Skocz do zawartości

E9x rozmiar opon i felg - pomoc w wyborze.


sokolnh

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Znalazłem falkeny ktore mnie interesują, w rozmiarach 235/45 i 245/45 problem właśnie jest profil, ze jest 45 a nie 40. Tak jak i 235 jest dostępna od zaraz tak i 245. Obu rozmiarów nie ma na profilu 40. Myślicie ze 235 na 8.5j z opona nie RF da radę spokojnie? Nie bedzie jakoś dziwacznie sie prowadzić w połączeniu 225przod i 235tyl?

 

 

 

Fajna opcja by było kupienie stali ale po 1 tragicznie wyglada, po 2 wsadzam BBK od GT i nawet 17 na to nie wejdzie, chyba ze z dystansem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica 1%

 

Dokładnie -1% i to aż -1% skoro producent zaleca różnicę pomiędzy tyłem a przodem +0,2%.

 

Witam.

Mam dylemat pewien. Zamierzam kupić właśnie nowe zimówki ale problem w tym, że nie chce mieć za szerokiej opony na tyle. Ogólnie kpl. felg które teraz mam czyli styling 161 R17 zostawiam sobie na zime, a na lato kupuje jakieś R18. Z tego co wiem przód mam 8j, nastomiast tył 8,5j. Chciałem na przód i tył wsadzić 225 szerokości ale nie wiem jak to bedzie się miało do tylnej felgi czy to nie będzie już za duży naciąg? Niby tabelki mówią, że max dla 225 to właśnie 8.5 ale zalecana to 7.5. I co tu teraz zrobic? Z jednej strony nie chce sprzedawać felg a z drugiej nie chce mieć 255 z tyłu.

Co poradzicie albo może jeździ ktoś z was na 225 z 8.5j?

 

Nie rozumiem dla czego chcesz zmieniać coś co jest dobrze dobrane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie głównym powodem dla którego nie chciał bym kłaść 255 jest jej szerokość. Mam takie aktualnie założone na lato i latem jest całkiem spoko, ale boje się troche, że zimą na autostradzie będe mieć więcej walki z wautem niż przyjemności z jazdy.

Kolejnym problemem jest to, że 255/40R17 w zimowej oponie ciężko dostać. Mogę brać opony tylko nowe i tylko z fakturą. Na oponeo ceny są chore za 255/40 - po 900 za sztuke.

 

Sam już nie wiem co kłaść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nq autostradzie to nie powinno być problemu przy 255/17. Tam nie ma kolein, jeszcze. Jak założysz zwykłe gumy to w ogóle. Ja zamierzam kupić styling 161 na kolejną zimę i zakładam jak Monachium nakazało oponę na tył 255. Jak chcesz mieć opony 225/17 to szukaj styling 158 albo styling 160, żeby nie było druciarstwa. Używany komplet takich felg to nie znowu taki koszt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrzyłęm troche i chyba nie mam wyjścia tylko muszę kupić 235/45 i pogodzić się z tym, że nie będzie jak w książce. Kupowanie nowych feli odpada. 225 raczej odpada ze względu na naciąg i gorszą przyczepność tym spowodowaną, oona będzie troche jak jajo po naciągnięciu. 235 też nie jest jakimś super rozwiązaniem ale lepszego na te chwile nie widze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem zdanie, kupuje Bridgestone Blizza 255/40 R17. Opona chyba typowo na głęboki śnieg więc powinna dać rade. Mam takie na jedynce z tym że 205/55 R16 i są bardzo w porządku. Troche za miękkie przy wysokich predkościach ale dają radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszke mi sie namieszalo i mam pytanie odnosnie opon czy tak jak chcialbym zmienic bedzie dobrze?

dzieki za podpowiedzi

 

mam opoecnie na felgach opony w rozmiarze :

przod felga 8" 225/40/18

tyl felga 8,5" 255/35/18

chcialbym zmienic na

przod felga 8" 215/40/18

tyl felga 8,5" 235/40/18

 

czy to bedzie ok ?obwod sie nie zmieni chodzi mi czy nie bedzie przeklaman i asp nie bedzie sie wlanczalo podczas jazdy ?

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

215 na 8j to troche za mało, miałem to na stylingu 161 przy większym profilu (45) i opona była bardzo mocno naciągnięta, przy jeszcze niższym profilu bedzie to z du*y wyglądać. Minimum 225 bym wsadzał na 8j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tak wasko mialem na passacie fakt ze na feldze 17 wygladalo spoko podobalo sie maly naciag byl.

hm hm rowieliscie moje wizje ale uparty jestem :) zalezy m ina tym aby wepchnac wezsze na tyl czy jesli mam z przodu 225/40/18 moge sobie zalozyc 235/40/18 na tyl bedzie dobrze czy nie wyglupiac sie i zostawic 255/35/18

chodzi tez o calkowity obwod kola zeby dsc sie włączało podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z tylu chcesz 18 cali to musisz wsadzić profil 35 aby było wszystko tak jak producent chce. Ja bym wsadzał 255 i nie cudowal. Mam 255 na zimówce z tylu i całkiem fajnie sie jeździ, przód mam 225
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za podpowiedz wiec rozmiar zostaje jaki jest bez zmian

teraz wiec kolejny dobor jakie opony jakie opony wybrac pt: tanio i dobrze

nzcytalem sie o firmie

nankang ns-2 no ale naczytac sie mozna jak to w praniu wychodzi ktos moze uzywal cena dobra

kumho esta le sport ku 39 tez ladnie pisza ze na mokrym maja A i cena tez przywoita

folken ziex ZE 914 co z tych najtanszych opon warto ugryzc lub mnoze ktos ma jakies proozycje z testow na wlasnym aucie w warunkach sucho mokro

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc!

Mam do Was pytanie, (jeżeli już był taki temat to prosiłbym o przekierowanie)

Od 3 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem BMW E90 320D z 2007r, które jest niestety na 16" no i według mnie nie wygląda to za fajnie.

Wpadłem na genialny pomysł, żeby na sezon kupić 18" 8,5J ET20 tylko mam mały mętlik w głowie. Jakie rozmiarowo(czyt. profil, szerokość) wybrać opony żeby wyglądało to estetycznie.

Jeżeli macie jakieś konfiguratory czy coś co mogłoby mi pomóc to byłbym wdzięczny! :D

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego na forum nawet jest teraz jeden temat wałkowany:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=143734

tak w skrócie to sam sobie szukam 17"8J 20ET z oponą 225/45/17 to chyba maks co może wejść na przód ( ztego co udało mi się wyczytać)

tu masz standard rozmiar fegli do e90/91

7Jx16 5x120x72,5 ET 34

tu masz kalkulator felg

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

i z oponą 245/40/18 na twojej feldze masz 34 mm więcej na zewnątrz (inaczej, koło wystaje bardziej) a na 225 tylko 24 mm niż w standardzie tak więc sam odpowiedz sobie na pytanie :D

ps na tyle mam dystans 22 mm i jest sporo luzu na standardowej 16" także nie martw się tyłem.

Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność – w kierowcy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód Maxx et20 jeśli bedziesz miał niższe - będzie wystawać. Tyl to w granicach et 32-30. Ja mam 18" w et 20 z przodu na feldze 8j i et 32 na tyle przy feldze 9j. Przód jest równo z obrysem karoserii natomiast tył jest minimalnie schowany ok 10mm w nadkoli. Opony : 225/40/18 i 255/35/18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego na forum nawet jest teraz jeden temat wałkowany:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=70&t=143734

tak w skrócie to sam sobie szukam 17"8J 20ET z oponą 225/45/17 to chyba maks co może wejść na przód ( ztego co udało mi się wyczytać)

tu masz standard rozmiar fegli do e90/91

7Jx16 5x120x72,5 ET 34

tu masz kalkulator felg

http://www.rimsntires.com/specspro.jsp

i z oponą 245/40/18 na twojej feldze masz 34 mm więcej na zewnątrz (inaczej, koło wystaje bardziej) a na 225 tylko 24 mm niż w standardzie tak więc sam odpowiedz sobie na pytanie :D

ps na tyle mam dystans 22 mm i jest sporo luzu na standardowej 16" także nie martw się tyłem.

 

Mam do Ciebie kilka pytań, ale niestety nie mogę wysłać prywatnej wiadomości, ponieważ cały czas kieruje mnie do folderu "do wysłania" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.