Skocz do zawartości

[328i] problem z lampami tył Led


swiniosz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam też mam lampy led mój problem jest z deka inny mianowicie nie działa (tez czasami) jeden z segmentów lewego kierunkowskazu, tzn prawy świeci na trzy rzędy a lewy na dwa, było sprawdzane i niby wszystko ok. Też tego nie ogarniam więc olałem, prawdę mówiąc jeśli komuś nie pokaże na włączonych awaryjnych nikt nie zwrócił na to uwagi .
BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ostatnio problem przejść okresowe badanie techniczne. Nagle okazało się że migacz nie działa i musiałem się trochę najeździć żeby z tym zrobić(tzn skapłem się że moduły są prawdopodobnie zepsute i czekałem aż zacznie samo działać) i jakoś przeszło choć zaraz i tak przestał działać... To jest lewy kierunek więc trochę niebezpiecznie jak chce skręcać itd. Na allegro napisałem do wszystkich którzy mają światła LED do e46 i tylko jedna osoba odpisała że takie cuś ma i że to jest akurat z uszkodzonego w transporcie kompletu... Strasznie ciężko takie elementy dostać. Jak już założe to nowo kupione moduły to rozbiore te stare i jeśli nie będą bardzo złożone to wrzucę tutaj zdjęcia. Może komuś do naprawy się przyda ;-)

 

Mi też część ledów nie działa ale stawiam na to że po prostu są przepalone/stare i wlutowanie nowych pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Elektryka z allegro już przyszła i po podłączeniu nie chciała działać ale przełożenie kabelków pomogło(tam są takie wtyczki i one były źle podłączone).

Co dziwne, diody które wcześniej nie działały(nie świeciło kilka diod z lewej strony) zaczęły działać xD myślałem że są spalone ale wychodzi na to że coś z tą elektryką było. Z prawej strony 4 jak nie świeciły w kierunku tak dalej nie świecą ale póki co może być.

 

Jak będę w domu to tą starą elektronike rozwale i wkleje zdjęcia. Może ktoś swój taki układ sterujący światłami zrobi, fajny bajer by był ;-) coś podobnego by można zrobić

i jeszcze jakby światło STOP zapalając się schodziłoby do środka xD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kozacki efekt ja kontynuuję car detailing (klamki ,listwa spryskiwaczy z wlotem powietrza na masce, listwa od podświetlania tablicy rejestracyjnej na tylnej klapie mam w kolorze nadwozia polakierowane ) po poprzednim właścicielu ostatnio wymieniałem klosze lamp z przodu i stare klosze wraz z wkładami mam w piwnicy jeden polakierowałem na biało drugi na zielono bo auto zielone zaraz dorzucę zdjęcia .

 

Tu widać ori po wymianie klosza są czarne matowe a listwa pod lampą Kolor FARNGRUEN METALLIC (386) w kolorze auta

 

http://imageshack.us/a/img841/8313/20120614145701.jpg

 

fotka w białym kolorze do listwy pod lampą cosmoschwarz

 

http://imageshack.us/a/img707/2401/20121001151949.jpg

 

zielony z Mazdy kuziego

 

http://imageshack.us/a/img843/4590/20121001151916.jpg

 

to są przykłady do siebie polakieruje na FARNGRUEN METALLIC (386) jak klamki i resztę elementów wyglądają świetnie w porównaniu do serii. mam wersję z chromowanymi listewkami i wykończeniami więc efekt końcowy będzie miażdzący .

 

http://imageshack.us/a/img4/3593/20120809195806.jpg

Edytowane przez radE46cki
BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak już lecę ! Żarówki też się palą nawet częściej niż ledy.

 

No palą się częściej, taka zasada działania, ale LEDY mają być wieczne, a wieczne są tyle te OEM. Te hińskie to trzymają wyjątkowo którko. Po za tym, ze wymianę wszystkich żarówek z tyły zapłacę hmmm 20złotych maks, a za ledy...???

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja ale 60% pretekstów do zatrzymania auta do rutynowych kontroli to właśnie brak tylnych świateł .

ledy , polakierowana listwa i oczywiście forumowa naklejka :cool2:

 

 

http://imageshack.us/a/img715/3086/20120809195848.jpg

BMW E46 320i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam ma problem z ledami w BMW, poprzedni właściciel miał pomysł żeby wsadzić do niej ledy i tak zrobił problem jest taki że kupiłem ją już z niedziałającym lewym światłem to znaczy migacz działa poprawnie czy to z awaryjnych i z kierunku nie ma problemu załącza się za każdym razem, problem jest ze stopem i światłem pozycyjnym które się nie załącza. Dziś wybadałem sprawę i podmieniłem ten moduł z lewej z prawa strona i światło ruszyło od razu a po założeniu "uszkodzonego" modułu na prawa takie same objawy jak z lewej strony

http://iv.pl/images/08764597286113940004.jpg

 

Wziąłem moduł do domu na jakąś godzinkę i poszedłem znów do samochodu, zapalam świata oba działają, 30 min później już moja radość się skończyła światło padło od nowa. Wziąłem od nowa ten moduł do domu podgrzałem go suszarką i znów działa. Jest on raczej nierozbieralny(jedyne co widze to dwa wystające do połowy kondensatory) zalany jest jakimś klejem wiec nie idzie go głębiej przebadać. Ale może ktoś z forumułowiczów miał podobny problem i podzieli się jak go rozwiązać. Zakup nowej lampy nie wchodzi w grę, muszę jakąś tę wskrzesić ewentualnie zakup samych przetwornic :)

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Jestem nowy na tym forum więc witam wszystkich. Też miałem ten problem nieświecił stop i pozycyjne stukając w czarną kostkę tą z kondensatorami czasami światła migneły więc wymieniłem kondensatory ale nie pomogło zato pomogło wydłubanie całości (płytki razem z żywicą) z tego plastiku i poprawienie wszystkich lutów na płytce i sukces lampa świeci (luty są pod plastikiem z drugiej strony kondensatorów) może komuś się to przyda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.