Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...
Takie laczki do takiego silniczka...

 

przesiadłem się z 225 45 17 na styling 313 225 35 19 i 255 30 19, fura w końcu zaczęła jechać, może przyspieszenie o 'setne' jest gorsze (ja nie odczuwam) to nadrabia się na zakrętach, w końcu trzyma się drogi jak BMW:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi oto, czy da rady założyć na felgę 8x18 na tył ,oponę 255 o profilu 35 ,bo mój kolega ma na 8,5x18 taką ,na nalepce ,na słupku pisze że powinna byc 8,5x18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Załóż taki rozmiar jak masz na przodzie, według mnie jeżeli nie masz pomodzonego auta i 200+ koni to nie ma potrzeby felgi 8,5 cala opony 255. Ja mam na zimę tył przód taki sam rozmiar felg i opon.
3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doszedłem do wniosku, że najlepiej będzie jak założe opony 225/40/18 przód oraz 245/35/18 tył.

 

Skąd taki wniosek że zakup za niskiej opony na tylną oś będzie najlepszym rozwiązaniem :mad2:

 

Skoro masz komplet felg o szerokości 8" to dedykowana opona to rozmiar 225/40/R18 = 637,2mm średnica koła.

 

 

Nie możesz dla swojego widzi mi się zamontować na tylną oś opon w rozmiarze 245/35/18 bo to nie jest zamiennik opony 225/40/R18 bo ma średnice koła 628,7mm

i ta różnica pomiędzy osiami jest zbyt duża! Potem możesz mieć problemy z ABS i kontrolą trakcji (zapalające się kontrolki , złe działanie systemów itp.)

Dedykowanym zamiennikiem opon 225/40/R18 = 637,2mm średnica koła jest opona 255/35/R18 = 635,7mm średnica koła ale takowa opona musi być na 8,5'' feldze!

Co daje nam różnice miedzy osiami Przód<=>Tył 1,5 mm (0,2 %)...

A nie tak jak ty sobie wymyśliłeś "225/40/18 przód oraz 245/35/18 tył" co daje nam Przód<=>Tył 8,5 mm (1,4 %)... :mad2:

I wdaje mi się że opona 245/35/R18 będzie lekki balon na 8'' feldze.

 

Przemyśl sobie to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ciekawe to jest zawsze jak po dwóch stronach dyskusji wracamy do rozwiązania podanego w pierwszej odpowiedzi w temacie. :D

 

Przy ET20 dołożysz dystans 20mm tył, 15mm przód i będzie perfekt.

3A0jS9b.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem za oponami do sklepu Oponeo i powiedziano mi że mogę tylko założyć 4 takie same 235/40/18 dobre ,ja i tak założe 225/40/18,zastanawiam się nad UNIROYAL RAINSPORT 3 RANT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.