Skocz do zawartości

Alarm Proxima w e46


Rekomendowane odpowiedzi

  • Członkowie klubu

Witam,

 

po sprowadzeniu upragnionej e46 (325i 2002) z Niemiec chciałem zamontować alarm (fabrycznie nie było).

ASO mnie zniechęciło do montowania oryginalnej instalacji alarmowej (wycenili na ok. 4000zł :| );

Skusiłem się wiec na montaż Proximy w jednym z Warszawskich "auto-alarmowych" zakładów. Zależało mi na tym, aby alarm był sterowany fabrycznym kluczykiem/pilotem.

...po prawie 2 dniach odebrałem samochód (e46 musiało sprawić panu instalatorowi dużo problemów.. :roll: ).

 

Alarm oczywiście aktywuje się i dezaktywuje z pilota...ale okazało się że również przy otwieraniu/zamykaniu kluczykiem... :duh: :duh: :duh:

Żeby było śmieszniej można również sterować alarmem przy pomocy przycisku pomiędzy siedzeniami (na szczęście po zamknięciu z pilota nie da się go przyciskiem rozbroić - ale to akurat zasługa BMW ;) ).

 

Instalacja jest więc trochę bez sensu...chyba, że ktoś będzie miał zamiar wybić szybę i wyjąć radio :cool2:

 

Jutro mam zamiar to wszystko reklamować i umówić się na poprawkę.

Chciałbym jednak, aby pan instalator nie eksperymentował zbytnio więc

zwracam się do Was z prośbą o ew. schemat czy opis instalacji - gdzie (na jakich przewodach) należy szukać sygnału sterującego dla alarmu.

 

Alarm Proxima BP ma wejście, które powinno otrzymywać sygnał otwierania/zamykania z fabrycznego pilota.

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba bylo zainstalowac fabryczny alarm BMW samemu. Koszt oryginalnego alarmu do e46 to okolo 150$.

Cena 4000zl (1000$) to rozboj w bialy dzien.

Sama aktywacja (jezeli posiadasz jeszcze gwarancje fabryczna) powinna byc darmowa. Caly proces nie zajmuje dluzej niz 15 minut.

 

Instalacja w e46 jest tak skonstruowana ze alarm mozna wylaczyc i wlaczyc rowniez przekrecajac kluczyk w zamku. Wylamujac i przekrecajac zamek na sile zlodzieje otwieraja E46 deaktywujac przy okazji alarm. Dziala dokladnie tak samo jak twoja proxima.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

:( ...no tak, mam za swoje. :mad2:

Dziś auto kompletnie odmówiło posłuszeństwa w samym środku miasta. :evil:

Wezwani panowie od alarmu stwierdzili, że winny jest akumulator i brak ładowania. Jakoś odpalili, ale potem jadąc do domu samochód znowu zamarł.

Dotarł do domu na holu...

 

Gdy odkręciłem schowek pod kierownicą ręce mi opadły......wysypała się poklejona taśmą izolacyjną ogromna plątanina kabli :cry2: (nie znam się, ale nie wygląda mi to na fabryczną instalację).

 

Jutro jadę na "deinstalację".

Zastanawiam się, czy Ci magicy będą w stanie przywrócić stan fabryczny :?

Pozdrawiam

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdy odkręciłem schowek pod kierownicą ręce mi opadły......wysypała się poklejona taśmą izolacyjną ogromna plątanina kabli :cry2: (nie znam się, ale nie wygląda mi to na fabryczną instalację).

 

 

Wyrazy wspolczucia. :(

Doprowadz instalacje samochodu do stanu oryginalnego a pozniej sam bez pomocy zadnych "popaprancow" zainstaluj sobie wlasnorecznie oryginalny alarm od e46. :cool2:

Pozostanie tylko aktywacja w ASO ktora powinna kosztowac grosze jako ze zajmuje technikowi nie wiecej niz 15 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 lata później...

Odświeżę temat.

 

Chciałbym zamontować fabryczny alarm do e46 po lifcie, ale mam pewne wątpliwości.

Przy podsufitce powinien być zamontowany moduł ultradźwiękowy, na zdjęciach z forum my330i jest otwór w podsufitce u mnie takiego nie ma.

Czy przewody pod czujnik przechyłu, ruchu i syrenę są wyprowadzone mimo iż nie było alarmu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.