Skocz do zawartości

e46 328i swap na 6cio beiegową skrzynie


Bombermann

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupiłem niedawno piękną e46 328i z 5cio biegową skrzynią biegów chciałbym wrzucić 6 biegów poszukałem troche na forum ale nie znalazłem temat co by ktos już robił takie coś wiec czy da sie wrzucić 6 biegów do e46 99r. 2.8l silnik bez przerabiania specjalnego skrzyni (łapy kołnierz mocowanie wału) sprzegła i wodzików ? w planach do zestawu byłoby oczywiście sprzęgło org. lub spiek nowe oleje krzyzaki tuleje i reszta bo jak robic to całosc zeby 5 razy nie rozbierac z góry dzięki za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie widzę ze dużo roboty z tym narazie zrobię remont bo mi puka przy zmianie biegów coś z tyłu (dyfer półosie albo Krzyżak) a skrzynie wrzucę razem ze swapem na 3.0 kiedyś bo pewnie będę robił
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A też dobry pomysł z tym dolotem a wtryski z m54b30 tez by coś dały? Bo tak z 250 kucy by siadlo ale to z czasem najpierw muszę trochę ogarnąć auto bo ma to swoje lata a swapa to chciałem zrobić na 6b bo mi na 1-3 szarpie i wali krzyżak na wale a to remont tylko bo za dużo srania z tą przekładka skrzyni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl ten swap na 6b.

Za:

dodatkowe przełożenie - spalanie pewnie trochę niższe ale tak naprawdę nie byłbym w stanie powiedzieć o ile.

Przeciw:

trzeba kupić trochę gratów

dodatkowe przełożenie wykorzystywane w zasadzie przy większych prędkościach - 1..5 takie same

ciężko dostać używaną skrzynię 6b do benzyny

skrzynia biegów praktycznie nie remontowalna, do skrzyni 5b wszystkie części kupisz, co prawda w ASO, ale są

skrzynie 6b lubią grzechotać

używana skrzynia 5b jest łatwiej dostępna, to tak żeby nie powiedzieć, że jest ich pełno

 

Twoja decyzja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.