Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przymierzam się do zakupu felg i opon na lato do mojego E90 325d 2007r. Obecnie jeździ na 17stkach, na których wyjechało z fabryki. Chciałbym założyć 18stki + opony zwykłe (nie run on flat). Mam poroblem z doborem parametrów felg i opon, Jakie są przedziały ET i szerokości, które będą pasować w przypadku felg 18 calowych? Jaki rozmiar opon na nie założyć, żeby miały dość niski profil? Czy felgi powinny mieć różne szerokości na przód i tył, jeżeli tak to jakie? Generalnie chciałbym, żeby auto wyglądało bardziej agresywnie, ale nic nie obcierało i nie wymagało to żadnej ingerencji w nadkola. Jeżeli to ma znaczenie to samochód jest bez Xdrive'a i ma podniesioną moc na 220KM.

Myślałem o JR11, i znalazłem taki zestaw na allegro, w rozmowie telefonicznej gość zapewniał, że wszystko będzie pasować i jest idealnie pod moje auto https://allegro.pl/oferta/felgi-japan-racing-jr11-18-8-5-9-5-najtaniej-7931896183


Z góry dziękuję :D

 


Felgi pasują ale do auta o mocy 450/550KM, bo pasująca opona na te fegi to przód 255/35R18 a tył 295/30R18 by średnica koła przód <=> tył była w miarę równa.

Można dać na przód 225/40R18 a tył 255/35R18 ale będzie duży naciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Rozumiem, że dużego naciągu powinienem unikać. W takim razie jakie rozmiary felg i opon powinienem dobrać? Pytam o konkretne szerokości i ET + rozmiary opon, które będą pasować bo nie znam się na tym a w internecie informacje są bardzo różne, tak jak z resztą widać to tutaj na forum odpowiedź wyżej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wszystko zależy do czego potrzebujesz felgi :D

Do wyglądu czy jeżdżenia

Ja mam 275 tył a mocą nie szaleje mój silnik :mrgreen:

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego potrzebujesz felgi :D

Do wyglądu czy jeżdżenia

Ja mam 275 tył a mocą nie szaleje mój silnik :mrgreen:

 

Auto służy mi do codziennej jazdy na zarówno dobrych jak i słabszych drogach, nie jest to auto na zloty. Chciałbym osiągnąć dość agresywny wygląd z zachowaniem dobrych właściwości jezdnych z naciskiem na to drugie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Felgi pasują ale do auta o mocy 450/550KM, bo pasująca opona na te fegi to przód 255/35R18 a tył 295/30R18 by średnica koła przód <=> tył była w miarę równa.

Można dać na przód 225/40R18 a tył 255/35R18 ale będzie duży naciąg.

rozumiem że ta wypowiedź to na 1 kwietnia?? 255/35 na 9,5J to duży naciąg? :clap: :arrow: https://tyrestretch.com/9.5-255-35-R18/9.5-255-35-R18-2/

sam jeżdzę na takich szerokościach felg i mam z tyłu 225/40 i żadnego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
@isi3000 to brał bym wszystkie w jednym rozmiarze np. 8,5j i 245 opony

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że ta wypowiedź to na 1 kwietnia?? 255/35 na 9,5J to duży naciąg? :clap: :arrow: https://tyrestretch.com/9.5-255-35-R18/9.5-255-35-R18-2/

 

Dla mnie to już jest duży naciąg, ja bym sobie nie zafundował czegoś takiego. Ale jak kto lubi :| Na 8,5/9 cala 255 leży równo. :wink:

 

sam jeżdzę na takich szerokościach felg i mam z tyłu 225/40 i żadnego problemu

 

Masz z tyłu felgę szeroką na 9,5 cala i na niej oponę 225???



Tak wygląda opona 225 na feldze 8,5cala to jak ona wygląda na 9,5cala? o ile jeszcze wygląda....


http://oi42.tinypic.com/118hy1i.jpg



:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@isi3000 to brał bym wszystkie w jednym rozmiarze np. 8,5j i 245 opony

 

Ok, ale czy szersza opona z tyłu nie jest tutaj preferowaną opcją? Z tego co znalazłem w internecie BMW zaleca 2 różne szerokości na tył i przód przy felgach większych niż 17stki. Dopytuje dlatego, że różnica w cenie pomiędzy czterema takimi samymi szerokościami a 2 różnymi jest znikoma a jak już wydawać tyle kasy na felgi to trzeba dobrze wybrać :wink:


Znalazłem taki "guide" i takiej odpowiedzi właśnie szukam jak tam podana w przykładach tylko dla 18stek https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=340081

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalecane różnych szerokości felg i opon przez producenta to:


przód felga 8" 225/45/R17 = 634,3mm średnica koła, tył felga 8,5" 255/40/R17 = 635,8mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %).

przód felga 8" 225/40/R18 = 637,2mm średnica koła, tył felga 8,5" 255/35/R18 = 635,7mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %).

przód felga 8" 225/35/R19 = 640,1mm średnica koła, tył felga 8,5" 255/30/R19 = 635,6mm średnica koła. Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 4,5 mm (0,7 %).



Ale ja bym szedł w rozmiary zalecane przez producenta, oczywiście OEM 8,5" inne 9". :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jaki bedzie wpływ na osiągi przy silniku 2.0 benz 170 KM z automatem , zmiana kół 17 calowych z oponami 225 , na 18 calowe z dedykowanym rozmiarem przez BMW , czyli z tyłu kapeć 255/35/18 . Same felgi to by były ori motorsporty , a więc producent BBS i mimo wiekszego rozmiaru nie ważą wiecej od moich obecnych ori bmw felg 17 calowych . Ale ta opona 255 z tyłu mnie zastanawia mocno ...przerabiał ktos taką zmianę już ? Zmuli znacznie auto ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam


Jako iż szukam opon letnich dla siebie, nie będę zakładać nowego tematu z tego powodu tylko podepnę się tutaj.


Tak wiec szukam opon letnich do swojej e92 325i, na oryginalnych felach BMW M-Power 3 F30 model Styling 403 r18 8".http://www.editer.pl/fotka/b713091d96f15f75479b8cab92de3779_5.jpg


ad1. Stad moje pierwsze pytanko do was: czy warto kombinować z rozmiarami tył ->przód ? czy po prostu założyć takie same wszystkie cztery jak zaleca producent? np 225/40/R18.


ad2. Naczytałem się trochę postów na temat tych RunFlat ... ile osób tyle opinii i już nie wiem, czy kupić opony z w tej opcji czy zwykle ?


ad3. czy macie może jakieś rozeznanie i możecie polecić ktoreś z gum ?


Byłbym wdzięczny za pomoc i dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Coś kręcisz, 403 były tylko w 19", ty nie masz 403, poniżej ori 403. Widać gołym okiem, że masz inne fele.

Podaj rozmiary swoich felg, jakie mają szerokości i ET.

s-l1600.jpg

1. Jak masz szersze felgi na tyle, to dajesz szersze opony. Fabryka wyobraź sobie też wkłada ogumienie mieszane do 3/4 BMW.

2. Jak nie ma xDrive to wywal run flaty. Jak nei masz zapasówki to assisstance chociaż się przydaje i nic cię nie obchodzi, bo ten run flaty na kilka km wystarczą, aby dojechać spokojnie.

3. Jak masz kasę to Michały zakładaj, jak nie to ręka wolna, byle marki premium się trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 4 felgi 17 j8 et30 wejdą normalnie do e90 lci z m packetowym zawieszeniem? teraz mam 17 j8 et34 ale zaczęły korodować od wewnątrz i ostatnio po wymianie opon, oponiarz miał problem z przylepieniem odważników. Chcę zostać przy 17 bo mam wszystkie 4 nowe opony więc nie będę kombinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, dzisiaj od rana miałem trochę wolnego i poszperałem trochę w necie. Znalazłem fajny kalkulator do sprawdzania i kalkulacji rozmiarów felg i wychodzi że jedynie 4 mm będą bardziej wystawione na zewnątrz. W sumie to na real oem BMW takie info powinno być podane, jakie et od do można założyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Niestety nie, producent przewidział jeden wymiar ET na przód do auta i jeden na tył w zależności od wersji. W salonie powiedzą ci, że tylko felgi przewidziane przez nich do modelu będą do niego pasowały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich


Pozwólcie że się przykleje do tematu.

Moje babsko przejęło furę i marudzi że się źle jeździ, twardo i wyrywa z kolein. Mam dwa komplety felg:

Felgi lato

M Spider Spoke

Styling 193

Przód

225/40/18 8Jx18

dopuszczalne 215-255

zalecane 235


Tył

255/35/18 8,5x18

dopuszczalne 225-265

zalecane 245


Felgi zima

Styling 194

Przód

8Jx17 ET34

225/45/17


Tył

8,5Jx17 ET 37

255/40R17


Zostawiam jedne i wrzucam wielosezonówki (darujcie sobie komentarze na temat wielosezonówek nie o to pytam), ma być jak najbardziej uniwersalnie i komfortowo jazda do pracy po Wawie.

I moje pytanie, które felgi spiszą się lepiej i z jakim rozmiarem opon ?

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Mylisz pojęcia, to nie jest tak, że dopuszczalne i sobie możesz wybrać coś z zakresu 215-255 :D W zależności jaką masz felgę, taką możesz założyć oponę, a nie sobie manewrować w przedziale.

Co do wielosezonówek to świetny wybór, na miasto nie ma lepszego kompromisu. Fabryka czasem sama montuje opony wielosezonowe.

Załóż żonie 17", wywal run flaty. Opony 225/45 przód i tył 255/40.

Aczkolwiek NAJLEPIEJ byłoby 8.0x17 przód i tył i wtedy wszędzie 225/45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz rozmiarowo mam tak jak fabrycznie zalecają i gdyby to było takie proste to właśnie bym tak zrobił zostawił 17 i założył na nie dokładnie takie same opony tylko 4seasons ale nie ma w takim rozmiarze. Dlatego z tym problemem jestem tutaj :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wystarczy że w walisz RF i już będzie dużo lepiej obojętne na jakiej feldze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.