Skocz do zawartości

Opcjonalne nagłośnienie - czy warto?


jacek.zmuda1234

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Wczoraj skonfigurowałem swoje bmw w salonie, wszystko mam już wybrane, ale zastanawiam się nad jedną dodatkową opcją. Chodzi o "Zestaw głośników HiFi z 7 głośnikami i wzmacniaczem o mocy 205 W". Kod opcji 676 w katalogu. Zestaw kosztuje 1279 zł. No i pytanie. Czy warto? Dostałem na weekend bmw x1 w standardowym nagłośnieniu, no i szału nie było. Doradca bmw, powiedział, że z tym zestawem dźwięk będzie bardziej przestrzenny i tyle. Mnie chodzi o czystsze granie i głębszy bass. Harman Kardon kosztuje 3500 zł, więc trochę za drogo dla mnie. Do tej pory jeździłem passatem b6, z tego co wiem, nagłośnienie było standardowe i grało zdecydowanie lepiej niż standard w bmw. Pomożecie? Ktoś ma swoje bmw z tym nagłośnieniem?

 

Czekam na odpowiedź

Pozdro

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz czyste brzmienie i czysty bas to trzeba niestety dołożyć do Harman Kardon. Mam HiFi i nietety co do czystości i głębi basu jeszcze mu daleko. Przedtem miałem standardowe nagłośnienie w Lexusie RX i to była bajka w stosunku do tego z BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Jeśli budżetu na HK brak, to moim zdaniem do zestawu HiFi mimo wszystko warto dołożyć.

Oprócz lepszego nagłośnienia kabiny (więcej głośników) jakość dźwięku jest lepsza, bo same głośniki są inne niż w standardzie (lepszy jest też wzmacniacz).

Prawdę powiedziawszy standardowy zestaw audio powinien być "verboten", chyba że ktoś nie słucha muzyki w ogóle, albo słucha tylko TOK FM :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Twoje zdanie bardzo dobrze podsumowuje temat.

Na kolana nie rzuca, ale gra nieźle :)

Oczywiście jak są środki to warto dołożyć do HK, ale jeśli budżet nie pozwala - to HiFi jest rozsądnym kompromisem.

 

P.S.

W F11 mam HK i prawdę powiedziawszy jak wsiadam do F20 żony, która ma HiFi, nie czuję jakiegoś wielkiego dyskomfortu.

Zresztą wszystko zależy od punktu odniesienia.

Wydawało mi się, że HK gra całkiem nieźle dopóki nie posłuchałem B&O (ale to już półka cenowa rzędu 20kpln ekstra) :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Ja po przeczytaniu m.in. takich rad zdecydowałem się na hifi. Na H-K nie było mnie juz stać. HiFi jest dla mnie ok. Mam dodatkowy głośnik na desce rozdzielczej. Używam do streamowania spotify i gra absolutnie wystarczająco na moje oczekiwania. Ogólnie uważam, że HiFi to dobry kompromis między faktycznie kiepskim standardowym nagłośnieniem, a dość drogim (~3k PLN) zestawem H-K. H-K wygląda fajnie, bo głośniki są dodatkowo w słupkach drzwi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam u siebie HK. Powiem tak:

Dźwięk jest nieziemski! Bass jest tak mocny że musiałem go zredukować. Głośna muzyka to nie problem.

 

Miałem ten sam dylemat co Ty i ogólnie gdybym brał autko z salonu brałbym HI Fi gdyż nie byłoby mnie stać na HK. Ale że kupiłem używane z HK to wydatek był miejszy. Poproś sprzedawcę by pokazał Ci HK i HI fi nawet w różnych autach. Jeżeli lubisz muzykę to docenisz HK. Ja jestem zdumiony jak to genialnie gra.

 

Czy masz jeszcze jakiś dylemat czy tylko głośniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.