Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szczerze to nigdy się nie interesowałem BMW, ale w dzisiejszych czasach naprawdę ciężko znaleźć coś normalnego. Dzięki za tolerancje moich głupich pytań i za pomoc. Rozumiem, że wymiana rozrządu w takim modelu silnika powinna oscylować w okolicach 1000 zł. Mechanik mi powiedział, że nie chce się podejmować tego bo to są delikatne silniki i dał mi namiar na gościa który sobie krzyknął 2500.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co sądzicie o tej ofercie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-full-wersja-serwis-aso-bezwypadek-100-xenon-automat-ID6B2iH4.html

Wszystko wygląda cacy, ale trochę drogo... dochodzi jeszcze koszt wymiany rozrządu, bo na 99% nie był robiony...

Zastanawiam się też, czy ten silnik jest wystarczająco mocny dla tego autka? Czy lepiej szukać wersji 120?

Tak czy inaczej, muszę się chyba w końcu przejechać :D

Bardzo przyjemna wersja, jak wszystko jest ok (trzeba sprawdzić) tak jak jest w ogłoszeniu to cena jest ok, dobre i pewne auto swoje kosztuje. Zdecydowanie warto go sprawdzić.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o tej ofercie?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-full-wersja-serwis-aso-bezwypadek-100-xenon-automat-ID6B2iH4.html

Wszystko wygląda cacy, ale trochę drogo... dochodzi jeszcze koszt wymiany rozrządu, bo na 99% nie był robiony...

Zastanawiam się też, czy ten silnik jest wystarczająco mocny dla tego autka? Czy lepiej szukać wersji 120?

Tak czy inaczej, muszę się chyba w końcu przejechać :D

Bardzo przyjemna wersja, jak wszystko jest ok (trzeba sprawdzić) tak jak jest w ogłoszeniu to cena jest ok, dobre i pewne auto swoje kosztuje. Zdecydowanie warto go sprawdzić.

No niestety już chyba ktoś go kupił bo ogłoszenie zniknęło. Nie sądziłem że jest takie branie na te samochody. Jak już się pojawi dobra oferta to szybko znika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No niestety już chyba ktoś go kupił bo ogłoszenie zniknęło. Nie sądziłem że jest takie branie na te samochody. Jak już się pojawi dobra oferta to szybko znika

 

Wlasnie, co do tego co napisałes. Zauważyłem, jak jestem raz na jakis czas w kraju, to w mojej okolicy pojawia sie coraz wiecej jedynek, jak ja kupowalem spotkałem może z dwie. Teraz to z 6 sztuk jezdzi :D

0e1de3693c7c5abemed.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,


Planuję zakup BMW seria 1.

Samochód będzie używać kobieta. Głownie jazda do/z pracy w korkach.

W sumie 10 kilometrów dziennie spokojnej jazdy w korku.

Biorąc pod uwagę powyższe wydaje mi się, że dobrym rozwiązaniem jest samochód z silnikiem benzynowym.

Wydaje mi się, że dla diesla była by to mordęga (może się mylę).

Prośba o sugestie na jakim silniku się skupić w poszukiwaniach samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam ponownie :)


Znalazłam takie cudo, bardzo w moim typie ;)

Proszę o opinię znawców :)

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-z-niemiec-serwisowana-climatronic-alu-ID6AojGG.html#gallery-grid-full

Będę wdzięczna za każde info :)

Pozdrawiam!

 

Po pierwsze auto oferowane przez komis... więc czujność razy 3.

Po drugie to jest polift, więc silnik na bezpośrednim wtrysku.

Nie nadaję się do LPG.

Jego usterkowość jest też większa niż wersji przedliftowej na pośrednim wtrysku.

Do zweryfikowania oprócz standard, czyli stan powłoki lakierniczej (grubość) i ślady ewentualnych napraw, sprawność całego wyposażenia.

To przy silniku w szczególności:

- rozrząd

- wtryski + pompa wysokiego ciśnienia

- sonda NOX


Same zdjęcia, są OK.


Należy rozkodować VIN i porównać czy wszystko z nim się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy silniku w szczególności:

- rozrząd

- wtryski + pompa wysokiego ciśnienia

- sonda NOX

 

Jak to sprawdzić? Jeśli pokażą mi jakieś dokumenty, to ok...a jeśli informacja słowna"wymienione"? Czy to musi być udokumentowane?


A co do inst. gazowej- to na jaki typ silnika lub inne właściwości mam zwracać uwagę? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To przy silniku w szczególności:

- rozrząd

- wtryski + pompa wysokiego ciśnienia

- sonda NOX

 

Jak to sprawdzić? Jeśli pokażą mi jakieś dokumenty, to ok...a jeśli informacja słowna"wymienione"? Czy to musi być udokumentowane?


A co do inst. gazowej- to na jaki typ silnika lub inne właściwości mam zwracać uwagę? :roll:

Tam kolega wyzej juz wspomnial, jesli ma byc lpg to tylko pre lci wiec max 2006r. Po tym okresie montowane sa silniki z bezposrednim wtryskiem. Jesli chodzi o auta po lifcie, znacznie lepszym wyborem jest diesel. Benzyna jest slaba i klopotliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bioły1993to nei jest duży przebieg tylko normalny, 290/11= 26 tyś rocznie. W Polsce większość jeździ skręconymi autami ludzie tylko sami siebie oszukują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ogólnie przebieg 290k to trochę dużo nie wiem co o tym myśleć w kontekście tez późniejszej odsprzedaży :/

Duży ale raczej prawdziwy. W naszym chorym krwju gdzie połowa szuka do 200tys będzie problem później sprzedać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.