet co 30kkm w przypadku ciężkich warunków eksploatacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 189
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pytanie jaki odsetek niemieckich klientów ma podobny problem? Czy to tylko może specyfika polskiego rynku? :8)

Przeciętny klient kupuje samochód, jeździ na autoryzowany serwis jak mu komputer powie i pewno nawet nie wie gdzie jest bagnet oleju silnikowego :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dynamiczna wymiana w 8 hp z miską 11 litrami oryginalnego oleju ZF to koszt rzedu 1600zł w izabelinie pod wawą. Ja tam robiłem i jest spoko. Bmw zakłada że olej starczy na całe życie skrzyni, czyli nie zbyt długo. Według ZF olej trzeba wymieniać nawet co 30kkm w przypadku ciężkich warunków eksploatacji.

Hej, można jakiś namiar na ten Izabelin? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U forumowego golik Gorik79. On tez Ci moze ten olej wymienic. Ma warsztat w legionowie i polowa forumdo niego jezdzic. Ja tez tam serwisuję moje auto i jestem juz 20 tys. po wymianie oleju w skrzyni.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A koledzy co myślicie o zakładzie Ślusarczyk w Tarnowie?? Miał ktoś styczność?? Zakupiłem auto z przebiegiem 130 tys serwisowane cały czas ale pewnie nikt oleju w skrzyni nie wymienił.. skrzynia chodzi super ideał.. czy powinienem robić wymianę statyczna czy dynamiczną?? Czy powinienem wymienić olej w mostach i przekładni xdrive?? Czy zakupić części i zrobić serwis w BMW ?? Swoje X11 serwisuje w Gliwicach w gazda grup... czy warto tam uderzyć ?? Ile taka usługa w serwisie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 200tys będę robił dynamiczna wymianę oleju w skrzyni. Wybrałem serwis ZF, tak producent naszych skrzy ma swoje warsztaty w calej europie. Cena 700 euro w NL za wszystko. Lista warsztatów w PL na stronie ZF.

Złodzieje z BMW PL chcieli skasować 3tys za zwykłą wymianę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej wymieniony przy 200 tys km (wymiana dynamiczna z płukaniem skrzyni) w servisie ZF. Komputer nie pokazuje błędów, brak opiłków metalu w starym oleju , kolor starego oleju w normie. Kierownik serwisu wspominał o ułomności systemu start-stop który powoduje skoki ciśnienia oleju w skrzyni, a w konsekwencji prowadzi do skrócenia żywotności samej skrzyni.

 

2016_12_02_10_26_21.jpg

 

2016_12_02_10_26_51.jpgfree image uploading

 

2016_12_02_10_26_37.jpgfree photo hosting

 

2016_12_02_10_27_34.jpgimage ru

 

2016_12_02_10_27_05.jpgpic host

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zapytam - który serwis i jaki koszt?

co do opiłków - nie wiem jak w skrzyni 8HP, bo nie miałem jej jeszcze w rękach,

ale w A5S* z mojego starego e46 w misce są fabryczne magnesy, które zbierają opiłki z oleju - prosty i skuteczny patent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po "zabiegu" serwisowym skrzyni w e90 ( cały komplet - miska z filtrem olej i tulejka do elektroniki (tak to się chyba nazywa) oczywiście wszystko ZF jak w oryginale). Części po delikatnej zniżce 900 zł + robocizna 250 zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Informacje dotyczące nowej skrzyni.Nawigacja nie tylko do nawigacji.

A ja zamówiłem bez nawi :cry:

 

"Optymalizacja 8-stopniowej, automatycznej skrzyni biegów Steptronic dotyczyła precyzyjnego dostosowania przekładni do charakteru nowych jednostek napędowych, szczególnie pod względem przyczyniania się do dalszej poprawy osiągów i wydajności, ale również poprawy współpracy w zakresie akustyki i wytwarzania wibracji. Nowa odmiana skrzyni Steptronic została również wzbogacona o tzw. przewidywanie wyboru przełożenia w oparciu o współpracę z najnowszą generacją nawigacji, nawet jeśli system nie prowadzi kierowcy do celu. Polega ona na dostosowywaniu strategii wykorzystania biegów do sytuacji drogowej, zbliżających się elementów drogi, podawanej przez aktywny system powiadamiania o ruchu drogowym gęstości ruchu lub np. zbliżaniu się do korka czy innej przeszkody, zjazdu lub podjazdu. W każdym przypadku cel jest jeden: optymalne wykorzystanie paliwa bądź energii odzyskiwanej z hamowania silnikiem, co pozwala także na np. unikanie niepotrzebnych zmian biegów, gdy z nawigacji wiadomo, że zaraz za pokonywanym zakrętem jest kolejny zakręt lub skrzyżowanie z koniecznością przyhamowania."

 

źródło: mototarget.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
olej wymieniony przy 200 tys km (wymiana dynamiczna z płukaniem skrzyni) w servisie ZF. Komputer nie pokazuje błędów, brak opiłków metalu w starym oleju , kolor starego oleju w normie. Kierownik serwisu wspominał o ułomności systemu start-stop który powoduje skoki ciśnienia oleju w skrzyni, a w konsekwencji prowadzi do skrócenia żywotności samej skrzyni.

 

2016_12_02_10_26_21.jpg

 

2016_12_02_10_26_51.jpgfree image uploading

 

2016_12_02_10_26_37.jpgfree photo hosting

 

2016_12_02_10_27_34.jpgimage ru

 

2016_12_02_10_27_05.jpgpic host

 

Olej w normie brak metalowych paprochow czyli co po 200tys nie potrzebnie wymieniałeś olej? A masz pewność ze wcześniej nikt przed Tobą nie wymieniał go? Druga sprawa sam z takim zamiarem się nosze aktualnie 160tys 320d ED 8AT

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.