Skocz do zawartości

Zakup BMW Serii 1, porównania, pytania, oceny


osy4

Rekomendowane odpowiedzi

Berlin jest najtansza opcja kupienia auta w ciemno bez wczesniejszego rozeznania.

Nie ma wiekszego niemieckiego miasta blizej polskiej granicy gdzie mozna cos wybrac.

Zwykla bmw serii 1 mozna kupic bez problemu bo jeansami jest juz gorzej :)

 

 

Np. takie bmw z gersdorf kolo chemnitz

 

 

BMW 118d 5-Türer Angebot

Preis

9.989,00 €

 

Angebotsnummer 010697

Fahrzeugart Gebrauchtwagen

Erstzulassung 03/2008

Kilometerstand 113.000 km

Hubraum 1.995 cm³

Zylinder 4

Leistung 105 kW (143 PS)

Kraftstoff Diesel

Getriebe Schaltgetriebe

Farbe titansilber metallic

Polster Stoff Elektra Anthrazit/Schwarz

HU 01/2015

MADE IN PRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Berlin jest ok.Mogę podac namiary na kilka placy.

W najgorszym wypadku jak nie kupisz pierwszego dnia to hotel B&B za całe 58 euro i drugi dzień poszukiwań.

Ja tam kupiłem swoją za całe 4300E z 2006 roku z navi,ksenon i inne .Dach po delikatnym gradobiciu,prawie niewidocznym

Mini Cooper S R53 '06 @220 KM

BMW E87 118d '06 @ 163 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem E46 z Berlina - a przyjechała z Włoch. Teraz autem jeździ od 5 lat kolega i jakoś nie narzeka, a przebieg już duuuży.

 

W Berlinie są szroty, jak i normalne auta - jak wszędzie. Jaka cena, takie auto. Czasami można również dokupić tablice w sobotę, ale nie wiem jak jest na tą chwilę, bo coś się miało zmienić z przepisami (konieczny ważny przegląd).

 

Co do serii 1, to kupowałem parę miesięcy temu, ale z prywatnych rąk - spod Bremen. Plus tego taki, że prywaciarze raczej nie kręcą liczników.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do tematu po dalszych poszukiwaniach. Znalazłem kilka ciekawych propozycji benzynowych. Wydaje mi się, że byłbym zadowolony nawet z 143 konnej wersji benzynowej. Zawsze byłem zwolennikiem benzyny, ale przeważnie jest znacznie mniej egzemplarzy do wyboru. W związku z tym mam pytanie do posiadaczy przede wszystkim właścicieli dieslów - jak wygląda kultura pracy dieslów w BMW? Moim głównym powodem zmiany obecnego samochodu (Alfa Romeo z 1.9 JTD) jest głośna praca silnika i jego dosyć spore drgania na niskich obrotach. Do JTD leje tylko paliwo i nic więcej, jest bezawaryjny ale drażni mnie jak ten silnik pracuje. Może akurat ma ktoś jakieś porównanie jak to wygląda w BMW? Jezdziłem również Audi A4 z 2.0TDI na pompowtryskach i nawet jego kultura pracy jest dużo lepsza niż JTD. Jeśli diesel w BMW też nie jest przykładem cichej pracy lub wyczuwalnych drgań będę się skłaniał ku poszukiwaniu benzynowego egzemplarza.

 

Wiem, że najlepszym wyjściem byłoby poprostu poszukać czegoś i się przejechać ale równie dobrze mogę spytać o opinie obecnych właścicieli, przynajmniej mnie nakieruje to na jakiś tor poszukiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno gdy szukałem serii 1, to również brałem pod uwagę zakup z silnikiem benzynowym 118i, ale te silniki nie są wcale takie całkiem bezproblemowe: problemy z katalizatorem/nox, cewki (najlepiej poszukaj o tym na forum). Wolałem wybrać diesla N47 w którym trzeba zadbać o rozrząd, bo poza tym silnik jest udany.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma jakieś wady :) Benzynowe jednak są pewnie prostsze w naprawie. Tak czy inaczej nie jestem zapatrzony na jeden konkretny silnik, gdybym miał znaleźć w świetnym stanie i dobrze wyposażoną benzynę to bym brał w ciemno. Diesel ma tą sporą zalete, że prosto można podnieść moc i nawet z 118d można zrobić dosyć szybkie autko ale boję się, że znowu przesiądę się na kolejnego "klekota" z którego nie będę do końca zadowolony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy benzynowy bmw z serii 1 to 130i tyle ze troche wiecej pali..

 

...nie wspominając o 135i :wink:

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum ale chcialbym sie zapytac odnosnie bmw 120d 2007 163km. co myslicie o silniku bo slyszalem ze tam jakies dziury sie wypalaja w silniku. Prosze o opinie uzytkownikow tego auta gdzyz bardzo mi zalezy na kupnie tego samochodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakieś konkrety ? To który silnik wybrać, żeby było z nim najmniej problemów ?

Ogólnie jakie są koszty eksploatacji E87 ? Klocki, tarcze, amortyzatory, czy co tam jeszcze potrafi klęknąć ?

Pytam bo dziewczyna szuka auta do 35k zł i właśnie 1er w benzynie jak na razie podoba jej się najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam do sprzedania 120D - trochę starsze niż szukasz ale autko pewne - sprzedaje bo nabyłem młodszą E91. Jak jesteś zainteresowany link do ogłoszenia:

http://www.gumtree.pl/a-samochody-osobowe/gorlice/bmw-120d-163-km-2006r-ksenony-reczna-skrzynia-biegow-alufelgi-klimatronic/1001384686140910520547709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc :)

 

tak sie zlozylo ze prawdopodobnie bede polowal na to auto. czy moge was prosic w jaka wersje warto inwestowac przy budzecie okolo 25tys? na co szczegolnie zwracac uwage przy kupnie? jakie sa najczestsze usterki w danej wersji itd?

 

z gory bardzo dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :)

kotecek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 25k to podstawowy motor i jak najleoszy stan po prostu. Na nic innego nie licz

dziekuje za odpowiedz ale chodzilo mi o cos w stylu ktory rocznik jestem za to w stanie wyrwac albo czy lepszy diesel niz benzyna itd. ofc mam oczy ale mechanikiem to ja nie jestem i troszke sie boje napalic na oferte a potem wpakowac dodatkowe kilka tysiecy zeby auto sie nie rozpadlo po przejechaniu 10km.

 

np czy taka:

http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-1-bmw-seria-1-116tys-lift-122-km-4-kola-z-oponami-zimowymi-ID6y5PWj.html

lub taka:

http://olx.pl/oferta/bmw-116-i-e87-klimatyzacja-alu-CID5-IDaLdwd.html#04dca310b4

 

oferta ma rece i nogi? nie wiem tez czy jest jakas gigantyczna roznica pomiedzy wersjami 116i a np 118i lub 120i. moglby ktos jednym zdaniem opisac?

 

jeszcze raz bardzo dziekuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz sobie na mobile_de i będziesz wiedział na co Cię stać i dolicz sobie sprowadzenie tego auta. Niestety, ale prawda jest taka, że większość aut z DE jest po kolizji i kupione od Turasa. Ten z rocznika 2007 po lifcie w tej cenie to niezłe padło musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
  • 5 miesięcy temu...
Witam, jestem nowy na forum i nazywam sie Łukasz. Obecnie jezdze audi a4 1.9tdi w avancie, ale stwierdzilem ze jestem za młody na takie nudne auto :p Co prawda o silniku spokojnie moge powiedziec ze jest niezawodne. Ale chciałbym sprobowac czegos nowego. Myślałem nad BMW 1, tylko jest taki problem ze nigdy w rękach nie mialem i nie prowadziłem zadnej bmw. Nie mam pojęcia na jakie silniki patrzeć, nie mam pojęcia o usterkach. Z tego co wyczytałem, silniki 1.6 = kiepska opcja / silniki 2.0 benz= dobra opcja, jak takie 2.0 pracują z sekwencją? Budzet mam niewielki, myślicie ze dam radę zmieścic sie w 20tys za pierwsze wypusty ? Ewentualnie moze byc z jakąs przygodą blacharską, jak jest dobrze zrobione to mi to nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chcesz kupic bmw serii 1 za okolo 20 tys. lub ponizej poprostu odpusc bo tylko sie zrazisz do tej marki poprzez ze trafisz na szrot i potem bedzie gadanie jakie bmw to auto lipne i sie sypie. 116i rozrzad siada, slaba opcja, 120i w sekwencji nie wiem jak, ale ma 150 koni i slabo przyspiesza, chyba ze na przyspieszeniu ci nie zalezy. Mozesz tez pomyslec o opcji 118d lub 120d ale to 25 tys. w kieszeni musi byc. W utrzymaniu jest to auto drozsze niz tym co teraz jezdzisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.