Skocz do zawartości

Lokalizacja tylnych odpływów dachu panoramicznego ?


crash2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio po myciu samochodu zauwazyłem ze cieknie mi woda do bagaznika od strony trójkąta ostrzegawczego. Okazuje się że odpływy dachu panoramicznego przynajmniej z przodu były przy wylocie totalnie zatkane (błoto, muł, szlam) :duh: . Pogmerałem od dołu drutem i sie ładnie odetkały. Chciałem zrobić to samo z tylnymi odpływami ale nie mogę ich namierzyć. Szukałem w googlach ale bezskutecznie, gdzieś na zachodnim forum wyczytałem że podobno te odpływy są schowane za zderzakiem... :mad2: Czy ktoś dysponuje może jakimś zdjęciem albo schematem który by pomógł je odnaleźć ? z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

tutaj podaje filmik jak to jest w BMW 5 ..... ale w w X3 - E83 jest podobnie :D

 

Fix Most Common Roof Leak - BMW 5 Series 2004-2010 - Water leaking on passenger side - Easy Fix

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

tu jest opisana procedura czyszczenia :

 

http://www.bimmerfest.com/forums/showthread.php?t=593906

 

#10

That is the right tube and the one on the left side of the vehicle can be seen by removing the access panel on the interior. It is difficult to find the outlets under the car as they are hidden under the rear bumper cover. If you stick your hand under the bumper from behind the vehicle and reach around a bit, you can definitely feel the outlet. Unfortunately, you can't do much cleaning from the bottom end of the tube.

 

To znaczy z prawa do probówki i jeden po lewej stronie pojazdu są widoczne usunięcie panelu dostępu we wnętrzu. Trudno jest znaleźć pod samochodem, ponieważ są one ukryte pod osłoną tylną zderzaka. Jeśli trzymać rękę pod zderzak z tyłu pojazdu jest male wzniesienie , na pewno można poczuć wylot. Niestety, nie można zrobić dużo wyczyscic na dolne, końca rurki.

 

I was able to clean out the rear drains, but I needed to drop the roof liner to access the rear end of the sunroof. It is only 4 screws (if I recall correctly) to remove the side access covers along the vertical surfaces of the trunk lid. The you need to pull the liner down carefully making sure not to break the plastic piece in the middle of the liner which actually holds it up. With the liner dropped down a bit, you can reach up while standing behind the vehicle and feel the drain at the back of the sunroof unit.

 

Udało mi się oczyścić tylne koncowki kanalizacji, ale musiałem upuścić podsufitke aby uzyskać dostęp do tylnego końca szyberdachu. To tylko 4 śruby (jeśli dobrze pamiętam), aby zdjąć osłony boczne - pionowe powierzchnie pokrywy bagażnika. Trzeba wyciągnąć wkładkę w dół, ostrożnie upewniając się, aby nie złamać plastikowy kawałek w środku wkładki, które w rzeczywistości trzyma go. Z wyłożenie spadł trochę, można osiągnąć nawet stojąc z tyłu pojazdu i poczuć odpływy tylne szyberdachu.

 

To clean the drain tube of debris, I simply inserted a long piece (6 ft or so) of stiff trimmer cord. There isn't much room to work in there so you will have to insert it a few inches at a time. The drain tube is pretty much a straight shot down to the outlet where the last piece is a 90 degree turn.

Took about 30 minutes to disassemble, clean out tube, and reassemble. Of course I also tested the drains once done by pouring a pitcher of water into the outer sunroof track to make sure that all of the drains flowed freely before reassembling.

 

Aby oczyścić rurę spustową , po prostu wprowadzam długi kawałek (6 stóp lub więcej) ze sztywnym przewodem - rdzeniem. Tam nie ma zbyt wiele miejsca do pracy , więc trzeba będzie włożyć ją kilka cali na raz. Rura spustowa jest dość dluga do gniazdka, w którym ostatni kawałek jest zagiety o 90 stopni. Trwało to około 30 minut, aby zdemontować, oczyścić rurkę i zmontować. Oczywiście ja też testowalem odplyw , zrobilem to zaraz przez wylanie dzbana wody w zewnętrzny tor szyberdachu, aby upewnić się, że wszystkie odplywy przepuszczaja swobodnie przed ponownym montażem.

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

If you pour water into the wrong track, you will find out quickly because the water will be overflowing the sunroof tray and spilling inside the car. That is how I found out that my drains were blocked. Rear trunk was soaked and there was standing water in the battery tray; about 1" of water. Also started to get some electrical gremlins. Dealer had my car for 3 days trying to determine why my entire electrical system appeared to be randomly failing. Turned out to be a corroded connector in the left side of the trunk for the NAV/Sirius that had failed and was confusing the onboard electronics. Thankfully covered under extended warranty, but the dealer did not mention anything about the water coming into the vehicle or the sunroof drains. When I washed the car the next week, the rear of the car was soaked again so I decided to go in and fix the problem myself.

 

Jeśli wlać wodę do złej drodze, dowiesz się szybko, ponieważ woda będzie przelewał tacę szyberdachu i rozlewaje się wewnątrz samochodu. W ten sposób dowiedziałem się, że moje dreny zostały zablokowane. Tylny bagażnik był przemoczony i nie było stojącej wody w zasobniku na baterie; około 1 "z wody. Również zaczął trochę gremliny elektrycznych. Dealer miał swój samochód na 3 dni próbuje ustalić, dlaczego mój cały układ elektryczny pojawił się losowo niepowodzeniem. Okazał się być skorodowane złącza po lewej stronie tułowia dla NAV / Sirius, że zawiódł i został pomieszanie pokładzie elektroniki. na szczęście objęte rozszerzona gwarancja, ale sprzedawca nie wspomniał nic ze woda wchodzi do pojazdu przez odpływy szyberdachu. Gdy umyłem samochód w zeszlym tygodniu, tyl samochodu byl ponownie mokry, więc postanowiłem wejść i rozwiązać problem samodzielnie.

 

Unfortunately, I didn't get any pictures showing the drain tubes, but if you can remove the rear access panels, you will see them easily. If you follow them down, you should get a feeling for their location under the car. Going up, they follow the rear pillar up to the back end of the sunroof tray.

 

Niestety, nie mam żadnych zdjęc pokazujących rury spustowe, ale jeśli można zdjąć tylne panele dostępowe ( w bagazniku ), widać je z łatwością. Jeśli zastosujemy je w dół, należy zorientować się w ich miejscu pod samochodem. Idąc w górę, podążają w kierunku tylnego słupka aż do tylnego końca szyberdachu.

 

P.S.

sorry za tlumaczenie tekstu ale uzywam programu na kompie zeby bylo szybciej / man malo czasu

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,ja też walczę z wlewającą się wodą do środka pojazdu.Najwięcej cieknie z przodu od strony pasażera.Dzisiaj rozkręciłem podsufitkę i wyciek jak na dłoni.Odpływy są drożne,sprawdzane ale tak to wygląda że nie nadążają odprowadzać nadmiaru wody.Polewałem z węża po szyberdachu i za parę minut tak samo leciało wewnątrz.

Zdjęcie pierwsze to wyciek na składaniu rynienki,widok od wewnątrz:

https://zapodaj.net/226f075bf1c00.jpg.html

 

Zdjęcie drugie to widok łączenia szyny szyberdachu z rynna odprowadzającą wodę.Pytanie czy w tej szynie może znajdować się woda???

https://zapodaj.net/a35c90b57a524.jpg.html

 

Zdjęcie trzecie to strona od pasażera strzałki to łączenie i największy wyciek,jest tam trochę jakieś masy ale chyba zbyt mało:

https://zapodaj.net/9beb690a31d4f.jpg.html

 

Zdjęcie czwarte to widok z góry i potencjalna dziura przez którą się leje:

https://zapodaj.net/c40a028815963.jpg.html

 

Pytanie czy zakleić tą dziurę (zdjęcie 4) jakąś masą?wydaję mi się że w tej szynie nie powinna się zbierać woda,chyba że się mylę.Ma ktoś jakieś pomysły?Myslę że te odpływy z szyberdachu powinny sobie poradzić z usunięciem wody.Może już uszczelki z szyberdachu są do wymiany.Może jakiś inny pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie jest od kiedy cieknie czy przedtem było O.K. i teraz zaczęło przeciekać ?

spróbuj to miejsce uszczelnić i zobacz jakie to da rezultaty w Castoramie lub tego typu sklepach można dostać uszczelniacz Butolinowy w tubie podobny jak sylikon

uszczelni tym i od czekaj minimum 12h a najlepiej 24h i zrób próbę wody , w żadnym innym miejscu nie powinna spływać woda jak w czterech otworach odprowadzających wodę . :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było dobrze do tej pory.Dwa razy już miałem taką akcję że woda stała u pasażera.Teraz zakleiłem silikonem,taki na dachy zobaczymy czy coś to da.Nie robiłem jeszcze próby

bo musiałem wszystko poskręcać,wywalona była cała tapicerka,potrzebny był samochód.Teraz jeszcze wymienię uszczelkę dachu panoramicznego,zobaczymy czy to coś da i zrobię próbę.Ale najlepiej byłoby ściągnąć tapicerkę,wszystko widać a jest tego rozbierania.Właśnie nie rozumiem dlaczego te cztery miejsca nie nadążają odprowadzić dużo wody,bo nie sądzę że ta masa wyparowała z tych miejsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego pewien na 1000%.Miałem całą podsufitkę wywaloną i inne plastiki.Żeby być pewnym lałem wodą z węża,po chwili był wodospad do środka.Leje się na podsufitkę,potem na słupek przy przedniej szybie i dalej pod dywanik i mam jezioro.Tak chyba mi szlag trafił moduł komfortu,musiał dostać trochę wilgoci.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pewnie autor już ogarnął temat zapchanych tylnych odpływów ale może komuś się jeszcze przyda.

I mnie spotkała ta wątpliwa przyjemność czyszczenia w moim przypadku prawego tylnego odpływu dachu panoramicznego.


Co potrzeba (E61):

Narzędzia: Torx 10, klucze nasadowe 8,10, coś do przetykania (ja użyłem linki z kosy spalinowej)

Co robimy po kolei:

1. Odkręcamy 3 szt śrubek z prowadnicy rolety na prawym słupku, oraz 2szt nakrętek 8

2. Odkręcany uchwyt rolety w podsufitce (ten zamykany taką klapką). W środku jest śrubka torx

3. Zdejmujemy osłonę słupka (łatwo schodzi)

4. Odsłaniamy róg podsufitki (trzymają ją już teraz uszczelki oraz zatrzask na środku od strony klapy bagażnika)

5. Wkładamy rękę i zdejmujemy wąż odprowadzający wodę z rynienki (wąż ma dwa takie jakby wąsy oraz średnicę ok 1-1,2cm

6. Dmuchamy i sprawdzamy drożność. Jak nie idzie to podarujcie sobie przepychanie ponieważ problem na 100% znajduje się na końcu węża w okolicy tylnego koła.

7. Żeby się tam dostać większość osób ściąga zderzak (to łatwe ale mi się nie chciało), ja zdjąłem osłonę kompresora NIVO i tamtędy dostałem się do końcówki węża. Na końcówce znajduje się taki dziwny zaworek w kształcie X i pewnie on jest problemem naszych przecieków.

8. Wężyk puginałem, pościskałem palcami. Czuć było zator wewnątrz. Potem od góry pompką rowerową przedmuchałem wężyk. Wystarczyło 1,5-2bara aby czop z piachu, kurzu i pyłków wyskoczył na zewnątrz. Zator u mnie był na ok 5-6 cm węża.

9 Składamy wszystko w odwrotnej kolejności


Czas operacji z jednej strony to ok 20-30 minut razem z szukaniem optymalnego rozwiązania.

http://img30.imageshack.us/img30/5268/minie61.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam mam taki sam problem jak opisany powyżej dotyczący cieknacego szyberdachu gdzie woda leje się po podsufitce na słupek a następnie nz dywaniki czy ktoś rozwiązał ten problem jakimś uszczelniaczem?

Czy mógłby ktoś wrzucić fotki w których miejscach lala się woda bo niestety te zawarte tutaj są już skasowane.

Z góry dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

woda leje się po podsufitce na słupek a następnie nz dywaniki

 

Jeśli to przedni dywanik to osłony słupka łatwo się zdejmuje, a i bez tego jest szansa że da radę ogarnąć pod warunkiem że wężyki są całe bo dostęp do przednich kanalików po otwarciu dachu masz dobry.


BTW Jesteś pewny że to woda z dachu ? jeśli nie widać że po słupku leci to warto sprawdzić matę wewnątrz drzwi, potrafi się odkleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.