Skocz do zawartości

E61 Dziwne "buczenie" w zakresie 1500-2000 obr na 6 biegu


Meka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od jakiegoś czasu dziwną przypadłość. Występuje wyłącznie na 6 biegu w zakresie niskich obrotów 1500 do 2000 przy prędkościach 110-140km/h. Silnik dziwnie (głośno) buczy jakby tłumik był do wymiany. Tylko i wyłącznie na 6 biegu jak powoli przyspieszam na niskich obrotach. Na innych biegach w tych zakresach jest OK, po redukcji na 5 też jest OK. Coś ze skrzynią biegów? Auto ma już 238k przebiegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzi nie udzielę ale jestem ciekaw opinii. Miałem identyczne objawy na zimówkach (16") na letnich (19") wcześniej, ani teraz tego efektu nie ma.

Wymieniłem w międzyczasie podporę wału bo się kwalifikowała, ale nic się nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny objawy głośne buczenie ale nie jest to określone że tylko w podanym zakresie się tak dzieje. Czasem jak jadę długą trasę to pod koniec zaczyna głośno buczeć i przestaje czasem jadąc po mieście zacznie buczeć i po jakimś czasie mija. W poniędziałek daję auto na wymianę oleju i podzespołów skrzyni ewentualnie konwertera to się okaże gdy dostaną się do skrzyni i zdiagnozują problem.
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A nie uruchomiło Wam sie wypalanie DPFa ?

 

Przy tym przebiegu może jest juz przytkany i procedura wypalania uruchamia się podejrzanie często. Objaw - własnie taki ze obroty zaczynaja trochę inaczej iśc 'niż zwykle', plus odgłos jak by tłumik miał dziurę gdzieś na rurach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.