Skocz do zawartości

Szarpanie 118d


Klajbek11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jako nowy użytkownik forum :) od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem jedynki 118d 2.0 122 km. Wszytko z autem.jak najbardziej ok,prócz jednego mankamentu który niby nie przeszkadza ale nie daje mi spokoju.mianowicie autko Podczas delikatnego dodawania gazu (Między 1,5 a 2 tys obr) minimalnie szarpie,jakby dostawalo ciut mało paliwa.jest to na prawdę minimalne szarpanie..przy dynamicznej jeździe wszystko jest idealnie..mial.ktos podobny problem? Z góry dzięki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ponownie. Wracam do tematu. Bmw jest aktualnie po wymianie wszystkich filtrów i problem nadal nie ustał. Dokładnie opisując to jest to delikatnie dławienie (2,3 razy) na przełomie 1,5-2 tys obrotów,szczególnie odczuwalne na jedynce. Nie próbowałem jeszcze czyszczenia EGRa tak jak zalecał kolega wyżej, ale szczerze mówiąc nawet nie wiem gdzie on się znajduje i czy śmiało mogę sam się tego podjąć. Czy ktoś z Was ma jeszcze jakies inne pomysły? Z góry dzięki wielkie za pomoc :)

ps autko podpięte rowniez pod kompa i znaczących błędów nie ma prócz podgrzewacza paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jak nie wiesz gdzie sie znajduje Egr może lepiej oddaj auto do dobrego mechanika by uniknąc nie potrzebnych strat;/ :duh:

Pokonując granice własnej wytrzymałości,

Wznosisz się na wyżyny własnych umiejętności,

Bo to życie oferuje nam dziś wiele możliwości,

A ty łap los w swoje ręce nadal bądź duchowo mocny!

P.S Ryszard Andrzejewski (PEJA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, nie pukaj się w głowę bo nie każdy zna się na.mechanice tak jak Ty :cool2: po to zadałem to pytanie żeby UNIKNĄĆ NIEPOTRZEBNYCH STRAT i przy okazji kosztów gdyż myślę,że nie jeden z was przeprowadzał taka operacje już nie jeden raz i jest to w zasięgu moich "umiejętności". Ja nigdy tego nie robiłem,dlatego pytam. Nie martw się, nie wykrece turbiny zamiast zaworu :)

 

Ps doceniam za zainteresowanie tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam ponownie.. Panowie pisałem wcześniej, że Zerwanie ustąpiło. Teraz co zauważyłem: objaw ten występuje jedynie przy temp silnika ok 60/70 stopni. Na zimnym i po dogrzaniu do 90 wszystko idealnie więc generalnir nie zaprzatam sobie tym głowy, jednak ciekawość co to może być wygrywa :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja bym podpial komputer i luknal podczas jazdy na cisnienie paliwa / czy nie ma gwaltownego spadku w czasie szarpniecia /oraz na prace turbiny i EGR - posiadaja wspolny czujnik podcisnieniowy / tu bym sprawdzil stan wezykow czy nie ma uszkodzen /
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Nie.podpialem jeszcze pod kompa podczas jazdy, ale może któryś z błędów które wyskakują będą z a to odpowiedzialne?

 

-dodatkowa pompa.wody

-Podgrzewacz paliwa

-Jbe junction box Electronics

-CAS:Supply, terminal 30E/30L

-CAS:hall sensor, key engaged

 

PS Bardzo proszę o wyjaśnienie mi co.oznaczaja ostatnie.3 błędy, z góry dzięki :)!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Witam, odgrzewam kotleta :D auto od ponad 2.5 roku w moich rękach, to lekkie poszarpywanie o którym pisalem wcześniej nie ustąpilo ale tez w żadnym stopniu sie nie nasililo. Niby to nie przeszkadza, ale bardzo chciałbym sie tego pozbyć :D mam zamiar odpiac chwilowo egr / przeplywke i zobaczyć czy to pomoże. Gdzies na forum czytalem, ze to moze być również potencjometr gazu. Z góry wielkie dzięki za wszelkie dodatkowe sugestie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.