Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

@Ponta

Dzięki za pomoc, delikatnym problemem jedynie jest to, że te felgi są w dwóch rozmiarach 8,5 i 9,5j. Jednakże, analizuję na kalkulatorze różne wartości i do opon ze słupka - 225/35/19 i 255/30/19 dla felg podejrzewam 8,5/9j/19 wychodzi różnica 0,70%. Dla opon o których napisałeś - 235/35 i 265/30 wychodzi 0,8% różnicy a gdybym założył na tył 275/30 która po przeczytaniu kilku tematów - spokojnie wejdzie to wtedy różnica wynosi 0,1% czyli byłaby to mniejsza różnica aniżeli mam teraz - 0,2%.

Żeby była jasność - nie upieram się na zakup tych felg tylko próbuję czysto praktycznie podejść do tematu i dowiedzieć się jak jest z różnicami w obwodzie koła. Po przewertowaniu kilku tematów nt. xdrive wniosek jest taki, że najważniejszą wartością jest obwód koła który tutaj byłby wręcz idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
No, teraz znajdz producenta, ktory zapewni, przy mieszanym zestawie, wartosci z kalkulatora w realnym zyciu. Tu wchodzi wlasnie problem opon z rekomendacja bmw, tylko one trzymaja te wartosci. W rozmiarze jaki chcesz zalozyc, takich opon nie ma. Odpadam bo meczy mnie to juz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbije od tematu trochę, lecz może ktoś tutaj poradzi coś.

Dzisiaj musiałem zbieżność zrobić i mechanik poległ na tyle w kątach, na śrubach mimośrodowych i zabrakło mu obrotów. Powiedział, że różnica jest około 40 min, mówi, że dość dużo i w przyszłości muszę to ogarnąć, ale mogę z tym jeździć bo zbieżność w porządku ogarnął i nie wpłynie to na zużycie opon czy coś. I mam dwa pytania, czy jest to do zmiany na już czy przeżyć idzie? a druga sprawa zbieżność robiona na zestawie przód 235/35/19 felga 8,5 i tył 265/30/19 9,5. Pytałem, co to za różnica, bo zaraz na zimę wrzucam 16 to gość nie umiał mi odpowiedzieć. Ktoś rozwieje moje pytania? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
znam ta stronke ;) i z tych w rozmiarze 8 i 9 jest tylko styling 313 ktory mi wpadl w oko, trudno , zostaje mi wziac jakies inne felgi nie stylingowe albo zaryzykowac ze stylingiem 220 badz ta alpina

Poszukaj 4x 8J lub 4x 8,5J

Albo 8,5 + 9,5 i na to kapcie 235 + 265.

Możliwości jest wiele. Oczywiście parametr ET gra kluczową rolę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeglądałem obydwa linki i niestety na obydwu stronach et felgi jest widoczne dopiero po kliknięciu na nią. Tak samo z resztą jak na obecnym felgenkatalog. Brakuje zawężenia wyboru interesujących felg po ET. Dodatkowo (nie pisałem o tym wcześniej) w podrzuconych stronach brakuje info czy dane felgi są kute czy nie. Stara wersja felgenkatalog dodawała przy takich oznaczenie "forged".

Męczę tak ponieważ szukam kutych felg 17 o ET między 15 a 34. Np styling 20, 21, 157 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.