Skocz do zawartości

Delikatne dławienie i ''cykanie'' 118d


Klajbek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ponownie :) piszę temat jeszcze raz ( mam nadzieję , że moderator mnie nie opierniczy :) ) Teraz postaram się zbić wszystkie moje wypociny i problemy w jedną całość.

Otóż od 2 tygodni jestem posiadaczem BMW 118d 2.0 122km 2005r. I teraz co mnie martwi: przy delikatnym ruszaniu , dosłownie minimalne wciśnięcie pedału gazu , autko się jakby delikatnie dławi ( 1,5 -2 tys obr jakieś 3 lekkie szarpnięcia ). Problem pojawia się na każdym biegu. Przy mocniejszym depnięciu wszystko pięknie , auto ma moc , nic nie szarpie. Zauważyłem też , że im cieplejszy silnik tym jest to ciut bardziej wyczuwalne, czyli np po przejechaniu 50 km. Na zimnym praktycznie nic się nie dzieje. Odrzuciłem wtryski, bo nie puszcza nawet delikatnej chmurki. Filtr powietrza i paliwa wymieniony. Wlałem też teraz specyfik do czyszczenia układu paliwowego valvoline, całą butelkę na pół baku. Zapięty pod kompa, z poważniejszych błędów to tylko podgrzewacz paliwa, który po skasowaniu wyskoczył na nowo i elektryczna pompa cieczy, który nie wrócił po skasowaniu. Kolega z forum napisał, że to może być zawór EGR. Ale może ktoś jeszcze podpowie , jakaś inna sugestia ? Swoją drogą czy jako amator poradzę sobie sam z wykręceniem i wyczyszczeniem tego zaworku ?

Kolejną sprawą jest takie jakby 'cykanie' spod maski. Jest to coś w stylu trzeszczącego łożyska , takie jakby uderzanie w coś drucikiem co kilka sekund , nieregularnie. Podczas ruszania przy otwartej szybie słyszę ciągłe cykanie , wtedy jakby grzechotka metalowa,ale może tak ma być, może nie poznałem jeszcze do końca kultury pracy tego diesla... I ten problem również pojawia się po rozgrzaniu silnika-na zimnym pracuje idealnie. Może jestem przewrażliwiony i zaraz pojawią się opinie w stylu 'jak chcesz idealne auto to kup z salonu' (choć teraz i z tym czasami ciężko :P ) ale po prostu lubię przy aucie mieć dopięte wszystko do końca :)

Podsumowując, Panowie, liczę na waszą pomoc i wyrozumiałość :) Niestety nie mam teraz czasu i możliwości odstawić autko do mechanika , a jednak przed wolałbym wiedzieć mniej więcej na co generalnie zwrócić uwagę.

Pozdrawiam i z góry dziękuję ! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci mogę odpowiedzieć w kwestii drugiej części pytania. Również mam 118d z 2005 roku i u mnie nie ma żadnego cykania lub tym podobnych odgłosów przy ruszaniu nie ma, a również jestem wyczulony na takie dźwięki. Więc raczej ten typ tak tego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

1.dawaj wszystkie bledy jakie wywalilo-nie ma powazniejszych i niewaznych

2.nagraj filmik z dzwiekami i szarpaniem bo nikt nie bedzie zgadywal

3.jak nie masz bledu egr to sie go nie czepiaj - taka ma budowe ze jak sie zasyfi to sie zatrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie podpięty pod OBD: prócz błędów "światła przeciwmgłowe" które działają, ten podgrzewacz paliwa i jakiś błąd skrzynki sterowniczej czy coś w tym stylu-nie pamiętam dokładnie , no i to czego nie bylo JBE :auxiliary water pump. Jakaś dodatkowa pompa.wody.

Filmik wrzucę jak wstanę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Próbowalem nagrać filmik z tym cykaniem ale niestety na filmiku strasznie słabo to słychać. Co do tego szarpania to też nie widać nawet na obrotomierzu , po prostu ja sam to wyczuwam. Wczoraj miałem chwilę nadziei, że to ustąpiło ale niestety przy dogrzaniu silnika problem powrócił jednak z troche mniejszą intensywnością. Gdzieś coś wyczytałem , że jak ten podgrzewacz paliwa jest uszkodzony a co za tym idzie nieszczelny to takie objawy mogą się pojawiać. Co o tym myślicie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie wracam do tematu. dałem sobie spokoj z tym cykaniem ale nadziałem się na filmik , na ktorym słychac prawie identyczny objaw.

u mnie jest jeszcze bardzoej nieregularny. Do tego mam pytanie. orientujecie się może czy w 118d 122km 2005 rok bez dpfa są klapki wirujące w kolektorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego jesli oczekujesz pomocy to wez to nagraj a nie dawaj PRAWIE IDENTYCZNEGO dzwieku

Ty masz m47 a dajesz dzwiek z n47

To sa dwa rozne silniki nie majace ze soba nic wspolnego i rozni je wszystko

Moj sasiad kiedys zrobil PRAWIE kabrioleta tylko auto sie zlamalo gdy odcial slupki

W mechanice nie ma takiego slowa

Jesli chodzi o klapki to jesli ich ktos nie zlikwidiwal to powinny byc

Dopiero w n47 jest kolektor bez klapek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Zatem najlepiej zrobisz jak sprawdzisz - lusterko pod kolektor i luknij czy masz...

Ja mialem na stole kolektor jak pisalem ze powinny byc zatem albo klient mial inny kolektor albo nie wszystkie roczniki maja klapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego cykania to pisałem wcześniej, że jakoś nie mogę dobrze tego dźwięku uchwycić na filmiku a ten jest niemalze idento. a Co do klapek : tylko teraz czy po ściągnięciu kolektora nie trzeba będzie założyć uszczelki ? bo fabrycznie jest chyba bez a pozniej z tego co wiem trzeba zakupic i założyc. Jestem raczej amatorem w tych sprawach... :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. sprawdzałem , nie dopatrzyłem główek , moj mechanik powiedzial, ze m47n2 faktycznie CHYBA nie mają tych klapek.

przy okazji nagrałem filmik , na którym słychac to cykanie , wydaje mi sę że to będzie to tylko przy zamknietej masce słychac jedynie 'wyższe tony' cykania przez co wydawały mi się nieregularne.

 

po 17 sekundzie słychać najlepiej

https://www.youtube.com/watch?v=nLAvMXojt7s&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.