Skocz do zawartości

F30, który silnik wybrać ? opinie, porady, porównania


bartos76

Rekomendowane odpowiedzi

Za 330i z USA i tak prawie 130 trzeba polozyc. Jeśli to ma mieć ręce i nogi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 330i z USA i tak prawie 130 trzeba polozyc. Jeśli to ma mieć ręce i nogi.

O to ciekawe, że aż tak dużo, bo ASO BMW zaproponowało, że odkupi moją 330i i dawali mi 135 tys. :-) a wtedy miała 1,5 roku i z polskiego salonu, więc się nie zgodziłem... nie potrafili mi wytłumaczyć, jak auto może stracić prawie połowę wartości w 1,5 roku... :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

O to ciekawe, że aż tak dużo, bo ASO BMW zaproponowało, że odkupi moją 330i i dawali mi 135 tys. :-) a wtedy miała 1,5 roku i z polskiego salonu, więc się nie zgodziłem... nie potrafili mi wytłumaczyć, jak auto może stracić prawie połowę wartości w 1,5 roku... :mad2:

 


Często mam dostęp do faktur pośrednich dealerow....

Przykład bonkowscy kupują auto x za 130k

A sprzedają za 155k...

Jak ktoś kupuje bez rabatu 20% nowa trójkę jest albo bardzo bogaty albo.....

Mój konfig 215k plus wydech drugie koła itd...

Po roku ubezpieczona na 156k

Teraz nowe ubezpieczenie na 136kola.

01.2017

I myślę że w takim stanie po tym co z autem robię więcej bym otrzymał.

Tym bardziej ze G20 330i fajny konfig to 270k

I to jest chore... C klasa lci 300 jest tańsza o ponad 30k przy tym samym wyposażeniu... A najlepsze jest to że za 300 można mieć c400 z 6 cylindrami...

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Pytanko. Planuje zakup tego auta : https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-performance-ID6AY09F.html#41533a75a9

Czy ktoś z was spotkał już się z tym autem?

Co sądzicie o silniku i jego podatności na chipa?

No i co sądzicie o przebiegu tego auta patrząc na silnik czy zaraz nie zacznie padać itp?:) :mad2:


Będę wdzięczny za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Właściciel tego auta udziela się na forum BMW Sport. Kiedyś miał bardzo fajnie pomodzone E90, z tym mu coś nie wyszło. Wersja sport z dołożonym M pakietem zewnętrznym i całą masą dodatków chińskich z aliexpress udających M performance. Końcówki wydechu bez komentarza. Ciekawe, czy zderzaki to oryginalny wyrób BMW, a nie zamiennik. Klima manualna...uboga wersja...
Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka.

Pytanko. Planuje zakup tego auta : https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-m-pakiet-performance-ID6AY09F.html#41533a75a9

Czy ktoś z was spotkał już się z tym autem?

Co sądzicie o silniku i jego podatności na chipa?

No i co sądzicie o przebiegu tego auta patrząc na silnik czy zaraz nie zacznie padać itp?:) :mad2:


Będę wdzięczny za pomoc :)

Pokaż fotki z czasu, kiedy przekraczała granice, może być ciekawie :D

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest zainteresowany to mam do oddania cesje leasingu swojego 320D.

Więcej na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś może miał do czynienia, kojarzy, oglądał to auto?


https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-salon-polska-2-0-245km-xdrive-m-sport-34-tys-km-przebiegu-fv23-ID6BACbX.html


kojarzycie może sprzedawcę? ma auta poleasingowe, które sprzedaje dalej. dziwi mnie ten chip zrobiony dosłownie kilka dni temu, ale sprzedawca zgadza się na sprawdzenie auta w jakimkolwiek serwisie i podał mi vin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Napisane, po chip tuningu, co daje 245 km, dużo lepiej niż w serii 2.0 184 km.

To według mnie jest fabryczne 2.0 184 km benzyna, tylko cały czas zaznaczana moc z 328 - 245 koni (bo oficjalnie po chipie - ciekawe, ile ma naprawdę koni). Silnik 245 km jest wyżej pozycjonowany, dlatego wszędzie w ogłoszeniu zaznacza tą moc.

Benzyna zamiast krwi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mnie ciekawi czemu 5 letnie auto ma 34 tys km przebiegu...

Cena jak za ten przebieg i wyposażenie bardzo atrakcyjna.

Jedyny minus to ta mała navi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 330i z USA i tak prawie 130 trzeba polozyc. Jeśli to ma mieć ręce i nogi.

 


Dokladnie. Ja myslalem ze zaoszczędzę, a koszty całkowicie były inne. :cry2:

 

Bardziej mnie ciekawi czemu 5 letnie auto ma 34 tys km przebiegu...

Cena jak za ten przebieg i wyposażenie bardzo atrakcyjna.

Jedyny minus to ta mała navi...

 

Ja w swojej 335i zrobilem ok 2 tys km przez ostatnie 7 miesiecy. Praca..

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odnoszę się po kolei:


34 tys. w 5 lat to mało, zwłaszcza, że auto było w leasingu.


oczywiście, że to 320i, sprzedający tego absolutnie nie kryje.


dziwny wykres z hamowni, wg mojego mocno skromnego stanu wiedzy moc poniżej tych mitycznych niemal 245km to moc wyjściowa. jeżeli tak, to była BARDZO niska. czy chip mógłby służyć zamaskowaniu problemów z autem? na chłopski rozum - coś nie gra, słabo chodzi, więc zamiast się zastanowić i naprawić (koszty!), to u kumpla (jakaś firma kielecka, nie pamiętam nazwy, ale nie kojarzyłam) za pół darmo wgram gotowy program i do sprzedaży będzie?


chip - ok dla niektórych, ale dla wielu już ingerencja nie do zaakceptowania. ale proszę nie zbaczajmy z tematu bo to nie miejsce na dywagacje o sensowności chipowania.


sprzedający to handlarz zajmujący się autami poleasingowymi. zgadza się na wszelkie możliwe oględziny, testy, sprawdzania itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwny wykres z hamowni, wg mojego mocno skromnego stanu wiedzy moc poniżej tych mitycznych niemal 245km to moc wyjściowa. jeżeli tak, to była BARDZO niska. czy chip mógłby służyć zamaskowaniu problemów z autem? na chłopski rozum - coś nie gra...

 

Też tak to widzę. Słyszałem, że te 184KM z serii często się nie pokrywa rzeczywistością, ale tutaj jest sporo za mało. Z takim wykresem przed zakupem dokładnie przyjrzałbym się jednostce i osprzętowi (tzn. nie ja, tylko ktoś kto się dobrze zna :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odnoszę się po kolei:


34 tys. w 5 lat to mało, zwłaszcza, że auto było w leasingu.


oczywiście, że to 320i, sprzedający tego absolutnie nie kryje.


dziwny wykres z hamowni, wg mojego mocno skromnego stanu wiedzy moc poniżej tych mitycznych niemal 245km to moc wyjściowa. jeżeli tak, to była BARDZO niska. czy chip mógłby służyć zamaskowaniu problemów z autem? na chłopski rozum - coś nie gra, słabo chodzi, więc zamiast się zastanowić i naprawić (koszty!), to u kumpla (jakaś firma kielecka, nie pamiętam nazwy, ale nie kojarzyłam) za pół darmo wgram gotowy program i do sprzedaży będzie?


chip - ok dla niektórych, ale dla wielu już ingerencja nie do zaakceptowania. ale proszę nie zbaczajmy z tematu bo to nie miejsce na dywagacje o sensowności chipowania.


sprzedający to handlarz zajmujący się autami poleasingowymi. zgadza się na wszelkie możliwe oględziny, testy, sprawdzania itd.

 

Dla mnie jest kilka rzeczy dziwnych.

Auta poleasingowe - są sprzedawane przez leasingowdawcę (jak alphabet) na otomoto albo na aukcjach jak np efl leasing. W każdej z tych sytuacji auto jest wyceniane i ma opinię rzeczoznawcy. Czy handlarz jest ją w stanie przedstawić (może być bez kwoty oszacowania jak nie chce pokazać ile na tym zarabia)? Po drugie w takich sytuacjach jest kiepska możliwość do zarobienia przez handlarza, no bo na czym skoro auto jest sprzedawane po wartości rynkowej? Po trzecie: kto robił chipa - czy leasingobiorca (to powinno być w dokumentach, skąd ma wykres z 4 stycznia?), jeżeli handlarz sam zrobił chipa to dlaczego? Po czwarte - zdobądź historię polis ubezpieczeniowych (np od bimmercheck) w sumie od tego powinno się zaczynać zainteresowanie autem.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kupione od banku i nie przerejestrowane, przy sprzedaży sprzedający wystawia fakturę i dodaje fakturę od banku. pewnie ma opinię, faktycznie można dopytać.


chipa zrobił sprzedający na początku stycznia. mówił o możliwościach silnika i dużo lepszej mocy auta (to wszystko prawda), ale praktyka co najmniej dziwna.


historia polis - dobry pomysł. miał coś takiego zrobić serwis, z którym wstępnie rozmawiałam o przeglądzie, Marco cośtam w Kielcach - historię zgłoszonych szkód.


sprawdziłam w cepiku, w IX 2017 auto miało 1 przegląd rej, przebieg ok 26 tys, czyli średni roczny przebieg by się zgadzał, czyli niemal "żaden".


[edit] w ogłoszeniach tego sprzedającego są jeszcze bodajże 3 inne BMW po chipie (2 szt. 316d i coś trzeciego), choć tamte mają moc przed chipem mniej więcej w normie. taki "styl" sprzedawania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Wiele już szukałem i czytałem lecz dalej nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie. Chciałem troszkę odświeżyć temat bo wpisy jakie znajdowałem były z 2014r.

Jestem posiadaczem E90 320d 163KM lecz po 7 latach współpracy nadszedł czas na zmianę :) . Planuje zakup F30 w automacie :)

Teraz moje pytanko. Jaki silnik wybrać? 320d 184KM czy 320i 184KM.Kusi mnie bardzo 320i lecz dużo czytałem różnych artykułów o awaryjnych rozrządach,pompach oleju i elektryce :(

chociaż z doświadczeniem z E90 wiem ze diesle też mają swoje uroki ( wtryski, turbo,dpf, dwumasy itp)

Jakie są wasze doświadczenia z tymi silnikami, są aż tak awaryjne ? Lepiej wybrać diesla czy benzynę? I ostatnia ważna rzecz, jak wygląda spalanie? :)( 328i też do mnie przemawia lecz tam obawiam sie wysokiego spalania)

Planuję przeznaczyć ok 60-70k. Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat swojego przedmówcy. Co wg Kolegów brać lepiej w f31 pre lci? 320d 184KM/163KM, czy benzynę 320i? Co jest pewniejsze? Przebieg roczny mam już na styku prawie 20.000 km, więc ganc egal, czy on, czy pb.
www.kancelariaturowski.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem E90 320d 163KM lecz po 7 latach współpracy nadszedł czas na zmianę :) . Planuje zakup F30 w automacie :)

Tylko nie zrób tego błedu jak ja i nie kup czasem f31 w ciemno. Bo będziesz zawiedziony, chyba że wolisz komfort zamiast prowadzenia.

Po zakupie F31 byłem bardzo zniesmaczony w którym kierunku BMW poszło.

A załamałem się jak po tygodniu jazdy F31 przejachałem sie moim starym poczciwym E91.

Zrozumiałem kiedys przypadkiem zasłyszane zdanie: BMW skończyło się na serii "e" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blade1984

Rocznie myślę, że około 20-30tys, zazwyczaj kręcę sie po miejscu, 2x w tyg ewentualnie jakas trasa 200km. Głównie chodzi mi o awaryjność, no i żeby to potem nie paliło 10l w trasie xd

Bardzo mi wpadła w oko ta oferta lecz obawiam sie tej 320i :/

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-3-320i-184ps-bixenon-led-navi-skora-idealna-CID5-IDxEcLY.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z kolegą galczych f30 w tańszych wersjach to porażka jeśli chodzi o wykończenie wnętrza, lepiej prezentuje się w e46 i e90 , zero trzeszczenia, spasowanie rewelacyjne czego nie można powiedzieć o f30. Miałem ponad 2 lata e90 z bardzo dobrym wyposażeniem i jak miałem zmienić na f30 to wybrałem e46...

Ja osobiście powyżej 20 tys km rocznie kupił bym diesla.

Jeśli chodzi o wykończenie wnętrza to lexus is czy audi a4 bije f30 na głowę niestety, jeszcze to nieszczęsne wspomaganie elektryczne :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.