Skocz do zawartości

520d kiedy włączają się welcome lights?


Rez

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

właśnie stałem się szczęśliwym posiadaczem E61 po lifcie. W iDrive włączyłem funkcję welcome lights, ale zauważyłem że światła nie zawsze się włączają. Po dłuższym postoju w garażu podziemnym nie odpala świateł. Jak zamknę auto i od razu otworzę ponownie wszystko działa. Nie wiem o co chodzi. Czy musi być ciemno, żeby welcome lights się zapaliły? Auto stoi w garażu podziemnym tuż pod lampą.

Pokrętło świateł mam przełączone na "auto".

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy, trafna diagnoza :cool2: wczoraj padł mi akumulator. W związku z tym trzeba rozejrzeć się za nową baterią. W bagażniku obecnie mam Boscha 95Ah 800A P+ S4 013 ale czytałem, że ma nienajlepsze opinie. Co polecacie żeby trochę z tym pojeździć? Rozumiem, że parametry muszą być identyczne żeby tego nie kodować?

 

Swoją drogą padające welcome lights to całkiem dobry sposób powiadamiania o słabym stanie akumulatora ;) Jak się teraz zastanowić to faktycznie odpalały się tylko bezpośrednio po jeździe, jak aku był doładowany, po nocy już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

I jedz na komputer bo pewnie IBS masz uwalony abo odłączony.

Akumulator nie powinien się tak sam z siebie wyładować żebyś nie mógł odpalić i powinny przychodzić informacje o słabym stanie baterii.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie padł sam z siebie. Sprzątałem auto i przez ponad godzinę paliły się wszystkie lampki w środku i w bagażniku (mam pakiet lights, więc jest tego sporo) + bawiłem się ustawieniami systemu, grało radio itp. Później zamykanie z pilota działało i lampki w środku dalej świeciły, ale auto nie miało już siły odpalić. Poprzedni właściciel mnie informował, że akumulator jest już na wyjściu. Skanowałem auto INPĄ i nie ma żadnych błędów, wiec to raczej nie IBS.

 

Po podładowaniu dalej jeżdżę i odpala po nocy bez problemu, ale wiem, że z tego aku to już nic nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Problem z welcome lights powrócił. Od miesiąca w aucie jest nowy akumulator, a światła raz włączają się, a raz nie. Czasem nie odpalą godzinę po jeździe, a czasem auto przestoi całą noc i rano witają mnie zapalone ringi. Żeby dowiedzieć się czy przypadkiem nie mam uwalonej tej nowej baterii włączyłem w ukrytym menu test napięcia akumulatora - po kilku godzinach postoju pokazuje 12.1, po odpaleniu silnika trzyma równe 14.1. Zgasiłem auto, włączyłem muzykę i xenony i czekałem aż napięcie spadnie maksymalnie. Nie chciało zjechać poniżej 12.1. Wysiadłem z auta, zamknąłem je i otworzyłem i welcome lights zadziałały :shock: Ale godzinę później już nie. Napięcie w ukrytym teście takie samo - 12.1.

 

Nie wiem na ile jest ten test miarodajny, ale coś mi się wydaje, że problem siedzi gdzieś indziej niż w napięciu akumulatora.

Mam oryginalny Dynamic Xenon, nic nie kombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A kupiłeś też AMG?

Zrob może restart modułu LM.

Może to LM wysiada????

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój akumulator to nie AGM. Wrzuciłem Boscha S4 013, bo taki był wcześniej. Jego parametry to 95Ah 800A. W samochodzie jest pełno elektroniki: komforty + składane lusterka + pakiet Lights + elektryczna kolumna kierownicy + dach panoramiczny itp., ale start-stop nie mam. Może faktycznie aku za słabe jak na ten model, wszystko tam jest na prąd :D

 

Jak zrobić ten reset modułu LM? Zauważyłem też, że od czasu do czasu jeden xenon nie odpala. Może to powiązany temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zapodaj pusty plik man abo zrób to na rheingold dzie wchodząc na drzewie w modul.

 

Najszybciej było by podmienić moduł i obserwować czy coś się zmieni.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.